Coop Ottadalen SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 266 990 000 | 253 058 000 | 245 868 000 | 245 221 000 | 241 725 000 | 186 635 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 659 000 | 8 131 000 | 5 392 000 | 2 747 000 | 2 725 000 | 2 740 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 270 649 000 | 261 189 000 | 251 260 000 | 247 967 000 | 244 450 000 | 189 375 000 |
|
|
| Varekostnad | 207 084 000 | 195 147 000 | 188 755 000 | 184 313 000 | 183 036 000 | 144 794 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 38 264 000 | 37 534 000 | 36 429 000 | 33 699 000 | 31 116 000 | 26 893 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 680 000 | 8 389 000 | 7 651 000 | 6 481 000 | 6 079 000 | 4 729 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 23 658 000 | 16 702 000 | 15 528 000 | 14 659 000 | 14 531 000 | 13 460 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 276 686 000 | 257 772 000 | 248 363 000 | 239 152 000 | 234 762 000 | 189 876 000 |
|
|
| Driftsresultat | -6 037 000 | 3 417 000 | 2 897 000 | 8 815 000 | 9 688 000 | -501 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 000 000 | 2 794 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 14 000 | 13 000 | 2 965 000 | 1 423 000 | 1 703 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 434 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 563 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 448 000 | 2 807 000 | 2 965 000 | 1 424 000 | 1 703 000 | 1 563 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 5 523 000 | 3 141 000 | 2 376 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 945 000 | 5 523 000 | 3 141 000 | 2 376 000 | 3 147 000 | 3 302 000 |
|
|
| Netto finans | -2 497 000 | -2 716 000 | -176 000 | -952 000 | -1 444 000 | -1 739 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -8 534 000 | 701 000 | 2 721 000 | 7 862 000 | 8 245 000 | -2 240 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 21 000 | 160 000 | 84 000 | -10 000 | 89 000 | 110 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -8 555 000 | 542 000 | 2 637 000 | 7 872 000 | 8 156 000 | -2 350 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 555 000 | 542 000 | 2 637 000 | 7 872 000 | 8 156 000 | -2 350 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 2 637 000 | -5 205 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 444 000 | 290 000 | 278 000 | 254 000 | 158 000 | 88 000 |
|
|
| Goodwill | 629 000 | 2 059 000 | 3 489 000 | 3 347 000 | 4 463 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 073 000 | 2 349 000 | 3 767 000 | 3 601 000 | 4 621 000 | 88 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 26 373 000 | 25 482 000 | 52 135 000 | 48 751 000 | 44 069 000 | 42 723 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 594 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 20 182 000 | 12 059 000 | 10 756 000 | 9 689 000 | 7 179 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 46 554 000 | 37 541 000 | 62 892 000 | 58 439 000 | 51 248 000 | 51 317 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 000 | 30 000 000 | 2 279 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 3 452 000 | 3 452 000 | 3 452 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 470 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 452 000 | 3 470 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 470 000 | 33 470 000 | 5 749 000 | 3 470 000 | 3 470 000 | 3 470 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 81 098 000 | 73 360 000 | 72 407 000 | 65 511 000 | 59 340 000 | 54 875 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 35 050 000 | 30 663 000 | 34 548 000 | 28 327 000 | 26 274 000 | 21 343 000 |
|
|
| Sum varelager | 35 050 000 | 30 663 000 | 34 548 000 | 28 327 000 | 26 274 000 | 21 343 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 494 000 | 3 082 000 | 3 985 000 | 3 489 000 | 2 850 000 | 2 563 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 195 000 | 10 919 000 | 1 485 000 | 1 436 000 | 71 281 000 | 60 362 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 689 000 | 14 001 000 | 5 470 000 | 4 925 000 | 74 130 000 | 62 925 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 76 385 000 | 84 032 000 | 91 107 000 | 107 176 000 | 16 327 000 | 17 223 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 119 123 000 | 128 696 000 | 131 125 000 | 140 428 000 | 116 732 000 | 101 491 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 200 221 000 | 202 056 000 | 203 533 000 | 205 940 000 | 176 072 000 | 156 366 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 300 000 | 1 258 000 | 1 256 000 | 1 244 000 | 1 222 000 | 1 201 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 300 000 | 1 258 000 | 1 256 000 | 1 244 000 | 1 222 000 | 1 201 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 33 866 000 | 42 421 000 | 41 879 000 | 38 942 000 | 33 737 000 | 25 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 33 866 000 | 42 421 000 | 41 879 000 | 38 942 000 | 33 737 000 | 25 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 35 165 000 | 43 678 000 | 43 135 000 | 40 185 000 | 34 958 000 | 26 782 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 2 636 000 | 2 757 000 | 2 627 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 9 104 000 | 1 574 000 | 1 590 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 136 343 000 | 132 635 000 | 136 796 000 | 151 185 000 | 126 011 000 | 118 378 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 136 343 000 | 132 635 000 | 136 796 000 | 151 185 000 | 126 011 000 | 118 378 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 130 292 000 | 135 679 000 | 151 185 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 021 000 | 1 824 000 | 2 707 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 734 000 | 7 910 000 | 5 060 000 | 1 741 000 | 1 841 000 | 1 937 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 182 000 | 130 000 | 107 000 | 86 000 | 89 000 | 198 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 062 000 | 4 235 000 | 2 653 000 | 1 812 000 | 3 486 000 | 2 283 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 803 000 | 2 489 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 631 000 | 9 258 000 | 11 435 000 | 8 303 000 | 6 883 000 | 4 299 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 28 713 000 | 25 743 000 | 23 602 000 | 14 569 000 | 15 102 000 | 11 206 000 |
|
|
| Sum gjeld | 165 056 000 | 158 378 000 | 160 398 000 | 165 754 000 | 141 113 000 | 129 584 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 200 221 000 | 202 056 000 | 203 533 000 | 205 940 000 | 176 072 000 | 156 366 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,8% | 3,1% | 2,9% | 5,4% | 6,9% | |||
| Resultat av driften i % | -2,2% | 1,3% | 1,2% | 3,6% | 4,0% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 22,4% | 22,9% | 23,2% | 24,8% | 24,3% | 22,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,6% | 2,4% | 2,3% | 4,1% | 4,7% | 0,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -21,6% | 1,6% | 6,5% | 20,9% | 26,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -21,7% | 1,2% | 6,3% | 21,0% | 26,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,1 | 7,0 | 6,9 | 7,4 | 7,9 | 7,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 5,0 | 5,6 | 9,6 | 7,7 | 9,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 3,8 | 4,1 | 7,7 | 6,0 | 7,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 3,3 | 3,9 | 7,4 | 1,1 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 6,4 | 5,5 | 6,5 | 7,0 | 6,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 57,1 | 60,1 | 60,0 | 53,3 | 46,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,6% | 21,6% | 21,2% | 19,5% | 19,9% | 17,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,0% | 16,7% | 17,2% | 16,2% | 14,3% | 14,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 257,9% | 335,8% | 311,2% | 444,3% | 386,8% | 423,0% | ||
| Gjeldsgrad | 4,7 | 3,6 | 3,7 | 4,1 | 4,0 | 4,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,3% | 12,7% | 11,6% | 7,1% | 8,6% | 7,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,1% | 65,6% | 67,2% | 73,4% | 71,6% | 75,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 401 000 | 1 332 000 | 1 272 000 | 0 | 1 071 000 | 912 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
