Det Norske Komponistfond Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 17 929 000 | 17 740 000 | 15 855 000 | 15 535 000 | 12 350 000 | 14 639 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 929 000 | 17 740 000 | 15 855 000 | 15 535 000 | 12 350 000 | 14 639 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 682 000 | 1 604 000 | 1 110 000 | 1 016 000 | 944 000 | 939 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 582 000 | 772 000 | 345 000 | 344 000 | 329 000 | 261 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 264 000 | 2 376 000 | 1 455 000 | 1 360 000 | 1 273 000 | 1 200 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 665 000 | 15 364 000 | 14 400 000 | 14 175 000 | 11 077 000 | 13 439 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 570 000 | 474 000 | 146 000 | 54 000 | 122 000 | 173 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 53 000 | 2 052 000 | 31 000 | 41 000 | 88 000 | 113 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 623 000 | 2 526 000 | 177 000 | 95 000 | 210 000 | 286 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | -56 000 | 56 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 18 000 | 56 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 623 000 | 2 508 000 | 121 000 | 95 000 | 210 000 | 286 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 16 288 000 | 17 872 000 | 14 522 000 | 14 270 000 | 11 287 000 | 13 725 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 16 288 000 | 17 872 000 | 14 522 000 | 14 270 000 | 11 287 000 | 13 725 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 16 496 000 | 13 925 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto ekstraordinære poster | -16 496 000 | -13 925 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -208 000 | 3 947 000 | 85 000 | 2 301 000 | -993 000 | 2 129 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -208 000 | 3 947 000 | 85 000 | 2 301 000 | -993 000 | 2 129 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 17 929 000 | 17 740 000 | 15 855 000 | 15 535 000 | 12 350 000 | 14 639 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 7 000 | 62 000 | 12 000 | 11 000 | 28 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 929 000 | 17 747 000 | 15 916 000 | 15 547 000 | 12 362 000 | 14 667 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 8 278 000 | 8 600 000 | 4 581 000 | 4 606 000 | 4 564 000 | 4 501 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 8 278 000 | 8 600 000 | 4 581 000 | 4 606 000 | 4 564 000 | 4 501 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 755 000 | 10 937 000 | 11 783 000 | 10 836 000 | 11 256 000 | 9 315 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 38 962 000 | 37 284 000 | 32 280 000 | 30 988 000 | 28 182 000 | 28 483 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 38 962 000 | 37 284 000 | 32 280 000 | 30 988 000 | 28 182 000 | 28 483 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 27 134 000 | 27 342 000 | 23 395 000 | 23 310 000 | 21 008 000 | 22 001 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 27 134 000 | 27 342 000 | 23 395 000 | 23 310 000 | 21 008 000 | 22 001 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 27 134 000 | 27 342 000 | 23 395 000 | 23 310 000 | 21 008 000 | 22 001 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 351 000 | 5 000 | 20 000 | 10 000 | 0 | 17 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 211 000 | 233 000 | 103 000 | 103 000 | 83 000 | 87 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 11 257 000 | 9 704 000 | 8 762 000 | 7 566 000 | 7 091 000 | 6 378 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 827 000 | 9 942 000 | 8 885 000 | 7 679 000 | 7 174 000 | 6 482 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 827 000 | 9 942 000 | 8 885 000 | 7 679 000 | 7 174 000 | 6 482 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 38 962 000 | 37 284 000 | 32 280 000 | 30 988 000 | 28 182 000 | 28 483 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,7% | 51,4% | 46,1% | 48,2% | 39,8% | |||
| Resultat av driften i % | 87,4% | 86,6% | 90,8% | 91,2% | 89,7% | 91,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 90,8% | 100,8% | 91,9% | 91,9% | 91,4% | 93,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 59,8% | 70,4% | 62,2% | 64,4% | 52,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,8% | 15,6% | 0,4% | 10,4% | -4,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,7 | 11,1 | 14,3 | 15,3 | 13,1 | 15,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 3,8 | 3,6 | 4,0 | 3,9 | 4,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 3,8 | 3,6 | 4,0 | 3,9 | 4,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,6% | 73,3% | 72,5% | 75,2% | 74,5% | 77,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 151,3% | 154,1% | 147,6% | 150,0% | 170,1% | 150,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,4% | 26,7% | 27,5% | 24,8% | 25,5% | 22,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
