Catseye Film AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 108 000 | 927 000 | 680 000 | 1 991 000 | 1 992 000 | 2 463 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 64 000 | 49 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 108 000 | 930 000 | 680 000 | 2 055 000 | 2 041 000 | 2 463 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 000 | 1 000 | 51 000 | 78 000 | 491 000 | 735 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 158 000 | 359 000 | 505 000 | 611 000 | 416 000 | 839 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 66 000 | 120 000 | 160 000 | 151 000 | 263 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 688 000 | 574 000 | 625 000 | 976 000 | 713 000 | 699 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 875 000 | 1 000 000 | 1 301 000 | 1 825 000 | 1 771 000 | 2 536 000 |
|
|
| Driftsresultat | 233 000 | -70 000 | -621 000 | 230 000 | 270 000 | -73 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | -1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 233 000 | -72 000 | -621 000 | 230 000 | 270 000 | -72 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 236 000 | 36 000 | 48 000 | -14 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 233 000 | -72 000 | -857 000 | 193 000 | 223 000 | -58 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 233 000 | -72 000 | -857 000 | 193 000 | 223 000 | -58 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 233 000 | -71 000 | -857 000 | -207 000 | 23 000 | -258 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 236 000 | 273 000 | 320 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 236 000 | 273 000 | 320 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 3 000 | 5 000 | 8 000 | 10 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 80 000 | 63 000 | 68 000 | 186 000 | 284 000 | 193 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 80 000 | 63 000 | 71 000 | 192 000 | 292 000 | 204 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 86 000 | 66 000 | 75 000 | 431 000 | 568 000 | 528 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 0 | 0 | 113 000 | 147 000 | 127 000 |
|
|
| Andre fordringer | 41 000 | 12 000 | 13 000 | 76 000 | 146 000 | 85 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 51 000 | 12 000 | 13 000 | 190 000 | 293 000 | 212 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 263 000 | 101 000 | 69 000 | 461 000 | 548 000 | 855 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 313 000 | 113 000 | 81 000 | 650 000 | 841 000 | 1 067 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 399 000 | 179 000 | 156 000 | 1 082 000 | 1 409 000 | 1 595 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 174 000 | -59 000 | 12 000 | 870 000 | 1 077 000 | 1 054 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 174 000 | -59 000 | 12 000 | 870 000 | 1 077 000 | 1 054 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 224 000 | -9 000 | 62 000 | 920 000 | 1 127 000 | 1 104 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 16 000 | 25 000 | 29 000 | 64 000 | 9 000 | 67 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 50 000 | 5 000 | 30 000 | 30 000 | 36 000 | 150 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 109 000 | 158 000 | 35 000 | 68 000 | 37 000 | 74 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 175 000 | 188 000 | 94 000 | 162 000 | 282 000 | 491 000 |
|
|
| Sum gjeld | 175 000 | 188 000 | 94 000 | 162 000 | 282 000 | 491 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 399 000 | 179 000 | 156 000 | 1 082 000 | 1 409 000 | 1 595 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 80,6% | -42,4% | -100,2% | 18,5% | 18,0% | |||
| Resultat av driften i % | 21,0% | -7,5% | -91,3% | 11,2% | 13,2% | -3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 5,6 | 1,1 | 1,6 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,5% | 99,9% | 92,5% | 96,1% | 75,4% | 70,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 21,0% | -7,5% | -91,3% | 11,2% | 13,2% | -2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 216,7% | -271,7% | -126,5% | 22,5% | 24,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 216,7% | -271,7% | -174,5% | 18,9% | 20,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,0 | 2,6 | 1,3 | 3,4 | 4,9 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 0,6 | 0,9 | 4,0 | 3,0 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 0,6 | 0,9 | 4,0 | 3,0 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 0,5 | 0,7 | 2,8 | 1,9 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,1% | -5,0% | 39,7% | 85,0% | 80,0% | 69,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,2% | -1,0% | 9,1% | 44,8% | 55,2% | 44,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | -7,3% | 1,2% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | -20,9 | 1,5 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,9% | 105,0% | 60,3% | 15,0% | 20,0% | 30,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 386 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
