Comfort Turbuss Berisha AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 928 000 | 5 962 000 | 5 985 000 | 4 167 000 | 5 235 000 | 5 248 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -15 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 928 000 | 5 962 000 | 5 985 000 | 4 167 000 | 5 220 000 | 5 248 000 |
|
|
| Varekostnad | 395 000 | 539 000 | 530 000 | 412 000 | 1 643 000 | 1 359 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 235 000 | 1 719 000 | 1 472 000 | 641 000 | 699 000 | 1 520 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 438 000 | 0 | 0 | 371 000 | 488 000 | 327 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 301 000 | 2 983 000 | 3 750 000 | 2 579 000 | 2 146 000 | 1 851 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 369 000 | 5 241 000 | 5 752 000 | 4 003 000 | 4 976 000 | 5 057 000 |
|
|
| Driftsresultat | 559 000 | 721 000 | 233 000 | 164 000 | 244 000 | 191 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 209 000 | 236 000 | 189 000 | 176 000 | 143 000 | 70 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 209 000 | 239 000 | 189 000 | 176 000 | 143 000 | 70 000 |
|
|
| Netto finans | -190 000 | -239 000 | -189 000 | -176 000 | -143 000 | -70 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 370 000 | 482 000 | 43 000 | -12 000 | 100 000 | 121 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 205 000 | 226 000 | -64 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 164 000 | 256 000 | 108 000 | -12 000 | 100 000 | 121 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 164 000 | 256 000 | 108 000 | -12 000 | 100 000 | 121 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 165 000 | 256 000 | 108 000 | -12 000 | 100 000 | 121 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 15 000 | 0 | 64 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 15 000 | 0 | 64 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 386 000 | 2 829 000 | 2 430 000 | 2 827 000 | 1 546 000 | 1 361 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 386 000 | 2 829 000 | 2 430 000 | 2 827 000 | 1 546 000 | 1 361 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 20 000 | 20 000 | 464 000 | 444 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 20 000 | 20 000 | 464 000 | 444 000 | 20 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 401 000 | 2 849 000 | 2 515 000 | 3 290 000 | 1 990 000 | 1 381 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 600 000 | 789 000 | 380 000 | 825 000 | 27 000 | 404 000 |
|
|
| Andre fordringer | -5 000 | 15 000 | 10 000 | 40 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 595 000 | 804 000 | 390 000 | 865 000 | 47 000 | 404 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 610 000 | 1 062 000 | 783 000 | 1 525 000 | 701 000 | 455 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 205 000 | 1 866 000 | 1 173 000 | 2 390 000 | 748 000 | 859 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 606 000 | 4 716 000 | 3 687 000 | 5 680 000 | 2 738 000 | 2 241 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 574 000 | 1 151 000 | 895 000 | 1 131 000 | 777 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 574 000 | 1 151 000 | 895 000 | 1 131 000 | 777 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 544 000 | 1 181 000 | 925 000 | 1 191 000 | 807 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 161 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 161 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 105 000 | 13 000 | 13 000 | 26 000 | 13 000 | -1 736 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 348 000 | 101 000 | 519 000 | 559 000 | -105 000 | 1 930 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 348 000 | 262 000 | 519 000 | 559 000 | -105 000 | 1 930 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 313 000 | 1 004 000 | 1 222 000 | 1 606 000 | 413 000 | -1 736 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 955 000 | 1 190 000 | 1 011 000 | 3 464 000 | 1 987 000 | 194 000 |
|
|
| Betalbar skatt | -305 000 | -312 000 | -302 000 | 0 | -192 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 202 000 | -85 000 | -381 000 | -629 000 | -318 000 | -150 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 412 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 845 000 | 2 467 000 | 1 903 000 | 1 069 000 | 545 000 | 1 561 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 802 000 | 3 273 000 | 2 244 000 | 3 930 000 | 2 035 000 | 281 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 150 000 | 3 535 000 | 2 763 000 | 4 489 000 | 1 930 000 | 2 211 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 606 000 | 4 716 000 | 3 687 000 | 5 680 000 | 2 738 000 | 2 241 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,8% | 17,2% | 5,0% | 3,9% | 9,8% | |||
| Resultat av driften i % | 11,3% | 12,1% | 3,9% | 3,9% | 4,7% | 3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 92,0% | 91,0% | 91,1% | 90,1% | 68,6% | 74,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,7% | 12,1% | 3,9% | 3,9% | 4,7% | 3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -203,9% | 45,8% | 4,1% | -1,2% | 23,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -90,4% | 24,3% | 10,2% | -1,2% | 23,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 3,5 | 4,1 | 6,5 | 7,5 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -59,2% | 25,0% | 25,1% | 21,0% | 29,5% | 1,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -31,3% | 19,8% | 15,5% | 28,6% | 15,5% | 0,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 11,9% | 13,5% | 5,3% | 8,0% | -18,4% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,2% | 2,0% | 1,7% | 1,9% | 2,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,7 | 3,0 | 3,0 | 3,8 | 2,4 | 73,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 145,9% | 69,4% | 60,9% | 69,2% | 74,3% | 12,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,4% | 5,6% | 14,1% | 9,8% | -3,8% | 86,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
