Corrente Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 217 842 000 | 1 349 317 000 | 1 191 915 000 | 852 915 000 | 773 322 000 | 710 688 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 6 476 000 | 138 000 | 20 000 | 148 000 | 63 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 217 842 000 | 1 355 793 000 | 1 192 053 000 | 852 935 000 | 773 470 000 | 710 751 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 159 924 000 | 1 296 301 000 | 1 140 862 000 | 816 853 000 | 735 048 000 | 678 740 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | -179 000 | -431 000 | -7 305 000 | 6 678 000 | -1 487 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 19 369 000 | 21 378 000 | 18 242 000 | 16 472 000 | 15 038 000 | 13 758 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 652 000 | 2 223 000 | 1 415 000 | 998 000 | 843 000 | 1 385 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 983 000 | 11 471 000 | 10 734 000 | 6 009 000 | 4 631 000 | 6 922 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 186 928 000 | 1 331 194 000 | 1 170 822 000 | 833 027 000 | 762 238 000 | 699 318 000 |
|
|
| Driftsresultat | 30 914 000 | 24 599 000 | 21 231 000 | 19 908 000 | 11 232 000 | 11 433 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | -778 000 | -3 388 000 | -266 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 565 000 | 1 835 000 | 522 000 | 65 000 | 131 000 | 199 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 613 000 | 18 092 000 | 13 630 000 | 9 774 000 | 21 052 000 | 9 168 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 408 000 | 22 821 000 | 14 152 000 | 9 061 000 | 17 795 000 | 9 571 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 042 000 | 8 020 000 | 5 157 000 | 2 944 000 | 3 320 000 | 3 162 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 591 000 | 1 234 000 | -66 000 | 60 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 625 000 | 22 664 000 | 19 109 000 | 14 098 000 | 25 408 000 | 12 498 000 |
|
|
| Netto finans | 3 783 000 | 157 000 | -4 957 000 | -5 037 000 | -7 613 000 | -2 927 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 34 696 000 | 24 755 000 | 16 273 000 | 14 869 000 | 3 619 000 | 8 506 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 520 000 | 4 226 000 | 3 695 000 | 3 785 000 | 1 570 000 | 1 950 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 29 175 000 | 20 529 000 | 12 578 000 | 11 084 000 | 2 049 000 | 6 556 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 097 000 | 12 450 000 | 7 108 000 | 9 263 000 | 3 047 000 | 3 546 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 199 000 | 470 000 | 186 000 | 490 000 | 566 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 116 000 | 199 000 | 283 000 | 366 000 | 449 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 314 000 | 669 000 | 468 000 | 856 000 | 1 015 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 26 810 000 | 13 753 000 | 25 381 000 | 13 177 000 | 13 485 000 | 10 203 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 010 000 | 847 000 | 3 546 000 | 2 919 000 | 2 112 000 | 1 897 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 27 820 000 | 14 600 000 | 28 926 000 | 16 096 000 | 15 597 000 | 12 101 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 000 000 | 1 000 000 | 1 015 000 | 1 960 000 | 1 876 000 | 5 263 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 1 803 000 | 2 200 000 | 1 750 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 541 000 | 1 667 000 | 2 829 000 | 845 000 | 368 000 | 371 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 541 000 | 4 470 000 | 6 044 000 | 4 555 000 | 2 244 000 | 5 634 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 36 361 000 | 19 384 000 | 35 639 000 | 21 119 000 | 18 697 000 | 18 750 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 567 000 | 11 626 000 | 19 041 000 | 6 325 000 | 13 630 000 | 6 952 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 567 000 | 11 626 000 | 19 041 000 | 6 325 000 | 13 630 000 | 6 952 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 319 000 | 51 381 000 | 51 172 000 | 56 182 000 | 29 966 000 | 50 413 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 388 000 | 23 909 000 | 8 219 000 | 6 641 000 | 4 583 000 | 6 081 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 708 000 | 75 290 000 | 59 391 000 | 62 823 000 | 34 549 000 | 56 495 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 17 842 000 | 12 045 000 | 7 529 000 | 5 793 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 986 000 | 2 321 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 17 842 000 | 12 045 000 | 7 529 000 | 5 793 000 | 2 986 000 | 2 321 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 63 407 000 | 17 883 000 | 16 234 000 | 4 466 000 | 4 980 000 | 4 086 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 116 524 000 | 116 844 000 | 102 195 000 | 79 407 000 | 56 146 000 | 69 853 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 152 885 000 | 136 228 000 | 137 835 000 | 100 525 000 | 74 843 000 | 88 603 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 22 257 000 | 19 185 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 31 431 000 | 32 539 000 | 29 718 000 | 26 105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 14 829 000 | 22 638 000 | 12 936 000 | 8 518 000 | 6 854 000 | 9 298 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 31 431 000 | 32 539 000 | 29 718 000 | 26 105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 14 829 000 | 22 638 000 | 12 936 000 | 8 518 000 | 6 854 000 | 9 298 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 46 430 000 | 55 347 000 | 42 823 000 | 34 793 000 | 29 111 000 | 28 484 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 247 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 247 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 225 000 | 225 000 | 0 | 3 428 000 | 0 | 9 027 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 833 000 | 7 461 000 | 17 479 000 | 5 243 000 | 5 906 000 | 6 491 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 080 000 | 7 461 000 | 17 479 000 | 5 243 000 | 5 906 000 | 6 491 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 058 000 | 7 620 000 | 10 788 000 | 7 907 000 | 4 893 000 | 14 357 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 64 309 000 | 60 057 000 | 67 136 000 | 44 653 000 | 28 113 000 | 31 164 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 141 000 | 3 798 000 | 3 970 000 | 3 481 000 | 1 468 000 | 2 083 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 114 000 | 2 276 000 | 407 000 | 372 000 | 807 000 | 688 000 |
|
|
| Utbytte | 21 000 000 | 0 | 0 | 50 000 | 1 446 000 | 2 333 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 10 585 000 | 7 063 000 | 6 019 000 | 8 505 000 | 7 992 000 | 8 333 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 101 374 000 | 73 419 000 | 77 532 000 | 60 489 000 | 39 826 000 | 53 628 000 |
|
|
| Sum gjeld | 106 454 000 | 80 880 000 | 95 011 000 | 65 732 000 | 45 732 000 | 60 119 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 152 885 000 | 136 228 000 | 137 835 000 | 100 525 000 | 74 843 000 | 88 603 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,4% | 34,6% | 29,7% | 33,0% | 35,5% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | 1,8% | 1,8% | 2,3% | 1,5% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 8,4 | 9,9 | 10,0 | 9,7 | 9,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 4,8% | 3,9% | 4,3% | 4,2% | 4,9% | 4,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,0% | 3,5% | 3,0% | 3,4% | 3,8% | 3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 68,2% | 50,4% | 41,9% | 46,5% | 12,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 41,5% | 25,4% | 18,3% | 29,0% | 10,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 62,9 | 63,4 | 65,3 | 51,8 | 51,4 | 51,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 325,2 | 111,5 | 59,9 | 129,1 | 53,9 | 97,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 2,4 | 4,3 | 4,0 | 4,4 | 5,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,4% | 40,6% | 31,1% | 34,6% | 38,9% | 32,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,8% | 4,1% | 3,6% | 4,1% | 3,8% | 4,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 21,0% | 10,8% | 5,4% | 12,5% | 7,7% | 9,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,3% | 0,6% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 424,7% | 373,5% | 129,5% | 299,1% | 119,7% | 233,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 1,5 | 2,2 | 1,9 | 1,6 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,3% | 53,9% | 56,2% | 60,2% | 53,2% | 60,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,3% | 5,5% | 12,7% | 5,2% | 7,9% | 7,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
