Dør & Vindu Sarpsborg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 28 389 000 | 23 718 000 | 22 157 000 | 17 466 000 | 14 225 000 | 4 644 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 327 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 28 389 000 | 23 718 000 | 22 157 000 | 17 466 000 | 14 240 000 | 4 970 000 |
|
|
| Varekostnad | 23 828 000 | 17 997 000 | 17 090 000 | 13 427 000 | 11 217 000 | 3 695 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 515 000 | 2 195 000 | 2 029 000 | 1 550 000 | 1 323 000 | 1 137 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 85 000 | 95 000 | 130 000 | 161 000 | 161 000 | 75 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 805 000 | 2 606 000 | 2 382 000 | 1 986 000 | 1 997 000 | 608 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 29 233 000 | 22 893 000 | 21 631 000 | 17 124 000 | 14 698 000 | 5 515 000 |
|
|
| Driftsresultat | -844 000 | 825 000 | 526 000 | 342 000 | -458 000 | -545 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 165 000 | 129 000 | 78 000 | 51 000 | 55 000 | 35 000 |
|
|
| Netto finans | -165 000 | -129 000 | -77 000 | -50 000 | -55 000 | -35 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 009 000 | 696 000 | 449 000 | 293 000 | -513 000 | -581 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -222 000 | 153 000 | 99 000 | 64 000 | -113 000 | -128 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -787 000 | 543 000 | 350 000 | 228 000 | -401 000 | -453 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -787 000 | 543 000 | 350 000 | 228 000 | -401 000 | -453 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -787 000 | 543 000 | 350 000 | 228 000 | -401 000 | -453 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 51 000 | 45 000 | 37 000 | 27 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 51 000 | 45 000 | 37 000 | 27 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 83 000 | 121 000 | 216 000 | 293 000 | 453 000 | 614 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 83 000 | 121 000 | 216 000 | 293 000 | 453 000 | 614 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 134 000 | 166 000 | 253 000 | 320 000 | 466 000 | 614 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 012 000 | 4 041 000 | 4 099 000 | 2 855 000 | 2 440 000 | 1 759 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 012 000 | 4 041 000 | 4 099 000 | 2 855 000 | 2 440 000 | 1 759 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 168 000 | 1 954 000 | 1 418 000 | 621 000 | 978 000 | 189 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 412 000 | 77 000 | 70 000 | 47 000 | 525 000 | 905 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 580 000 | 2 031 000 | 1 488 000 | 668 000 | 1 503 000 | 1 094 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 148 000 | 90 000 | 77 000 | 72 000 | 37 000 | 52 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 740 000 | 6 162 000 | 5 663 000 | 3 594 000 | 3 981 000 | 2 905 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 874 000 | 6 328 000 | 5 916 000 | 3 914 000 | 4 447 000 | 3 519 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 553 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 475 000 | 1 121 000 | 579 000 | 228 000 | 0 | -453 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 475 000 | 1 121 000 | 579 000 | 228 000 | 0 | -453 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 575 000 | 1 221 000 | 679 000 | 328 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 051 000 | 2 686 000 | 2 712 000 | 2 048 000 | 2 699 000 | 770 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 161 000 | 109 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 457 000 | 475 000 | 290 000 | 249 000 | 64 000 | 227 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 791 000 | 1 784 000 | 2 126 000 | 1 210 000 | 1 584 000 | 2 422 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 299 000 | 5 106 000 | 5 237 000 | 3 586 000 | 4 347 000 | 3 419 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 299 000 | 5 106 000 | 5 237 000 | 3 586 000 | 4 347 000 | 3 419 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 874 000 | 6 328 000 | 5 916 000 | 3 914 000 | 4 447 000 | 3 519 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -11,9% | 13,5% | 10,7% | 8,2% | -11,5% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | 3,5% | 2,4% | 2,0% | -3,2% | -11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,0 | 3,9 | 4,5 | 4,2 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 16,1% | 24,1% | 22,9% | 23,1% | 21,1% | 20,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,0% | 3,5% | 2,4% | 2,0% | -3,2% | -11,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -72,2% | 73,3% | 89,2% | 136,9% | -513,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -56,3% | 57,2% | 69,5% | 106,5% | -401,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,3 | 10,8 | 10,9 | 11,3 | 10,8 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 4,5 | 4,2 | 4,7 | 4,6 | 2,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 60,8 | 81,4 | 73,2 | 71,0 | 67,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,0% | 19,3% | 11,5% | 8,4% | 2,2% | 2,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,5% | 5,1% | 3,1% | 1,9% | 0,7% | 2,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,4% | 1,0% | 4,7% | 6,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 35,9% | 26,1% | 10,4% | 0,3% | -15,0% | -29,2% | ||
| Gjeldsgrad | 4,0 | 4,2 | 7,7 | 10,9 | 43,5 | 34,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,0% | 80,7% | 88,5% | 91,6% | 97,8% | 97,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 479 000 | 214 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
