Cutshim Frisør og Spa AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 823 000 | 5 184 000 | 5 124 000 | 4 813 000 | 4 231 000 | 4 243 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -3 000 | 24 000 | 22 000 | 4 000 | 35 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 820 000 | 5 208 000 | 5 146 000 | 4 817 000 | 4 266 000 | 4 243 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 110 000 | 954 000 | 796 000 | 886 000 | 761 000 | 684 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 22 000 | -105 000 | -17 000 | -58 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 3 686 000 | 3 210 000 | 3 173 000 | 2 649 000 | 2 568 000 | 2 676 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 31 000 | 30 000 | 4 000 | 0 | 0 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 145 000 | 864 000 | 790 000 | 645 000 | 630 000 | 628 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 994 000 | 4 953 000 | 4 746 000 | 4 122 000 | 3 959 000 | 4 001 000 |
|
|
| Driftsresultat | -174 000 | 255 000 | 400 000 | 695 000 | 307 000 | 242 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -170 000 | 258 000 | 400 000 | 695 000 | 307 000 | 243 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -7 000 | 57 000 | 88 000 | 154 000 | 68 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -163 000 | 201 000 | 312 000 | 541 000 | 239 000 | 189 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -163 000 | 201 000 | 312 000 | 541 000 | 239 000 | 189 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 300 000 | 0 | 270 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -163 000 | -99 000 | 312 000 | 271 000 | 239 000 | 189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 197 000 | 229 000 | 236 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 197 000 | 229 000 | 236 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 197 000 | 229 000 | 236 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 446 000 | 468 000 | 364 000 | 348 000 | 282 000 | 262 000 |
|
|
| Sum varelager | 446 000 | 468 000 | 364 000 | 348 000 | 282 000 | 262 000 |
|
|
| Kundefordringer | 49 000 | 22 000 | 30 000 | 7 000 | 18 000 | 21 000 |
|
|
| Andre fordringer | 54 000 | 63 000 | 30 000 | 0 | 58 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 103 000 | 85 000 | 60 000 | 7 000 | 77 000 | 71 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 027 000 | 1 427 000 | 1 331 000 | 1 516 000 | 846 000 | 659 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 576 000 | 1 981 000 | 1 755 000 | 1 872 000 | 1 204 000 | 992 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 773 000 | 2 209 000 | 1 991 000 | 1 872 000 | 1 204 000 | 992 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 749 000 | 912 000 | 1 010 000 | 699 000 | 428 000 | 189 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 749 000 | 912 000 | 1 010 000 | 699 000 | 428 000 | 189 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 764 000 | 927 000 | 1 025 000 | 714 000 | 443 000 | 204 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 7 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 7 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 7 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 82 000 | 82 000 | 88 000 | 217 000 | 38 000 | 26 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 56 000 | 82 000 | 154 000 | 68 000 | 54 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 408 000 | 280 000 | 260 000 | 85 000 | 290 000 | 342 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 300 000 | 0 | 270 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 519 000 | 558 000 | 530 000 | 432 000 | 365 000 | 366 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 009 000 | 1 276 000 | 960 000 | 1 158 000 | 761 000 | 788 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 009 000 | 1 283 000 | 966 000 | 1 158 000 | 761 000 | 788 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 773 000 | 2 209 000 | 1 991 000 | 1 872 000 | 1 204 000 | 992 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -8,5% | 12,3% | 20,8% | 45,2% | 28,1% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | 4,9% | 7,8% | 14,4% | 7,2% | 5,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 2,5 | 2,7 | 3,1 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,9% | 81,6% | 84,5% | 81,6% | 82,0% | 83,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,9% | 5,0% | 7,8% | 14,4% | 7,2% | 5,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -20,1% | 26,4% | 46,0% | 120,1% | 94,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -19,3% | 20,6% | 35,9% | 93,5% | 73,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,7 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,5 | 2,0 | 2,2 | 2,5 | 2,7 | 2,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 148,2 | 157,0 | 161,0 | 128,0 | 128,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,1% | 42,0% | 51,5% | 38,1% | 36,8% | 20,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,1% | 17,8% | 19,9% | 14,8% | 10,4% | 4,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 183,3% | 161,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 127,1% | 150,6% | 218,4% | 205,2% | 157,1% | 77,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,4 | 0,9 | 1,6 | 1,7 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,9% | 57,8% | 48,2% | 61,9% | 63,2% | 79,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,3% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 494 000 | 638 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
