Columbia Sportswear Norway AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 415 000 | 10 246 000 | 11 796 000 | 9 785 000 | 26 076 000 | 31 654 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 14 415 000 | 10 246 000 | 11 796 000 | 9 785 000 | 26 076 000 | 31 654 000 |
|
|
| Varekostnad | 12 372 000 | 8 244 000 | 9 900 000 | 11 913 000 | 10 709 000 | 16 665 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | -197 000 | 4 137 000 | 5 006 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 97 000 | 103 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 755 000 | 1 797 000 | 1 660 000 | -2 127 000 | 10 611 000 | 9 247 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 127 000 | 10 041 000 | 11 560 000 | 9 589 000 | 25 554 000 | 31 021 000 |
|
|
| Driftsresultat | 288 000 | 205 000 | 236 000 | 196 000 | 522 000 | 633 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 121 000 | 309 000 | 118 000 | 25 000 | 156 000 | 101 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 121 000 | 309 000 | 118 000 | 25 000 | 156 000 | 101 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 165 000 | 276 000 | 229 000 | 211 000 | 106 000 | 72 000 |
|
|
| Netto finans | -44 000 | 33 000 | -111 000 | -186 000 | 50 000 | 29 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 244 000 | 238 000 | 125 000 | 9 000 | 572 000 | 661 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 54 000 | 52 000 | 27 000 | 2 000 | 138 000 | 150 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 190 000 | 186 000 | 97 000 | 7 000 | 433 000 | 511 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 190 000 | 186 000 | 97 000 | 7 000 | 433 000 | 511 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 190 000 | 186 000 | 97 000 | 7 000 | 433 000 | 511 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 694 000 | 747 000 | 800 000 | 827 000 | 829 000 | 7 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 694 000 | 747 000 | 800 000 | 827 000 | 829 000 | 7 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 000 | 373 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 000 | 373 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 000 | 1 000 | 0 | 44 000 | 725 000 | 725 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 0 | 44 000 | 725 000 | 725 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 695 000 | 748 000 | 800 000 | 871 000 | 1 617 000 | 1 105 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 000 | 149 000 | 35 000 | 20 000 | 190 000 | 390 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 000 | 149 000 | 35 000 | 20 000 | 190 000 | 390 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 829 000 | 5 065 000 | 4 058 000 | 3 182 000 | 11 909 000 | 22 244 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 24 000 | 209 000 | 237 000 | 18 000 | 56 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 829 000 | 5 089 000 | 4 267 000 | 3 418 000 | 11 927 000 | 22 301 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 004 000 | 4 132 000 | 4 069 000 | 5 517 000 | 4 086 000 | 5 390 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 846 000 | 9 369 000 | 8 370 000 | 8 955 000 | 16 203 000 | 28 081 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 540 000 | 10 118 000 | 9 170 000 | 9 826 000 | 17 820 000 | 29 186 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 514 000 | 3 324 000 | 3 138 000 | 3 040 000 | 3 034 000 | 2 601 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 514 000 | 3 324 000 | 3 138 000 | 3 040 000 | 3 034 000 | 2 601 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 614 000 | 3 424 000 | 3 238 000 | 3 140 000 | 3 134 000 | 2 701 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 922 000 | 5 936 000 | 5 141 000 | 6 035 000 | 1 066 000 | 21 142 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 960 000 | 150 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 373 000 | 352 000 | 296 000 | 230 000 | 2 349 000 | 293 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 632 000 | 406 000 | 495 000 | 421 000 | 10 311 000 | 4 900 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 927 000 | 6 694 000 | 5 932 000 | 6 686 000 | 14 686 000 | 26 485 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 927 000 | 6 694 000 | 5 932 000 | 6 686 000 | 14 686 000 | 26 485 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 540 000 | 10 118 000 | 9 170 000 | 9 826 000 | 17 820 000 | 29 186 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,2% | 5,3% | 3,7% | 1,6% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 2,0% | 2,0% | 2,0% | 2,0% | 2,0% | 2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,1 | 1,2 | 0,7 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 14,2% | 19,5% | 16,1% | -21,7% | 58,9% | 47,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,8% | 5,0% | 3,0% | 2,3% | 2,6% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,9% | 7,1% | 3,9% | 0,3% | 19,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,4% | 5,6% | 3,0% | 0,2% | 14,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -49,7 | 6,3 | 6,3 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 951,7 | 55,3 | 282,9 | 595,7 | 56,4 | 42,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 2,4 | 4,0 | 1,0 | 3,2 | 9,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,9% | 33,8% | 35,3% | 32,0% | 17,6% | 9,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 25,1% | 33,4% | 27,4% | 32,1% | 12,0% | 8,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 22453,8% | 1796,0% | 6965,7% | 11345,0% | 798,4% | 409,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,0 | 1,8 | 2,1 | 4,7 | 9,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,1% | 66,2% | 64,7% | 68,0% | 82,4% | 90,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
