Christiania Barnehave Høybråten AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 959 000 | 11 929 000 | 1 897 000 | 1 856 000 | 1 491 000 | 1 727 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 9 022 000 | 9 046 000 | 8 233 000 | 7 527 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 959 000 | 11 929 000 | 10 918 000 | 10 902 000 | 9 724 000 | 9 255 000 |
|
|
| Varekostnad | 121 000 | 124 000 | 124 000 | 133 000 | 93 000 | 206 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 825 000 | 9 463 000 | 9 252 000 | 8 750 000 | 8 515 000 | 7 597 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 000 | 15 000 | 66 000 | 225 000 | 283 000 | 294 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 381 000 | 2 274 000 | 2 466 000 | 1 302 000 | 1 058 000 | 1 042 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 342 000 | 11 876 000 | 11 908 000 | 10 410 000 | 9 949 000 | 9 139 000 |
|
|
| Driftsresultat | 617 000 | 53 000 | -990 000 | 492 000 | -225 000 | 116 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 10 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 10 000 | 11 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 2 000 | 0 | 0 | -9 000 | -10 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 618 000 | 55 000 | -990 000 | 491 000 | -234 000 | 106 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 56 000 | -96 000 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 561 000 | 151 000 | -990 000 | 488 000 | -234 000 | 106 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 561 000 | 151 000 | -990 000 | 488 000 | -234 000 | 106 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 433 000 | 151 000 | -990 000 | 488 000 | -234 000 | 106 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 2 160 000 | 2 295 000 | 2 430 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 21 000 | 36 000 | 51 000 | 134 000 | 224 000 | 372 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 21 000 | 36 000 | 51 000 | 2 294 000 | 2 519 000 | 2 802 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 21 000 | 36 000 | 51 000 | 2 294 000 | 2 519 000 | 2 802 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 837 000 | 101 000 | 0 | 0 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 614 000 | 1 234 000 | 814 000 | 631 000 | 681 000 | 454 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 451 000 | 1 335 000 | 814 000 | 631 000 | 691 000 | 462 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 872 000 | 2 557 000 | 2 775 000 | 1 508 000 | 778 000 | 984 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 323 000 | 3 892 000 | 3 589 000 | 2 139 000 | 1 469 000 | 1 446 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 344 000 | 3 928 000 | 3 640 000 | 4 433 000 | 3 988 000 | 4 248 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 338 000 | 1 511 000 | 1 511 000 | 1 511 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 868 000 | 2 368 000 | 1 878 000 | 1 541 000 | 1 541 000 | 1 541 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 433 000 | 0 | 0 | 987 000 | 500 000 | 734 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 433 000 | 0 | 0 | 987 000 | 500 000 | 734 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 301 000 | 2 368 000 | 1 878 000 | 2 528 000 | 2 040 000 | 2 275 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 615 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 615 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 615 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 204 000 | 157 000 | 175 000 | 318 000 | 218 000 | 158 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 731 000 | 513 000 | 545 000 | 562 000 | 491 000 | 512 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 088 000 | 891 000 | 1 042 000 | 1 021 000 | 879 000 | 688 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 023 000 | 1 561 000 | 1 762 000 | 1 905 000 | 1 588 000 | 1 358 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 043 000 | 1 561 000 | 1 762 000 | 1 905 000 | 1 948 000 | 1 973 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 344 000 | 3 928 000 | 3 640 000 | 4 433 000 | 3 988 000 | 4 248 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,0% | 1,5% | -24,5% | 11,7% | -5,4% | |||
| Resultat av driften i % | 4,4% | 0,4% | -9,1% | 4,5% | -2,3% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 3,2 | 2,7 | 2,6 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,1% | 99,0% | 93,5% | 92,8% | 93,8% | 88,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,4% | 0,5% | -9,1% | 4,5% | -2,3% | 1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 33,7% | 2,6% | -44,9% | 21,5% | -10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 30,6% | 7,1% | -44,9% | 21,4% | -10,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,5 | 2,0 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,5 | 2,0 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,6 | 1,6 | 0,8 | 0,5 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,9% | 60,3% | 51,6% | 57,0% | 51,2% | 53,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,3% | 19,9% | 17,2% | 23,2% | 21,0% | 24,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 102,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,4% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,5% | 39,7% | 48,4% | 43,0% | 39,8% | 32,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 9,0% | 14,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 056 000 | 673 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
