Clariant Oil Services Scandinavia AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 830 746 000 | 692 364 000 | 517 691 000 | 407 816 000 | 384 758 000 | 323 820 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 43 629 000 | 44 857 000 | 33 031 000 | 32 355 000 | 32 449 000 | 36 189 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 874 375 000 | 737 221 000 | 550 722 000 | 440 172 000 | 417 207 000 | 360 009 000 |
|
|
| Varekostnad | 673 557 000 | 547 959 000 | 417 277 000 | 341 037 000 | 317 298 000 | 272 913 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 32 123 000 | 30 496 000 | 29 877 000 | 28 578 000 | 28 660 000 | 29 481 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 203 000 | 1 010 000 | 1 004 000 | 985 000 | 1 177 000 | 1 470 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 88 720 000 | 74 853 000 | 74 893 000 | 61 704 000 | 70 884 000 | 60 203 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 795 603 000 | 654 318 000 | 523 051 000 | 432 304 000 | 418 019 000 | 364 067 000 |
|
|
| Driftsresultat | 78 772 000 | 82 903 000 | 27 671 000 | 7 868 000 | -812 000 | -4 058 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 551 000 | 824 000 | 204 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 26 689 000 | 29 914 000 | 0 | 14 897 000 | 19 763 000 | 7 460 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 240 000 | 30 738 000 | 204 000 | 14 898 000 | 19 763 000 | 7 460 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 75 000 | 165 000 | 89 000 | 0 | 160 000 | 162 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 662 000 | 27 263 000 | 551 000 | 16 477 000 | 18 651 000 | 8 330 000 |
|
|
| Netto finans | 578 000 | 3 475 000 | -347 000 | -1 579 000 | 1 112 000 | -870 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 79 348 000 | 86 378 000 | 27 324 000 | 6 290 000 | 300 000 | -4 928 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 17 471 000 | 16 833 000 | 6 032 000 | 1 397 000 | 2 315 000 | -1 002 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 61 877 000 | 69 545 000 | 21 292 000 | 4 892 000 | -2 015 000 | -3 927 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 61 877 000 | 69 545 000 | 21 292 000 | 4 892 000 | -2 015 000 | -3 927 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 60 000 000 | 70 000 000 | 20 000 000 | 14 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 877 000 | -455 000 | 1 292 000 | -9 608 000 | -2 015 000 | -3 927 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 730 000 | 583 000 | 869 000 | 83 000 | 237 000 | 1 705 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 270 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 730 000 | 583 000 | 869 000 | 83 000 | 237 000 | 1 975 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 308 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 503 000 | 3 926 000 | 3 661 000 | 3 142 000 | 2 538 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 503 000 | 3 926 000 | 3 661 000 | 3 142 000 | 2 538 000 | 3 308 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 | 1 183 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 416 000 | 5 692 000 | 5 713 000 | 4 408 000 | 3 958 000 | 6 466 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 51 290 000 | 56 716 000 | 62 952 000 | 33 997 000 | 43 914 000 | 33 329 000 |
|
|
| Sum varelager | 51 290 000 | 56 716 000 | 62 952 000 | 33 997 000 | 43 914 000 | 33 329 000 |
|
|
| Kundefordringer | 70 174 000 | 89 541 000 | 53 018 000 | 56 035 000 | 49 465 000 | 51 937 000 |
|
|
| Andre fordringer | 73 181 000 | 5 920 000 | 23 642 000 | 2 515 000 | 2 644 000 | 1 883 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 547 000 | 0 | 785 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 143 903 000 | 95 461 000 | 77 445 000 | 58 550 000 | 52 109 000 | 53 820 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 900 000 | 36 191 000 | 7 368 000 | 5 274 000 | 4 654 000 | 4 577 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 207 092 000 | 188 368 000 | 147 764 000 | 97 821 000 | 100 677 000 | 91 726 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 212 508 000 | 194 060 000 | 153 477 000 | 102 230 000 | 104 635 000 | 98 191 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 725 000 | 4 725 000 | 4 725 000 | 4 725 000 | 4 725 000 | 4 725 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 389 000 | 15 389 000 | 15 389 000 | 15 389 000 | 15 389 000 | 15 389 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 20 114 000 | 20 114 000 | 20 114 000 | 20 114 000 | 20 114 000 | 20 114 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 127 000 | 1 250 000 | 1 705 000 | 413 000 | 10 021 000 | 12 036 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 127 000 | 1 250 000 | 1 705 000 | 413 000 | 10 021 000 | 12 036 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 241 000 | 21 364 000 | 21 819 000 | 20 527 000 | 30 135 000 | 32 150 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 26 698 000 | 11 045 000 | 18 804 000 | 6 180 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 26 698 000 | 11 045 000 | 18 804 000 | 6 180 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 71 883 000 | 27 968 000 | 45 502 000 | 27 910 000 | 28 787 000 | 23 944 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 17 618 000 | 16 548 000 | 6 818 000 | 1 243 000 | 847 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 582 000 | 2 476 000 | 3 103 000 | 2 295 000 | 2 241 000 | 2 365 000 |
|
|
| Utbytte | 60 000 000 | 70 000 000 | 20 000 000 | 14 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 21 796 000 | 42 929 000 | 9 029 000 | 0 | 5 491 000 | 20 579 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 15 388 000 | 12 775 000 | 20 507 000 | 24 709 000 | 18 330 000 | 12 973 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 189 267 000 | 172 696 000 | 131 657 000 | 81 702 000 | 74 500 000 | 66 041 000 |
|
|
| Sum gjeld | 189 267 000 | 172 696 000 | 131 657 000 | 81 702 000 | 74 500 000 | 66 041 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 212 508 000 | 194 060 000 | 153 477 000 | 102 230 000 | 104 635 000 | 98 191 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 52,6% | 65,4% | 21,8% | 22,0% | 18,7% | |||
| Resultat av driften i % | 9,0% | 11,2% | 5,0% | 1,8% | -0,2% | -1,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,3 | 4,2 | 4,3 | 4,3 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 18,9% | 20,9% | 19,4% | 16,4% | 17,5% | 15,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,2% | 15,4% | 5,1% | 5,2% | 4,5% | 0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 355,8% | 400,1% | 129,1% | 24,8% | 1,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 277,4% | 322,1% | 100,6% | 19,3% | -6,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 27,2 | 24,2 | 18,4 | 15,4 | 14,6 | 12,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,1 | 9,7 | 6,6 | 10,0 | 7,2 | 8,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 28,9 | 39,3 | 41,8 | 41,1 | 43,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,9% | 11,0% | 14,2% | 20,1% | 28,8% | 32,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,7% | 2,9% | 4,0% | 4,7% | 7,2% | 8,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 34,8% | 27,6% | 25,6% | 47,4% | 59,6% | 77,1% | ||
| Gjeldsgrad | 8,1 | 8,1 | 6,0 | 4,0 | 2,5 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 89,1% | 89,0% | 85,8% | 79,9% | 71,2% | 67,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 034 000 | 849 265 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
