Donnas Smykkegalleri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 498 000 | 2 272 000 | 2 541 000 | 2 017 000 | 1 873 000 | 2 230 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 42 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 498 000 | 2 272 000 | 2 541 000 | 2 059 000 | 1 880 000 | 2 230 000 |
|
|
| Varekostnad | 750 000 | 750 000 | 842 000 | 788 000 | 567 000 | 528 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -188 000 | -104 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 537 000 | 1 380 000 | 1 224 000 | 836 000 | 1 021 000 | 1 355 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 341 000 | 289 000 | 312 000 | 309 000 | 314 000 | 336 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 440 000 | 2 315 000 | 2 378 000 | 1 933 000 | 1 912 000 | 2 229 000 |
|
|
| Driftsresultat | 58 000 | -43 000 | 163 000 | 126 000 | -32 000 | 1 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 8 000 | 7 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 8 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 6 000 | 6 000 | 4 000 | 6 000 | 5 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 64 000 | -38 000 | 167 000 | 132 000 | -27 000 | 7 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 15 000 | -8 000 | 37 000 | 29 000 | -6 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 49 000 | -29 000 | 130 000 | 103 000 | -21 000 | 5 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 49 000 | -29 000 | 130 000 | 103 000 | -21 000 | 5 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | -50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 49 000 | -29 000 | -130 000 | -53 000 | 21 000 | -5 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 000 | 16 000 | 7 000 | 8 000 | 14 000 | 8 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 000 | 16 000 | 7 000 | 8 000 | 14 000 | 8 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 000 | 16 000 | 7 000 | 8 000 | 14 000 | 18 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 788 000 | 1 600 000 | 1 495 000 | 1 416 000 | 1 665 000 | 1 655 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 788 000 | 1 600 000 | 1 495 000 | 1 416 000 | 1 665 000 | 1 655 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 51 000 | 45 000 | 35 000 | 35 000 | 34 000 | 42 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 51 000 | 45 000 | 35 000 | 35 000 | 34 000 | 42 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 391 000 | 252 000 | 561 000 | 671 000 | 300 000 | 359 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 230 000 | 1 897 000 | 2 091 000 | 2 122 000 | 1 999 000 | 2 056 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 231 000 | 1 912 000 | 2 098 000 | 2 130 000 | 2 013 000 | 2 073 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 420 000 | 371 000 | 400 000 | 270 000 | 217 000 | 239 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 420 000 | 371 000 | 400 000 | 270 000 | 217 000 | 239 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 520 000 | 471 000 | 500 000 | 370 000 | 317 000 | 339 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 308 000 | 1 102 000 | 1 205 000 | 1 408 000 | 1 419 000 | 1 418 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 36 000 | 24 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 191 000 | 162 000 | 194 000 | 198 000 | 130 000 | 178 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 211 000 | 177 000 | 163 000 | 130 000 | 147 000 | 136 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 710 000 | 1 442 000 | 1 598 000 | 1 760 000 | 1 696 000 | 1 735 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 710 000 | 1 442 000 | 1 598 000 | 1 760 000 | 1 696 000 | 1 735 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 231 000 | 1 912 000 | 2 098 000 | 2 130 000 | 2 013 000 | 2 073 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,1% | -1,9% | 8,0% | 6,4% | -1,2% | |||
| Resultat av driften i % | 2,3% | -1,9% | 6,4% | 6,1% | -1,7% | 0,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,0% | 67,0% | 66,9% | 60,9% | 69,7% | 76,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,6% | -1,6% | 6,7% | 6,4% | -1,3% | 0,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,9% | -7,8% | 38,4% | 38,4% | -8,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,9% | -6,0% | 29,9% | 30,0% | -6,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | 1,8 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 813,1 | 742,8 | 622,3 | 703,8 | 1054,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,3% | 24,6% | 23,8% | 17,4% | 15,7% | 16,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,8% | 20,7% | 19,7% | 18,0% | 16,9% | 15,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 29,0% | 28,4% | 33,0% | 25,6% | 18,2% | 19,4% | ||
| Gjeldsgrad | 3,3 | 3,1 | 3,2 | 4,8 | 5,4 | 5,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 76,6% | 75,4% | 76,2% | 82,6% | 84,3% | 83,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 225 000 | 0 | 407 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
