Dammensvika Prosjekt AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 197 000 | 951 000 | 560 000 | 80 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 197 000 | 951 000 | 560 000 | 80 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 220 000 | 334 000 | 368 000 | 181 000 | 18 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 220 000 | 334 000 | 368 000 | 181 000 | 18 000 |
|
|
| Driftsresultat | -220 000 | -137 000 | 583 000 | 379 000 | 62 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 51 000 | 2 224 000 | 374 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 52 000 | 2 224 000 | 394 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | -52 000 | -2 224 000 | -394 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -220 000 | -137 000 | 531 000 | -1 844 000 | -332 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -320 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -220 000 | 183 000 | 531 000 | -1 844 000 | -332 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -220 000 | 183 000 | 531 000 | -1 844 000 | -332 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -220 000 | 183 000 | 531 000 | -1 844 000 | -332 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 56 422 000 | 56 422 000 | 56 422 000 | 57 300 000 | 10 836 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 56 422 000 | 56 422 000 | 56 422 000 | 57 300 000 | 10 836 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 56 422 000 | 56 422 000 | 56 422 000 | 57 300 000 | 10 836 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 17 980 000 | 10 898 000 | 6 184 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 17 980 000 | 10 898 000 | 6 184 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 19 000 | 751 000 | 116 000 | 84 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 50 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 1 803 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 000 | 2 555 000 | 119 000 | 84 000 | 50 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 609 000 | 22 000 | 22 000 | 4 719 000 | 880 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 608 000 | 13 475 000 | 6 325 000 | 4 803 000 | 930 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 77 030 000 | 69 897 000 | 62 748 000 | 62 102 000 | 11 766 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 508 000 | 1 508 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 683 000 | -1 463 000 | -1 646 000 | -2 177 000 | -332 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 683 000 | -1 463 000 | -1 646 000 | -2 177 000 | -332 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -175 000 | 45 000 | -1 621 000 | -2 152 000 | -308 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 13 326 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 13 326 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 74 016 000 | 63 305 000 | 61 823 000 | 49 832 000 | 12 011 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 74 016 000 | 63 305 000 | 61 823 000 | 63 158 000 | 12 011 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 40 000 000 | 29 586 000 | 29 972 000 | 28 270 000 | 7 671 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 461 000 | 169 000 | 349 000 | 862 000 | 18 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 727 000 | 6 349 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 29 000 | 2 197 000 | 234 000 | 45 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 189 000 | 6 547 000 | 2 546 000 | 1 096 000 | 63 000 |
|
|
| Sum gjeld | 77 205 000 | 69 852 000 | 64 369 000 | 64 254 000 | 12 074 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 77 030 000 | 69 897 000 | 62 748 000 | 62 102 000 | 11 766 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,3% | -0,2% | 0,9% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | -69,5% | 61,3% | 67,7% | 77,5% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | -69,5% | 61,3% | 67,7% | 77,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 338,5% | 17,4% | -28,1% | 149,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 338,5% | -23,2% | -28,1% | 149,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,5 | 2,1 | 2,5 | 4,4 | 14,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 4,4 | 14,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,0 | 0,0 | 4,3 | 14,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -0,2% | 0,1% | -2,6% | -3,5% | -2,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,8% | -170,5% | -384,3% | -385,0% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 96,9% | 63,6% | 61,1% | ||||
| Gjeldsgrad | -441,2 | 1552,3 | -39,7 | -29,9 | -39,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,1% | 9,4% | 4,1% | 1,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 96,1% | 90,6% | 98,5% | 101,7% | 102,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
