Dagestad Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 51 000 | 62 000 | 38 000 | 72 000 | 59 000 | 85 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 51 000 | 62 000 | 38 000 | 72 000 | 59 000 | 85 000 |
|
|
| Driftsresultat | -51 000 | -62 000 | -38 000 | -72 000 | -59 000 | -85 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 151 000 | 3 764 000 | 2 127 000 | 690 000 | 960 000 | 164 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 153 000 | 4 017 000 | 2 325 000 | 690 000 | 960 000 | 237 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | -224 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 346 000 | 2 010 000 | 411 000 | 673 000 | 1 456 000 | 465 000 |
|
|
| Netto finans | -193 000 | 2 007 000 | 1 914 000 | 17 000 | -496 000 | -228 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -244 000 | 1 945 000 | 1 875 000 | -56 000 | -554 000 | -314 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -70 000 | -433 000 | 92 000 | -10 000 | 97 000 | -37 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -174 000 | 2 379 000 | 1 783 000 | -46 000 | -651 000 | -276 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -174 000 | 2 379 000 | 1 783 000 | -46 000 | -651 000 | -276 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -174 000 | 2 379 000 | 1 783 000 | -46 000 | -651 000 | -276 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 503 000 | 433 000 | 0 | 10 000 | 0 | 67 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 503 000 | 433 000 | 0 | 10 000 | 0 | 67 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 248 000 | 1 166 000 | 729 000 | 1 082 000 | 385 000 | 1 103 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 248 000 | 1 166 000 | 729 000 | 1 082 000 | 385 000 | 1 103 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 751 000 | 1 600 000 | 729 000 | 1 092 000 | 385 000 | 1 171 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 51 000 | 126 000 | 0 | 1 875 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 51 000 | 126 000 | 0 | 1 875 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 782 000 | 1 040 000 | 877 000 | 1 710 000 | 1 114 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 477 000 | 434 000 | 683 000 | 969 000 | 1 646 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 10 783 000 | 8 877 000 | 6 554 000 | 5 740 000 | 2 604 000 | 4 331 000 |
|
|
| Sum investeringer | 10 783 000 | 10 136 000 | 8 029 000 | 7 300 000 | 5 283 000 | 7 092 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 350 000 | 82 000 | 460 000 | 143 000 | 11 000 | 103 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 133 000 | 10 269 000 | 8 614 000 | 7 443 000 | 7 170 000 | 7 194 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 884 000 | 11 869 000 | 9 344 000 | 8 536 000 | 7 555 000 | 8 365 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 655 000 | 1 655 000 | 1 655 000 | 1 655 000 | 1 655 000 | 1 655 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 755 000 | 1 755 000 | 1 755 000 | 1 755 000 | 1 755 000 | 1 755 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 043 000 | 6 217 000 | 3 838 000 | 2 055 000 | 2 101 000 | 2 752 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 043 000 | 6 217 000 | 3 838 000 | 2 055 000 | 2 101 000 | 2 752 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 798 000 | 7 972 000 | 5 594 000 | 3 810 000 | 3 856 000 | 4 507 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 048 000 | 3 858 000 | 3 668 000 | 4 718 000 | 3 668 000 | 3 857 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 048 000 | 3 858 000 | 3 668 000 | 4 718 000 | 3 668 000 | 3 857 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 37 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 82 000 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 000 | 38 000 | 82 000 | 7 000 | 30 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 5 085 000 | 3 896 000 | 3 750 000 | 4 725 000 | 3 698 000 | 3 857 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 884 000 | 11 869 000 | 9 344 000 | 8 536 000 | 7 555 000 | 8 365 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,8% | 37,3% | 25,6% | 7,7% | 11,3% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,1% | 28,7% | 39,9% | -1,5% | -13,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,2% | 35,1% | 37,9% | -1,2% | -15,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 300,9 | 270,2 | 105,0 | 1063,3 | 239,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 300,9 | 270,2 | 105,0 | 1063,3 | 239,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 9,5 | 2,2 | 5,6 | 20,4 | 0,4 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,5% | 67,2% | 59,9% | 44,6% | 51,0% | 53,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 0,7 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,3% | 0,9% | 0,1% | 0,4% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 39,2% | 32,5% | 39,3% | 55,3% | 48,6% | 46,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
