Corvus Energy Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 004 301 000 | 982 763 000 | 707 080 000 | 517 354 000 | 573 525 000 | 407 313 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 004 301 000 | 982 763 000 | 707 080 000 | 517 354 000 | 573 525 000 | 407 313 000 |
|
|
| Varekostnad | 823 885 000 | 850 773 000 | 602 386 000 | 428 874 000 | 444 019 000 | 327 828 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 958 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 134 694 000 | 82 331 000 | 38 983 000 | 28 124 000 | 26 878 000 | 20 073 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 295 102 000 | 268 904 000 | 203 205 000 | 149 523 000 | 120 901 000 | 126 416 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 253 681 000 | 1 202 008 000 | 844 575 000 | 606 522 000 | 591 798 000 | 540 276 000 |
|
|
| Driftsresultat | -249 380 000 | -219 245 000 | -137 495 000 | -89 168 000 | -18 273 000 | -132 963 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 118 995 000 | 4 109 000 | 35 099 000 | 0 | 75 000 | 4 338 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 118 995 000 | 4 109 000 | 35 099 000 | 0 | 75 000 | 4 338 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 121 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 89 144 000 | 59 821 000 | 17 804 000 | 31 346 000 | 24 477 000 | 15 752 000 |
|
|
| Netto finans | 29 851 000 | -55 712 000 | 17 295 000 | -31 346 000 | -24 402 000 | -11 414 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -219 529 000 | -274 957 000 | -120 200 000 | -120 505 000 | -42 676 000 | -144 377 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 171 000 | 63 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -219 701 000 | -275 020 000 | -120 200 000 | -120 505 000 | -42 676 000 | -144 377 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -219 701 000 | -275 020 000 | -120 200 000 | -120 505 000 | -42 676 000 | -144 377 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 567 552 000 | 487 072 000 | 172 970 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 128 747 000 | 154 085 000 | 51 525 000 | 45 083 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 41 887 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 567 552 000 | 487 072 000 | 343 604 000 | 154 085 000 | 51 525 000 | 45 083 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 322 819 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 484 178 000 | 454 166 000 | 0 | 170 072 000 | 250 785 000 | 190 104 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 484 178 000 | 454 166 000 | 322 819 000 | 170 072 000 | 250 785 000 | 190 104 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 654 000 | 2 978 000 | 0 | 1 460 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 1 884 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 654 000 | 2 978 000 | 1 884 000 | 1 460 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 054 385 000 | 944 217 000 | 668 308 000 | 325 617 000 | 302 301 000 | 235 188 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 568 304 000 | 475 367 000 | 262 003 000 | 259 987 000 | 113 765 000 | 183 187 000 |
|
|
| Sum varelager | 568 304 000 | 475 367 000 | 262 003 000 | 259 987 000 | 113 765 000 | 183 187 000 |
|
|
| Kundefordringer | 317 237 000 | 243 013 000 | 0 | 167 417 000 | 192 386 000 | 92 042 000 |
|
|
| Andre fordringer | 93 023 000 | 58 585 000 | 272 164 000 | 55 012 000 | 6 703 000 | 14 370 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 410 260 000 | 301 598 000 | 272 164 000 | 222 430 000 | 199 089 000 | 106 413 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 138 412 000 | 329 644 000 | 25 687 000 | 394 890 000 | 52 166 000 | 70 780 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 116 977 000 | 1 106 610 000 | 559 855 000 | 877 308 000 | 365 021 000 | 360 381 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 171 363 000 | 2 050 827 000 | 1 228 164 000 | 1 202 934 000 | 667 323 000 | 595 569 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 7 586 000 | 7 457 000 | 6 787 000 | 4 389 000 | 4 744 000 | 4 435 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | -1 374 000 | -1 817 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 79 924 000 | 64 875 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 977 297 000 | 873 579 000 | 6 787 000 | 649 655 000 | 67 803 000 | 4 435 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 642 000 |
|
|
| Annen egenkapital | -892 247 000 | -661 200 000 | 430 253 000 | -132 944 000 | -6 364 000 | 35 121 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -892 247 000 | -661 200 000 | 430 253 000 | -132 944 000 | -6 364 000 | 95 764 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 85 050 000 | 212 378 000 | 437 040 000 | 516 710 000 | 61 439 000 | 100 200 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 272 418 000 | 406 071 000 | 0 | 0 | 117 296 000 | 59 648 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 803 103 000 | 671 985 000 | 200 869 000 | 114 277 000 | 141 519 000 | 103 693 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 803 103 000 | 671 985 000 | 200 869 000 | 114 277 000 | 141 519 000 | 103 693 000 |
|
|
| Konvertible lån | 594 147 000 | 432 078 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 291 877 000 | 430 705 000 | 27 956 000 | 46 190 000 | 182 030 000 | 98 580 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 298 787 000 | 320 147 000 | 0 | 145 005 000 | 72 473 000 | 115 539 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 712 003 000 | 440 244 000 | 590 244 000 | 426 932 000 | 274 594 000 | 216 496 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 283 209 000 | 1 166 463 000 | 590 244 000 | 571 938 000 | 464 364 000 | 391 683 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 086 312 000 | 1 838 448 000 | 791 113 000 | 686 215 000 | 605 883 000 | 495 376 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 171 363 000 | 2 050 827 000 | 1 228 154 000 | 1 202 934 000 | 667 323 000 | 595 569 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,2% | -13,1% | -8,4% | -9,5% | -2,9% | |||
| Resultat av driften i % | -24,8% | -22,3% | -19,4% | -17,2% | -3,2% | -32,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 18,0% | 13,4% | 14,8% | 17,1% | 22,6% | 19,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -13,0% | -21,9% | -14,5% | -17,2% | -3,2% | -31,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -147,6% | -84,7% | -25,2% | -41,7% | -52,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -147,7% | -84,7% | -25,2% | -41,7% | -52,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,2 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,5 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 1,1 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,3 | 0,0 | 0,7 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,8 | 2,3 | 1,6 | 3,9 | 1,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 228,0 | 156,0 | 156,0 | 156,9 | 120,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,9% | 10,4% | 35,6% | 43,0% | 9,2% | 16,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,5% | 21,6% | 61,8% | 99,9% | 10,7% | 24,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,6% | 2,7% | 3,9% | 6,0% | 4,3% | 4,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,0% | 0,5% | 1,5% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -29,3% | -12,6% | -11,6% | 117,5% | -87,3% | -17,1% | ||
| Gjeldsgrad | 24,5 | 8,7 | 1,8 | 1,3 | 9,9 | 4,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 59,1% | 56,9% | 48,1% | 47,5% | 69,6% | 65,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 37,0% | 32,8% | 16,4% | 9,5% | 21,2% | 17,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 976 000 | 5 936 000 | 2 624 000 | 0 | 4 509 000 | 4 162 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
