Dalen Snekkerverksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 756 000 | 5 253 000 | 6 640 000 | 5 367 000 | 4 420 000 | 3 986 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 756 000 | 5 253 000 | 6 653 000 | 5 367 000 | 4 420 000 | 3 986 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 186 000 | 2 091 000 | 3 234 000 | 2 123 000 | 2 284 000 | 1 598 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 754 000 | 2 492 000 | 2 673 000 | 2 709 000 | 1 809 000 | 2 015 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 45 000 | 45 000 | 100 000 | 100 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 691 000 | 609 000 | 525 000 | 364 000 | 300 000 | 257 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 676 000 | 5 237 000 | 6 532 000 | 5 296 000 | 4 483 000 | 3 960 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 080 000 | 16 000 | 121 000 | 71 000 | -63 000 | 26 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 47 000 | 42 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 47 000 | 42 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | -47 000 | -42 000 | -29 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 079 000 | 16 000 | 74 000 | 30 000 | -92 000 | 26 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 241 000 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 838 000 | 16 000 | 62 000 | 30 000 | -92 000 | 26 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 838 000 | 16 000 | 62 000 | 30 000 | -92 000 | 26 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 838 000 | 16 000 | 62 000 | 30 000 | -92 000 | 26 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 375 000 | 390 000 | 415 000 | 455 000 | 485 000 | 505 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 288 000 | 308 000 | 328 000 | 310 000 | 380 000 | 420 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 663 000 | 698 000 | 743 000 | 765 000 | 865 000 | 925 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 663 000 | 698 000 | 743 000 | 765 000 | 865 000 | 925 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 380 000 | 280 000 | 337 000 | 556 000 | 398 000 | 458 000 |
|
|
| Sum varelager | 380 000 | 280 000 | 337 000 | 556 000 | 398 000 | 458 000 |
|
|
| Kundefordringer | 620 000 | 0 | 752 000 | 462 000 | 190 000 | 212 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 113 000 | 501 000 | 0 | 0 | 17 000 | 47 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 733 000 | 501 000 | 752 000 | 462 000 | 207 000 | 260 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 750 000 | 499 000 | 650 000 | 426 000 | 415 000 | 256 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 863 000 | 1 280 000 | 1 740 000 | 1 444 000 | 1 020 000 | 973 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 527 000 | 1 979 000 | 2 483 000 | 2 209 000 | 1 885 000 | 1 898 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 143 000 | 305 000 | 289 000 | 227 000 | 197 000 | 289 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 143 000 | 305 000 | 289 000 | 227 000 | 197 000 | 289 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 203 000 | 365 000 | 349 000 | 287 000 | 257 000 | 349 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 204 000 | 1 204 000 | 1 204 000 | 1 129 000 | 1 087 000 | 1 087 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 204 000 | 1 204 000 | 1 204 000 | 1 129 000 | 1 087 000 | 1 087 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 190 000 | 0 | 259 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 234 000 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 395 000 | 107 000 | 363 000 | 431 000 | 320 000 | 246 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 300 000 | 302 000 | 296 000 | 363 000 | 220 000 | 216 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 119 000 | 409 000 | 930 000 | 794 000 | 540 000 | 462 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 323 000 | 1 613 000 | 2 134 000 | 1 923 000 | 1 627 000 | 1 549 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 527 000 | 1 979 000 | 2 483 000 | 2 209 000 | 1 885 000 | 1 898 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 39,2% | 0,7% | 5,2% | 3,5% | -3,3% | |||
| Resultat av driften i % | 16,0% | 0,3% | 1,8% | 1,3% | -1,4% | 0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,4 | 2,8 | 2,6 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,6% | 60,2% | 51,3% | 60,4% | 48,3% | 59,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,0% | 0,3% | 1,8% | 1,3% | -1,4% | 0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 137,6% | 4,5% | 23,3% | 11,0% | -30,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 106,9% | 4,5% | 19,5% | 11,0% | -30,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,1 | 2,5 | 2,0 | 2,4 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 3,1 | 1,9 | 1,8 | 1,9 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,4 | 1,5 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,2 | 0,7 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,8 | 7,5 | 9,6 | 3,8 | 5,7 | 3,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 54,3 | 53,1 | 49,7 | 80,9 | 67,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,1% | 18,4% | 14,1% | 13,0% | 13,6% | 18,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,8% | 6,9% | 5,2% | 5,3% | 5,8% | 8,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,3% | 1,8% | 1,7% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 458,9% | 311,1% | 240,4% | 117,1% | 120,4% | 111,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 4,4 | 6,1 | 6,7 | 6,3 | 4,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,7% | 20,7% | 37,5% | 35,9% | 28,6% | 24,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,1% | 60,8% | 48,5% | 51,1% | 57,7% | 57,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 320 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
