Clarion Collection Hotel Kongsberg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 37 624 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 57 400 000 | 50 205 000 | 443 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 57 400 000 | 50 205 000 | 38 068 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 6 143 000 | 6 249 000 | 5 708 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 688 000 | 19 969 000 | 22 871 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 261 000 | 20 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 27 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 26 103 000 | 23 934 000 | 21 863 000 | 2 591 000 | 32 000 | 277 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 49 222 000 | 50 172 000 | 50 464 000 | 2 591 000 | 32 000 | 277 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 178 000 | 33 000 | -12 396 000 | -2 591 000 | -32 000 | -277 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 325 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 500 000 | 191 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 50 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 826 000 | 192 000 | 50 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 17 000 | 21 000 | 30 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 288 000 | 39 000 | 1 068 000 | 91 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 538 000 | 153 000 | -1 018 000 | -90 000 | -18 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 717 000 | 186 000 | -13 414 000 | -2 680 000 | -50 000 | -277 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 938 000 | -3 535 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 779 000 | 3 721 000 | -13 414 000 | -2 680 000 | -50 000 | -277 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 779 000 | 3 721 000 | -13 414 000 | -2 680 000 | -50 000 | -277 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -13 414 000 | -2 680 000 | -50 000 | -277 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 13 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 13 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 106 000 | 480 000 | 76 000 | 85 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 106 000 | 480 000 | 76 000 | 85 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 119 000 | 490 000 | 76 000 | 85 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 728 000 | 535 000 | 955 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 728 000 | 535 000 | 955 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 2 483 000 | 2 365 000 | 701 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 33 544 000 | 16 223 000 | 2 587 000 | 207 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 027 000 | 18 588 000 | 3 288 000 | 207 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 90 000 | 9 203 000 | 5 592 000 | 1 082 000 | 19 000 | 248 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 36 844 000 | 28 325 000 | 9 834 000 | 1 290 000 | 19 000 | 248 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 37 963 000 | 28 816 000 | 9 911 000 | 1 375 000 | 19 000 | 248 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 19 449 000 | 19 449 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 31 886 000 | 31 988 000 | 19 489 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -12 705 000 | -12 705 000 | -16 426 000 | -3 013 000 | -333 000 | -283 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -12 705 000 | -12 705 000 | -16 426 000 | -3 013 000 | -333 000 | -283 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 19 180 000 | 19 283 000 | 3 063 000 | -2 983 000 | -303 000 | -253 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 754 000 | 3 888 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 754 000 | 3 888 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 754 000 | 3 888 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 442 000 | 3 118 000 | 1 224 000 | 470 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 819 000 | 826 000 | 2 247 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 319 000 | 501 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 16 522 000 | 5 589 000 | 2 622 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 18 783 000 | 9 533 000 | 6 093 000 | 470 000 | 322 000 | 501 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 783 000 | 9 533 000 | 6 847 000 | 4 358 000 | 322 000 | 501 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 37 963 000 | 28 816 000 | 9 911 000 | 1 375 000 | 19 000 | 248 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,0% | 1,2% | -218,8% | -371,4% | -24,0% | |||
| Resultat av driften i % | 14,2% | 0,1% | -32,6% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,6 | 6,7 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,8% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 15,7% | 0,4% | -32,4% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,3% | 1,7% | -33535,0% | 163,1% | 18,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 35,2% | 33,3% | -33535,0% | 163,1% | 18,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 2,5 | 1,7 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 3,0 | 1,6 | 2,7 | 0,1 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,9 | 1,5 | 2,7 | 0,1 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 1,0 | 0,9 | 2,3 | 0,1 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,4 | 11,7 | 6,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 37,0 | 42,9 | 30,1 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,5% | 66,9% | 30,9% | -216,9% | -1594,7% | -102,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,4% | 38,4% | 8,0% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 9,1% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2480,9% | 3512,7% | 391,7% | |||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,5 | 2,2 | -1,5 | -1,1 | -2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,5% | 33,1% | 61,5% | 34,2% | 1694,7% | 202,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 7,6% | 282,8% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
