China Palace Haugesund AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 510 000 | 14 099 000 | 13 680 000 | 11 825 000 | 10 192 000 | 12 268 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 110 000 | 127 000 | 120 000 | 314 000 | 257 000 | 111 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 619 000 | 14 227 000 | 13 800 000 | 12 140 000 | 10 449 000 | 12 379 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 247 000 | 4 572 000 | 4 685 000 | 3 953 000 | 3 142 000 | 3 785 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 975 000 | 6 881 000 | 5 746 000 | 5 705 000 | 4 797 000 | 5 507 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 44 000 | 50 000 | 50 000 | 39 000 | 49 000 | 52 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 379 000 | 2 424 000 | 2 992 000 | 2 164 000 | 1 925 000 | 1 975 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 645 000 | 13 927 000 | 13 473 000 | 11 861 000 | 9 913 000 | 11 319 000 |
|
|
| Driftsresultat | 974 000 | 300 000 | 327 000 | 279 000 | 536 000 | 1 060 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 62 000 | 0 | 10 000 | 3 000 | 7 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 62 000 | 0 | 10 000 | 3 000 | 7 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | -31 000 | 5 000 | 18 000 | 9 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | -31 000 | 5 000 | 18 000 | 9 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | 60 000 | 31 000 | 5 000 | -15 000 | -2 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 034 000 | 331 000 | 332 000 | 264 000 | 535 000 | 1 061 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 221 000 | 79 000 | 71 000 | 58 000 | 118 000 | 234 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 812 000 | 253 000 | 261 000 | 206 000 | 417 000 | 828 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 812 000 | 253 000 | 261 000 | 206 000 | 417 000 | 828 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 812 000 | 253 000 | 261 000 | -394 000 | 417 000 | 828 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 000 | 50 000 | 107 000 | 157 000 | 196 000 | 245 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 13 000 | 57 000 | 107 000 | 157 000 | 196 000 | 245 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 22 000 | 57 000 | 107 000 | 157 000 | 196 000 | 245 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 225 000 | 235 000 | 227 000 | 204 000 | 157 000 | 142 000 |
|
|
| Sum varelager | 225 000 | 235 000 | 227 000 | 204 000 | 157 000 | 142 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 000 | 94 000 | 73 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 50 000 | 61 000 | 57 000 | 144 000 | 133 000 | 137 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 71 000 | 156 000 | 130 000 | 144 000 | 133 000 | 137 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 353 000 | 3 331 000 | 3 103 000 | 3 213 000 | 3 311 000 | 3 070 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 649 000 | 3 721 000 | 3 460 000 | 3 561 000 | 3 601 000 | 3 350 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 671 000 | 3 778 000 | 3 566 000 | 3 718 000 | 3 796 000 | 3 595 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 900 000 | 2 088 000 | 1 835 000 | 1 574 000 | 1 969 000 | 1 552 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 900 000 | 2 088 000 | 1 835 000 | 1 574 000 | 1 969 000 | 1 552 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 960 000 | 2 148 000 | 1 895 000 | 1 634 000 | 2 029 000 | 1 612 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 000 | 6 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 1 000 | 6 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 1 000 | 6 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 403 000 | 462 000 | 605 000 | 493 000 | 362 000 | 217 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 231 000 | 79 000 | 76 000 | 59 000 | 120 000 | 234 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 585 000 | 536 000 | 453 000 | 723 000 | 568 000 | 512 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 492 000 | 553 000 | 537 000 | 803 000 | 711 000 | 1 011 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 711 000 | 1 630 000 | 1 671 000 | 2 078 000 | 1 761 000 | 1 974 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 711 000 | 1 630 000 | 1 672 000 | 2 084 000 | 1 768 000 | 1 983 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 671 000 | 3 778 000 | 3 566 000 | 3 718 000 | 3 796 000 | 3 595 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,5% | 8,2% | 9,3% | 7,5% | 14,7% | |||
| Resultat av driften i % | 7,2% | 2,1% | 2,4% | 2,3% | 5,1% | 8,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 3,9 | 3,8 | 3,2 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 68,6% | 67,6% | 65,8% | 66,6% | 69,2% | 69,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,6% | 2,1% | 2,4% | 2,3% | 5,2% | 8,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 40,5% | 16,4% | 18,8% | 14,4% | 29,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 31,8% | 12,5% | 14,8% | 11,2% | 22,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,1 | 2,4 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 2,3 | 2,1 | 1,7 | 2,0 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 2,1 | 1,9 | 1,6 | 2,0 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 2,0 | 1,9 | 1,5 | 1,9 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 18,9 | 19,5 | 20,6 | 19,4 | 20,0 | 26,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 19,5 | 18,2 | 16,6 | 16,4 | 17,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,4% | 56,9% | 53,1% | 43,9% | 53,5% | 44,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 21,7% | 15,1% | 13,7% | 13,5% | 19,4% | 13,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1000,0% | 347,3% | 252,6% | 220,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1305,8% | 889,8% | 788,1% | 727,0% | 1172,0% | 969,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 1,3 | 0,9 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,6% | 43,1% | 46,9% | 55,9% | 46,4% | 54,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 508 000 | 312 000 | 375 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
