Company Of Spirits AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 355 000 | 1 653 000 | 1 207 000 | 939 000 | 849 000 | 907 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 355 000 | 1 653 000 | 1 207 000 | 939 000 | 849 000 | 907 000 |
|
|
| Varekostnad | 612 000 | 1 089 000 | 792 000 | 524 000 | 567 000 | 599 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 219 000 | -115 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 52 000 | 83 000 | 103 000 | 86 000 | 51 000 | 60 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 883 000 | 1 057 000 | 895 000 | 610 000 | 618 000 | 659 000 |
|
|
| Driftsresultat | 472 000 | 596 000 | 312 000 | 329 000 | 231 000 | 248 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 16 000 | 8 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 20 000 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 000 | 25 000 | 16 000 | 8 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 3 000 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | 19 000 | 25 000 | 16 000 | 5 000 | -1 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 491 000 | 620 000 | 328 000 | 334 000 | 229 000 | 241 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 108 000 | 136 000 | 72 000 | 73 000 | 50 000 | 53 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 383 000 | 484 000 | 256 000 | 260 000 | 179 000 | 188 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 383 000 | 484 000 | 256 000 | 260 000 | 179 000 | 188 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 383 000 | 484 000 | -744 000 | 260 000 | 179 000 | 188 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 62 000 | 281 000 | 166 000 | 185 000 | 149 000 | 320 000 |
|
|
| Sum varelager | 62 000 | 281 000 | 166 000 | 185 000 | 149 000 | 320 000 |
|
|
| Kundefordringer | 169 000 | 234 000 | 187 000 | 348 000 | 147 000 | 422 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 169 000 | 267 000 | 221 000 | 381 000 | 181 000 | 422 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 979 000 | 1 345 000 | 1 962 000 | 1 683 000 | 1 669 000 | 1 087 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 211 000 | 1 894 000 | 2 348 000 | 2 249 000 | 1 999 000 | 1 829 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 211 000 | 1 894 000 | 2 348 000 | 2 249 000 | 1 999 000 | 1 829 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 913 000 | 1 530 000 | 1 046 000 | 1 791 000 | 1 530 000 | 1 352 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 913 000 | 1 530 000 | 1 046 000 | 1 791 000 | 1 530 000 | 1 352 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 013 000 | 1 630 000 | 1 146 000 | 1 891 000 | 1 630 000 | 1 452 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 40 000 | 33 000 | 33 000 | 34 000 | 40 000 | 65 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 108 000 | 136 000 | 72 000 | 73 000 | 50 000 | 53 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 45 000 | 82 000 | 82 000 | 229 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 13 000 | 15 000 | 22 000 | 278 000 | 259 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 198 000 | 264 000 | 1 202 000 | 358 000 | 368 000 | 377 000 |
|
|
| Sum gjeld | 198 000 | 264 000 | 1 202 000 | 358 000 | 368 000 | 377 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 211 000 | 1 894 000 | 2 348 000 | 2 249 000 | 1 999 000 | 1 829 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,0% | 29,2% | 14,3% | 15,9% | 12,1% | |||
| Resultat av driften i % | 34,8% | 36,1% | 25,8% | 35,0% | 27,2% | 27,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,8% | 34,1% | 34,4% | 44,2% | 33,2% | 34,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 36,3% | 37,6% | 27,2% | 35,9% | 27,3% | 27,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,0% | 44,7% | 21,6% | 19,0% | 14,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,0% | 34,9% | 16,9% | 14,8% | 11,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 11,2 | 7,2 | 2,0 | 6,3 | 5,4 | 4,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 10,9 | 6,1 | 1,8 | 5,8 | 5,0 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 10,0 | 5,1 | 1,6 | 4,7 | 4,5 | 2,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,9 | 3,9 | 4,8 | 2,8 | 3,8 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 100,9 | 73,9 | 79,8 | 114,7 | 148,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 91,0% | 86,1% | 48,8% | 84,1% | 81,5% | 79,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 148,6% | 98,6% | 94,9% | 201,4% | 192,0% | 160,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3246,8% | 580,1% | 690,4% | 1022,2% | 1094,0% | 453,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 1,0 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,0% | 13,9% | 51,2% | 15,9% | 18,4% | 20,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
