Diggin Foodtruck AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 021 000 | 7 982 000 | 6 962 000 | 5 089 000 | 4 164 000 | 3 418 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 000 | 108 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 026 000 | 8 090 000 | 6 965 000 | 5 089 000 | 4 164 000 | 3 418 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 620 000 | 3 179 000 | 2 984 000 | 1 918 000 | 1 837 000 | 1 304 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 929 000 | 3 205 000 | 3 592 000 | 1 976 000 | 1 430 000 | 1 299 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 34 000 | 84 000 | 76 000 | 76 000 | 65 000 | 62 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 108 000 | 1 078 000 | 1 022 000 | 932 000 | 785 000 | 628 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 691 000 | 7 546 000 | 7 674 000 | 4 902 000 | 4 117 000 | 3 293 000 |
|
|
| Driftsresultat | 335 000 | 544 000 | -709 000 | 187 000 | 47 000 | 125 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 33 000 | 32 000 | 47 000 | 31 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 33 000 | 32 000 | 47 000 | 31 000 | 32 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -33 000 | -32 000 | -47 000 | -30 000 | -32 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 316 000 | 511 000 | -741 000 | 140 000 | 17 000 | 94 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 286 000 | 511 000 | -741 000 | 140 000 | 17 000 | 94 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 286 000 | 511 000 | -741 000 | 140 000 | 17 000 | 94 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 286 000 | 511 000 | -741 000 | 140 000 | 17 000 | 94 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 81 000 | 154 000 | 185 000 | 205 000 | 261 000 | 299 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 81 000 | 154 000 | 185 000 | 205 000 | 261 000 | 299 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 81 000 | 154 000 | 185 000 | 205 000 | 261 000 | 299 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 274 000 | 298 000 | 243 000 | 98 000 | 133 000 | 101 000 |
|
|
| Andre fordringer | 158 000 | 13 000 | 24 000 | 15 000 | 1 000 | -6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 432 000 | 311 000 | 267 000 | 113 000 | 135 000 | 95 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 283 000 | 237 000 | 81 000 | 100 000 | 59 000 | 13 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 715 000 | 548 000 | 348 000 | 213 000 | 193 000 | 108 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 796 000 | 702 000 | 533 000 | 418 000 | 455 000 | 408 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 83 000 | 83 000 | 83 000 | 83 000 | 83 000 | 83 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -188 000 | -474 000 | -985 000 | -244 000 | -384 000 | -401 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -188 000 | -474 000 | -985 000 | -244 000 | -384 000 | -401 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -94 000 | -380 000 | -892 000 | -150 000 | -290 000 | -307 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 40 000 | 51 000 | 168 000 | 96 000 | 239 000 | 456 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 40 000 | 51 000 | 168 000 | 96 000 | 239 000 | 456 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 220 000 | 445 000 | 537 000 | 102 000 | 219 000 | 58 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 320 000 | 282 000 | 406 000 | 270 000 | 166 000 | 130 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 280 000 | 304 000 | 314 000 | 100 000 | 121 000 | 71 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 850 000 | 1 031 000 | 1 257 000 | 472 000 | 506 000 | 259 000 |
|
|
| Sum gjeld | 890 000 | 1 082 000 | 1 425 000 | 568 000 | 745 000 | 715 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 796 000 | 702 000 | 533 000 | 418 000 | 455 000 | 408 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 44,7% | 88,1% | -149,1% | 42,8% | 11,1% | |||
| Resultat av driften i % | 4,8% | 6,7% | -10,2% | 3,7% | 1,1% | 3,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 9,4 | 13,1 | 14,6 | 11,7 | 9,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,7% | 60,2% | 57,1% | 62,3% | 55,9% | 61,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,8% | 6,7% | -10,2% | 3,7% | 1,2% | 3,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -133,3% | -80,3% | 142,2% | -63,6% | -5,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -120,7% | -80,3% | 142,2% | -63,6% | -5,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,5 | 1,9 | 2,6 | 2,9 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -11,8% | -54,1% | -167,4% | -35,9% | -63,7% | -75,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,3% | -4,7% | -12,8% | -2,9% | -7,0% | -9,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 22,3% | 21,2% | 8,5% | 5,9% | 3,1% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,5% | -0,5% | -0,3% | -3,8% | -5,1% | 2,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -9,5 | -2,8 | -1,6 | -3,8 | -2,6 | -2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 106,8% | 146,9% | 235,8% | 112,9% | 111,2% | 63,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 7,3% | 31,5% | 23,0% | 52,5% | 111,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 456 000 | 333 000 | 330 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
