Orbico Sportstyle Unlimited Company NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 729 672 000 | 883 599 000 | 1 099 696 000 | 985 067 000 | 810 267 000 | 909 450 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 729 672 000 | 883 599 000 | 1 099 696 000 | 985 067 000 | 810 267 000 | 909 450 000 |
|
|
| Varekostnad | 230 063 000 | 353 877 000 | 474 854 000 | 452 886 000 | 382 180 000 | 394 392 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 51 338 000 | 48 473 000 | 42 738 000 | 32 979 000 | 30 353 000 | 29 176 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 633 000 | 9 950 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | -6 657 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 278 216 000 | 211 835 000 | 195 106 000 | 142 082 000 | 143 382 000 | 169 197 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 563 253 000 | 617 479 000 | 712 700 000 | 627 949 000 | 555 917 000 | 592 766 000 |
|
|
| Driftsresultat | 166 419 000 | 266 120 000 | 386 996 000 | 357 118 000 | 254 350 000 | 316 684 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 79 017 000 | 29 148 000 | 7 965 000 | 7 154 000 | 2 810 000 | 6 412 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 79 017 000 | 29 148 000 | 7 965 000 | 7 154 000 | 2 810 000 | 6 412 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 10 198 000 | 13 994 000 | 4 762 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 79 017 000 | 29 148 000 | -2 233 000 | -6 840 000 | -1 952 000 | 6 412 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 245 436 000 | 295 269 000 | 384 764 000 | 350 288 000 | 252 409 000 | 323 086 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 38 775 000 | 42 047 000 | 49 388 000 | 53 885 000 | 42 495 000 | 49 339 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 206 660 000 | 253 221 000 | 335 376 000 | 296 392 000 | 209 924 000 | 273 747 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 19 079 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto ekstraordinære poster | 0 | -19 079 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 206 660 000 | 234 142 000 | 334 107 000 | 303 781 000 | 204 722 000 | 272 801 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 5 010 000 | 8 119 000 | 13 662 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 3 347 000 | 3 310 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 3 347 000 | 3 310 000 | 5 010 000 | 8 119 000 | 13 662 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 6 154 000 | 6 317 000 | 18 351 000 | 0 | 10 618 000 | 7 525 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 13 649 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 154 000 | 6 317 000 | 18 351 000 | 13 649 000 | 10 618 000 | 7 525 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 290 000 | 285 000 | 252 000 | 1 239 000 | 1 222 000 | 1 241 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 290 000 | 285 000 | 252 000 | 1 239 000 | 1 222 000 | 1 241 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 444 000 | 9 950 000 | 21 914 000 | 19 899 000 | 19 949 000 | 22 428 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 41 525 000 | 47 908 000 | 113 472 000 | 23 975 000 | 5 030 000 | 9 219 000 |
|
|
| Sum varelager | 41 525 000 | 47 908 000 | 113 472 000 | 23 975 000 | 5 030 000 | 9 219 000 |
|
|
| Kundefordringer | 43 503 000 | 80 132 000 | 143 291 000 | 99 945 000 | 47 847 000 | 60 539 000 |
|
|
| Andre fordringer | 60 378 000 | 33 050 000 | 10 787 000 | 7 500 000 | 7 400 000 | 9 042 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 30 281 000 | 235 862 000 | 609 455 000 | 167 460 000 | 235 012 000 | 204 707 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 134 162 000 | 349 043 000 | 763 534 000 | 274 907 000 | 290 260 000 | 274 288 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 61 211 000 | 401 048 000 | 162 443 000 | 896 199 000 | 556 163 000 | 353 464 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 236 899 000 | 798 000 000 | 1 039 449 000 | 1 195 092 000 | 851 454 000 | 636 973 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 243 344 000 | 807 950 000 | 1 061 364 000 | 1 214 981 000 | 871 404 000 | 659 402 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 24 191 000 | 23 773 000 | 21 022 000 | 21 149 000 | 22 320 000 | 20 498 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 191 000 | 23 773 000 | 21 022 000 | 21 149 000 | 22 320 000 | 20 498 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 92 512 000 | 81 806 000 | 82 302 000 | 86 857 000 | 79 766 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 96 445 000 | 469 034 000 | 635 444 000 | 913 904 000 | 643 889 000 | 403 316 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 96 445 000 | 561 547 000 | 717 250 000 | 996 206 000 | 730 746 000 | 483 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 120 636 000 | 585 321 000 | 738 273 000 | 1 017 356 000 | 753 066 000 | 503 582 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 43 877 000 | 28 098 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 43 877 000 | 28 098 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 37 025 000 | 33 589 000 | 19 799 000 | 19 995 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 38 558 000 | 0 | 1 846 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 10 457 000 | 2 408 000 | 61 691 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 125 790 000 | 237 759 000 | 102 354 000 | 30 364 000 | 79 363 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 40 270 000 | 58 282 000 | 44 051 000 | 0 | 68 172 000 | 56 461 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 122 707 000 | 222 629 000 | 323 090 000 | 197 635 000 | 118 337 000 | 155 820 000 |
|
|
| Sum gjeld | 122 707 000 | 222 629 000 | 323 090 000 | 197 635 000 | 118 337 000 | 155 820 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 243 344 000 | 807 950 000 | 1 061 364 000 | 1 214 981 000 | 871 404 000 | 659 402 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 46,7% | 31,6% | 34,7% | 34,9% | 33,6% | |||
| Resultat av driften i % | 22,8% | 30,1% | 35,2% | 36,3% | 31,4% | 34,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 68,5% | 60,0% | 56,8% | 54,0% | 52,8% | 56,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 33,6% | 33,4% | 35,9% | 37,0% | 31,7% | 35,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 69,5% | 44,6% | 43,8% | 39,6% | 40,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 58,5% | 35,4% | 38,1% | 34,3% | 32,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 14,2 | 18,2 | 25,7 | 29,9 | 26,7 | 31,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 3,6 | 3,2 | 6,0 | 7,2 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 3,4 | 2,9 | 5,9 | 7,2 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 1,8 | 0,5 | 4,5 | 4,7 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,5 | 7,4 | 4,2 | 18,9 | 76,0 | 42,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 70,0 | 82,1 | 52,1 | 11,5 | 6,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,6% | 72,4% | 69,6% | 83,7% | 86,4% | 76,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,5% | 66,2% | 67,1% | 103,3% | 92,9% | 55,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 275,0% | 1201,0% | 631,3% | 4160,4% | 14574,9% | 5219,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,4% | 27,6% | 30,4% | 16,3% | 13,6% | 23,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 053 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
