Comfort Hotel Porsgrunn AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 44 695 000 | 53 367 000 | 44 056 000 | 42 240 000 | 30 933 000 | 20 700 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 26 000 | 78 000 | 125 000 | -993 000 | 1 215 000 | 1 133 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 44 721 000 | 53 445 000 | 44 180 000 | 41 247 000 | 32 149 000 | 21 832 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 969 000 | 3 334 000 | 2 994 000 | 2 619 000 | 1 804 000 | 1 277 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 923 000 | 14 665 000 | 12 501 000 | 10 799 000 | 8 811 000 | 6 837 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 315 000 | 389 000 | 401 000 | 267 000 | 266 000 | 260 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 378 000 | 378 000 | 378 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 28 015 000 | 29 508 000 | 24 431 000 | 24 106 000 | 18 675 000 | 12 519 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 43 222 000 | 47 896 000 | 40 327 000 | 38 169 000 | 29 934 000 | 21 271 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 499 000 | 5 549 000 | 3 853 000 | 3 078 000 | 2 215 000 | 561 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 222 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 16 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 235 000 | 16 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 147 000 | 226 000 | 218 000 | 157 000 | 214 000 | 195 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 153 000 | 232 000 | 219 000 | 157 000 | 214 000 | 195 000 |
|
|
| Netto finans | 82 000 | -216 000 | -216 000 | -157 000 | -214 000 | -195 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 581 000 | 5 333 000 | 3 637 000 | 2 921 000 | 2 001 000 | 366 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 350 000 | 1 173 000 | 800 000 | 647 000 | 441 000 | 81 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 231 000 | 4 160 000 | 2 837 000 | 2 275 000 | 1 560 000 | 285 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 231 000 | 4 160 000 | 2 837 000 | 2 275 000 | 1 560 000 | 285 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 100 000 | 5 500 000 | 2 000 000 | 1 750 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 869 000 | -1 340 000 | 837 000 | 525 000 | 1 560 000 | 285 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 927 000 | 1 616 000 | 2 797 000 | 1 875 000 | 1 679 000 | 948 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 927 000 | 1 616 000 | 2 797 000 | 1 875 000 | 1 679 000 | 948 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 4 916 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 087 000 | 3 465 000 | 3 842 000 | 4 220 000 | 4 598 000 | 4 976 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 002 000 | 3 465 000 | 3 842 000 | 4 220 000 | 4 598 000 | 4 976 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 9 929 000 | 5 081 000 | 6 640 000 | 6 096 000 | 6 277 000 | 5 925 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 147 000 | 117 000 | 134 000 | 100 000 | 108 000 | 61 000 |
|
|
| Sum varelager | 147 000 | 117 000 | 134 000 | 100 000 | 108 000 | 61 000 |
|
|
| Kundefordringer | 781 000 | 1 235 000 | 2 315 000 | 1 162 000 | 580 000 | 244 000 |
|
|
| Andre fordringer | 286 000 | 10 438 000 | 5 095 000 | 2 825 000 | 1 060 000 | 2 736 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 50 000 | 2 334 000 | 634 000 | 508 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 068 000 | 11 673 000 | 7 460 000 | 6 321 000 | 2 274 000 | 3 488 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 920 000 | 7 068 000 | 5 347 000 | 2 400 000 | 2 415 000 | 321 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 135 000 | 18 858 000 | 12 942 000 | 8 821 000 | 4 798 000 | 3 871 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 064 000 | 23 939 000 | 19 581 000 | 14 917 000 | 11 075 000 | 9 796 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 117 000 | 117 000 | 117 000 | 117 000 | 117 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 811 000 | 1 811 000 | 1 811 000 | 1 811 000 | 1 811 000 | 10 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 928 000 | 1 928 000 | 1 928 000 | 1 928 000 | 1 928 000 | 1 928 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 16 000 | 1 884 000 | 3 225 000 | 2 388 000 | 1 863 000 | 303 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 16 000 | 1 884 000 | 3 225 000 | 2 388 000 | 1 863 000 | 303 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 944 000 | 3 812 000 | 5 153 000 | 4 316 000 | 3 791 000 | 2 231 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 71 000 | 54 000 | 127 000 | 94 000 | 76 000 | 44 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 71 000 | 54 000 | 127 000 | 94 000 | 76 000 | 44 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 721 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 974 000 | 1 232 000 | 2 378 000 | 2 437 000 | 2 764 000 | 2 882 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 045 000 | 1 286 000 | 2 505 000 | 2 531 000 | 2 840 000 | 2 926 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 974 000 | 1 232 000 | 2 378 000 | 2 437 000 | 2 764 000 | 3 103 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 994 000 | 4 568 000 | 1 109 000 | 1 091 000 | 1 657 000 | 2 350 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 333 000 | 1 246 000 | 767 000 | 629 000 | 409 000 | 85 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 857 000 | 701 000 | 1 613 000 | 984 000 | 1 075 000 | 619 000 |
|
|
| Utbytte | 3 100 000 | 5 500 000 | 2 000 000 | 1 750 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 788 000 | 6 824 000 | 6 435 000 | 3 616 000 | 1 304 000 | 863 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 075 000 | 18 840 000 | 11 924 000 | 8 070 000 | 4 445 000 | 4 638 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 120 000 | 20 126 000 | 14 429 000 | 10 601 000 | 7 285 000 | 7 564 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 064 000 | 23 939 000 | 19 581 000 | 14 917 000 | 11 075 000 | 9 796 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,6% | 25,6% | 22,4% | 23,7% | 21,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,4% | 10,4% | 8,7% | 7,5% | 6,9% | 2,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 3,2 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,4% | 93,8% | 93,2% | 93,8% | 94,2% | 93,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,9% | 10,4% | 8,7% | 7,5% | 6,9% | 2,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 54,9% | 119,0% | 76,8% | 72,1% | 66,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,8% | 92,8% | 59,9% | 56,1% | 51,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,6 | 3,5 | 3,8 | 3,6 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 20,2 | 28,5 | 22,3 | 26,2 | 16,7 | 20,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 16,0 | 13,6 | 14,1 | 14,3 | 16,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,1% | 15,9% | 26,3% | 28,9% | 34,2% | 22,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,3% | 7,1% | 11,7% | 10,5% | 11,8% | 10,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,7% | 15,7% | 5,8% | 4,2% | 2,6% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,3% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -4721,1% | 14,5% | 759,7% | 751,0% | 327,8% | -1259,0% | ||
| Gjeldsgrad | 5,2 | 5,3 | 2,8 | 2,5 | 1,9 | 3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 75,2% | 78,7% | 60,9% | 54,1% | 40,1% | 47,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,7% | 5,4% | 12,8% | 17,0% | 25,6% | 29,9% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 271 000 | 430 000 | 420 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
