Dezhin Frisør AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 948 000 | 3 765 000 | 3 713 000 | 3 491 000 | 3 254 000 | 3 683 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 51 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 948 000 | 3 765 000 | 3 713 000 | 3 491 000 | 3 305 000 | 3 683 000 |
|
|
| Varekostnad | 443 000 | 441 000 | 283 000 | 274 000 | 243 000 | 322 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 265 000 | 1 593 000 | 1 367 000 | 1 411 000 | 1 630 000 | 2 048 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 26 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 735 000 | 887 000 | 533 000 | 538 000 | 493 000 | 512 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 469 000 | 2 928 000 | 2 183 000 | 2 223 000 | 2 366 000 | 2 882 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 479 000 | 837 000 | 1 530 000 | 1 268 000 | 939 000 | 801 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 236 000 | 90 000 | 1 000 | 115 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 5 000 | 2 000 | 1 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 234 000 | 85 000 | -1 000 | 114 000 | -5 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 713 000 | 923 000 | 1 528 000 | 1 381 000 | 935 000 | 801 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 328 000 | 195 000 | 340 000 | 279 000 | 207 000 | 178 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 385 000 | 727 000 | 1 188 000 | 1 102 000 | 727 000 | 623 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 385 000 | 727 000 | 1 188 000 | 1 102 000 | 727 000 | 623 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 941 000 | 200 000 | 0 | 395 000 | 220 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 444 000 | 527 000 | 938 000 | 927 000 | 507 000 | 623 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 231 000 | 231 000 | 670 000 | 529 000 | 685 000 | 537 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 231 000 | 231 000 | 670 000 | 529 000 | 685 000 | 537 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 231 000 | 257 000 | 670 000 | 529 000 | 685 000 | 537 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 147 000 | 176 000 | 28 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 147 000 | 176 000 | 28 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 441 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 000 | 452 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 835 000 | 1 602 000 | 1 513 000 | 1 515 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 835 000 | 1 602 000 | 1 513 000 | 1 515 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 105 000 | 2 289 000 | 2 211 000 | 1 223 000 | 1 651 000 | 1 181 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 090 000 | 4 520 000 | 3 753 000 | 2 756 000 | 1 651 000 | 1 181 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 321 000 | 4 777 000 | 4 422 000 | 3 286 000 | 2 337 000 | 1 718 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 525 000 | 4 081 000 | 3 554 000 | 2 616 000 | 1 689 000 | 1 182 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 525 000 | 4 081 000 | 3 554 000 | 2 616 000 | 1 689 000 | 1 182 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 625 000 | 4 181 000 | 3 654 000 | 2 716 000 | 1 789 000 | 1 282 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 37 000 | 7 000 | 22 000 | -78 000 | -77 000 | -93 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 328 000 | 195 000 | 340 000 | 279 000 | 207 000 | 345 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 194 000 | 233 000 | 269 000 | 234 000 | 200 000 | 307 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 136 000 | 161 000 | 137 000 | 134 000 | 218 000 | -123 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 695 000 | 596 000 | 768 000 | 569 000 | 548 000 | 436 000 |
|
|
| Sum gjeld | 695 000 | 596 000 | 768 000 | 569 000 | 548 000 | 436 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 321 000 | 4 777 000 | 4 422 000 | 3 286 000 | 2 337 000 | 1 718 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,0% | 20,2% | 39,7% | 49,2% | 46,4% | |||
| Resultat av driften i % | 37,5% | 22,2% | 41,2% | 36,3% | 28,4% | 21,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,8% | 88,3% | 92,4% | 92,2% | 92,5% | 91,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 43,4% | 24,6% | 41,2% | 39,6% | 28,4% | 21,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 38,9% | 23,6% | 48,0% | 61,3% | 60,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 31,5% | 18,6% | 37,3% | 48,9% | 47,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 2,4 | 2,7 | 2,5 | 2,0 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,3 | 7,6 | 4,9 | 4,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,1 | 7,3 | 4,9 | 4,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,5 | 3,8 | 2,9 | 2,1 | 3,0 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 2,5 | 10,1 | 14,4 | ||||
| Lagertid i antall dager | 131,2 | 83,3 | 29,9 | 12,5 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 86,9% | 87,5% | 82,6% | 82,7% | 76,6% | 74,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 117,1% | 111,0% | 98,4% | 77,8% | 54,1% | 34,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2989,1% | 2229,5% | 10657,1% | 11510,5% | ||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,1% | 12,5% | 17,4% | 17,3% | 23,4% | 25,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
