Degernes Landbrukslag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 209 156 000 | 209 163 000 | 243 360 000 | 242 526 000 | 243 016 000 | 250 887 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 453 000 | 449 000 | 1 909 000 | 701 000 | 706 000 | 751 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 209 609 000 | 209 612 000 | 245 269 000 | 243 227 000 | 243 722 000 | 251 639 000 |
|
|
| Varekostnad | 181 832 000 | 174 532 000 | 201 389 000 | 201 581 000 | 205 972 000 | 215 866 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 20 835 000 | 21 540 000 | 22 066 000 | 21 647 000 | 19 894 000 | 19 854 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 851 000 | 827 000 | 786 000 | 740 000 | 883 000 | 927 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 782 000 | 10 729 000 | 13 737 000 | 12 873 000 | 13 334 000 | 13 746 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 214 300 000 | 207 628 000 | 237 978 000 | 236 841 000 | 240 083 000 | 250 393 000 |
|
|
| Driftsresultat | -4 691 000 | 1 984 000 | 7 291 000 | 6 386 000 | 3 639 000 | 1 246 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 593 000 | 371 000 | 262 000 | 264 000 | 429 000 | 296 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 593 000 | 371 000 | 262 000 | 265 000 | 429 000 | 296 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 664 000 | 383 000 | 319 000 | 417 000 | 530 000 | 543 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 671 000 | 386 000 | 321 000 | 417 000 | 530 000 | 543 000 |
|
|
| Netto finans | -78 000 | -15 000 | -59 000 | -152 000 | -101 000 | -247 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 769 000 | 1 969 000 | 7 232 000 | 6 234 000 | 3 538 000 | 1 000 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 234 000 | 608 000 | 989 000 | 881 000 | 615 000 | 261 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -6 003 000 | 1 361 000 | 6 243 000 | 5 353 000 | 2 922 000 | 739 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 003 000 | 1 361 000 | 6 243 000 | 5 353 000 | 2 922 000 | 739 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 155 000 | 626 000 | 638 000 | 800 000 | 850 000 | 944 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 155 000 | 626 000 | 638 000 | 800 000 | 850 000 | 944 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 999 000 | 15 444 000 | 12 919 000 | 12 831 000 | 13 239 000 | 13 346 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 816 000 | 1 091 000 | 882 000 | 966 000 | 678 000 | 843 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 15 815 000 | 16 535 000 | 13 801 000 | 13 796 000 | 13 917 000 | 14 188 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 154 000 | 5 000 | 27 000 | 208 000 | 423 000 | 638 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 154 000 | 5 000 | 27 000 | 208 000 | 423 000 | 638 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 16 125 000 | 17 166 000 | 14 466 000 | 14 804 000 | 15 190 000 | 15 771 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 736 000 | 28 290 000 | 28 738 000 | 24 414 000 | 23 005 000 | 23 164 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 736 000 | 28 290 000 | 28 738 000 | 24 414 000 | 23 005 000 | 23 164 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 851 000 | 19 915 000 | 16 882 000 | 20 591 000 | 22 710 000 | 23 081 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 084 000 | 3 231 000 | 3 790 000 | 3 731 000 | 2 802 000 | 3 147 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 23 936 000 | 23 146 000 | 20 672 000 | 24 323 000 | 25 512 000 | 26 227 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 749 000 | 7 738 000 | 10 080 000 | 12 948 000 | 9 273 000 | 8 044 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 53 420 000 | 59 174 000 | 59 490 000 | 61 685 000 | 57 790 000 | 57 435 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 69 545 000 | 76 340 000 | 73 956 000 | 76 488 000 | 72 979 000 | 73 205 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 91 000 | 90 000 | 90 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 382 000 | 370 000 | 364 000 | 346 000 | 346 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 485 000 | 472 000 | 460 000 | 453 000 | 435 000 | 435 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 37 588 000 | 43 004 000 | 44 519 000 | 41 522 000 | 38 695 000 | 36 862 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 37 588 000 | 43 004 000 | 44 519 000 | 41 522 000 | 38 695 000 | 36 862 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 38 072 000 | 43 476 000 | 44 978 000 | 41 975 000 | 39 130 000 | 37 297 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 663 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 626 000 | 13 253 000 | 11 353 000 | 12 383 000 | 13 659 000 | 15 670 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 626 000 | 13 253 000 | 11 353 000 | 12 383 000 | 13 659 000 | 15 670 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 626 000 | 13 610 000 | 11 012 000 | 12 383 000 | 13 659 000 | 15 670 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 075 000 | 11 360 000 | 8 738 000 | 13 553 000 | 14 275 000 | 15 430 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 214 000 | 608 000 | 827 000 | 837 000 | 522 000 | 385 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 239 000 | 1 115 000 | 1 868 000 | 1 916 000 | 1 694 000 | 1 562 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 2 877 000 | 3 247 000 | 2 546 000 | 1 090 000 | 545 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 319 000 | 2 988 000 | 2 944 000 | 3 277 000 | 2 610 000 | 2 317 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 19 847 000 | 19 611 000 | 17 624 000 | 22 129 000 | 20 191 000 | 20 239 000 |
|
|
| Sum gjeld | 31 473 000 | 32 864 000 | 28 977 000 | 34 512 000 | 33 850 000 | 35 909 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 69 545 000 | 76 340 000 | 73 956 000 | 76 488 000 | 72 979 000 | 73 205 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,6% | 3,1% | 10,0% | 8,9% | 5,6% | |||
| Resultat av driften i % | -2,2% | 0,9% | 3,0% | 2,6% | 1,5% | 0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 2,8 | 3,3 | 3,3 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 13,1% | 16,6% | 17,2% | 16,9% | 15,2% | 14,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,0% | 1,1% | 3,1% | 2,7% | 1,7% | 0,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,7% | 4,5% | 16,6% | 15,4% | 9,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,7% | 3,1% | 14,4% | 13,2% | 7,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,1 | 9,7 | 11,1 | 11,2 | 12,3 | 12,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 3,0 | 3,4 | 2,8 | 2,9 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,0 | 6,2 | 7,0 | 8,3 | 9,0 | 9,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 50,5 | 58,8 | 47,5 | 42,3 | 40,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,7% | 57,0% | 60,8% | 54,9% | 53,6% | 50,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,2% | 20,7% | 18,3% | 17,3% | 16,1% | 14,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 2,5% | 2,6% | 2,8% | 2,5% | 2,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 147,7% | 139,8% | 145,7% | 162,0% | 163,4% | 160,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,5% | 25,7% | 23,8% | 28,9% | 27,7% | 27,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,7% | 17,4% | 15,4% | 16,2% | 18,7% | 21,4% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
