Dansesonen Tiril Andøl Dansestudio AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 901 000 | 7 201 000 | 6 566 000 | 5 668 000 | 6 997 000 | 6 573 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 7 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 901 000 | 7 208 000 | 6 594 000 | 5 668 000 | 6 997 000 | 6 573 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 905 000 | 1 950 000 | 2 436 000 | 1 962 000 | 2 192 000 | 2 435 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 442 000 | 3 523 000 | 3 298 000 | 2 814 000 | 2 793 000 | 2 734 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 117 000 | 124 000 | 113 000 | 36 000 | 52 000 | 69 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 795 000 | 1 154 000 | 1 064 000 | 835 000 | 662 000 | 867 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 259 000 | 6 751 000 | 6 911 000 | 5 647 000 | 5 699 000 | 6 105 000 |
|
|
| Driftsresultat | -358 000 | 457 000 | -317 000 | 21 000 | 1 298 000 | 468 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | -3 000 | 0 | 0 | -4 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -360 000 | 454 000 | -317 000 | 21 000 | 1 295 000 | 464 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -79 000 | 100 000 | -70 000 | 7 000 | 285 000 | 119 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -281 000 | 353 000 | -247 000 | 14 000 | 1 009 000 | 346 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -281 000 | 353 000 | -247 000 | 14 000 | 1 009 000 | 346 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -631 000 | 353 000 | -247 000 | 14 000 | 709 000 | 346 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 84 000 | 5 000 | 81 000 | 12 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 84 000 | 5 000 | 81 000 | 12 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 442 000 | 509 000 | 593 000 | 667 000 | 306 000 | 346 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 442 000 | 509 000 | 593 000 | 667 000 | 306 000 | 346 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 526 000 | 514 000 | 775 000 | 679 000 | 324 000 | 364 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 6 000 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Andre fordringer | 81 000 | 0 | 92 000 | 5 000 | 26 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 87 000 | 0 | 104 000 | 5 000 | 26 000 | 58 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 013 000 | 1 703 000 | 1 028 000 | 1 263 000 | 2 113 000 | 878 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 100 000 | 1 703 000 | 1 132 000 | 1 268 000 | 2 139 000 | 936 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 626 000 | 2 218 000 | 1 907 000 | 1 947 000 | 2 463 000 | 1 300 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 863 000 | 1 494 000 | 1 141 000 | 1 388 000 | 1 374 000 | 664 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 863 000 | 1 494 000 | 1 141 000 | 1 388 000 | 1 374 000 | 664 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 893 000 | 1 524 000 | 1 171 000 | 1 418 000 | 1 404 000 | 694 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 95 000 | 88 000 | 176 000 | 64 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 24 000 | 0 | 0 | 285 000 | 115 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 202 000 | 212 000 | 223 000 | 144 000 | 86 000 | 153 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 436 000 | 370 000 | 337 000 | 321 000 | 388 000 | 337 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 733 000 | 694 000 | 736 000 | 529 000 | 1 059 000 | 605 000 |
|
|
| Sum gjeld | 733 000 | 694 000 | 736 000 | 529 000 | 1 059 000 | 605 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 626 000 | 2 218 000 | 1 907 000 | 1 947 000 | 2 463 000 | 1 300 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -18,6% | 22,2% | -16,5% | 1,0% | 69,0% | |||
| Resultat av driften i % | -5,2% | 6,3% | -4,8% | 0,4% | 18,6% | 7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 3,5 | 3,4 | 2,6 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 57,9% | 72,9% | 62,9% | 65,4% | 68,7% | 63,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -5,2% | 6,3% | -4,8% | 0,4% | 18,6% | 7,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -29,8% | 33,7% | -24,5% | 1,5% | 123,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -23,3% | 26,2% | -19,1% | 1,0% | 96,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,5 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,5 | 1,5 | 2,4 | 2,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,5 | 1,5 | 2,4 | 2,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 2,5 | 1,4 | 2,4 | 2,0 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,9% | 68,7% | 61,4% | 72,8% | 57,0% | 53,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,9% | 21,1% | 17,8% | 25,0% | 20,1% | 10,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,3% | 0,7% | 0,5% | 0,2% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,8 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,1% | 31,3% | 38,6% | 27,2% | 43,0% | 46,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 076 000 | 1 129 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
