Capra Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 217 599 000 | 219 394 000 | 196 664 000 | 182 730 000 | 169 861 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 967 000 | 131 000 | 75 000 | 111 000 | 141 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 218 566 000 | 219 525 000 | 196 739 000 | 182 842 000 | 170 002 000 |
|
|
| Varekostnad | 19 804 000 | 27 140 000 | 22 951 000 | 24 754 000 | 22 784 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 172 867 000 | 165 088 000 | 143 654 000 | 120 598 000 | 113 119 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 522 000 | 1 759 000 | 1 540 000 | 1 499 000 | 1 641 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 685 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 20 815 000 | 20 423 000 | 19 948 000 | 15 120 000 | 13 253 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 215 008 000 | 215 095 000 | 188 093 000 | 161 971 000 | 150 797 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 558 000 | 4 430 000 | 8 646 000 | 20 871 000 | 19 205 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 28 000 | 36 000 | 0 | 37 000 | 98 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 147 000 | 213 000 | 19 000 | 19 000 | 164 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 175 000 | 249 000 | 19 000 | 56 000 | 262 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 390 000 | 314 000 | 88 000 | 42 000 | 44 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 3 381 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 475 000 | 451 000 | 3 557 000 | 115 000 | 106 000 |
|
|
| Netto finans | -300 000 | -202 000 | -3 538 000 | -59 000 | 156 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 258 000 | 4 228 000 | 5 108 000 | 20 812 000 | 19 361 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 834 000 | -714 000 | 1 967 000 | 4 605 000 | 4 241 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 425 000 | 4 942 000 | 3 140 000 | 16 207 000 | 15 120 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 583 000 | 5 320 000 | 3 215 000 | 16 079 000 | 15 118 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 495 000 | 989 000 | 275 000 | 652 000 | 161 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 495 000 | 989 000 | 275 000 | 652 000 | 161 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 593 000 | 1 984 000 | 2 703 000 | 3 243 000 | 3 937 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 593 000 | 1 984 000 | 2 703 000 | 3 243 000 | 3 937 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 306 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 234 000 | 0 | 0 | 108 000 | 54 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 234 000 | 0 | 0 | 108 000 | 3 360 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 323 000 | 2 973 000 | 2 978 000 | 4 004 000 | 7 458 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 24 843 000 | 34 761 000 | 23 142 000 | 17 445 000 | 20 576 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 923 000 | 4 342 000 | 3 207 000 | 2 349 000 | 1 748 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 21 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 29 766 000 | 39 103 000 | 26 349 000 | 19 814 000 | 22 324 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 30 000 | 3 411 000 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 30 000 | 3 411 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 20 788 000 | 12 011 000 | 23 924 000 | 45 778 000 | 31 473 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 50 553 000 | 51 114 000 | 50 304 000 | 69 003 000 | 53 798 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 56 876 000 | 54 086 000 | 53 282 000 | 73 007 000 | 61 256 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 111 000 | 111 000 | 121 000 | 119 000 | 119 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | -10 000 | 0 | -12 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 111 000 | 111 000 | 111 000 | 3 119 000 | 107 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 233 000 | 11 521 000 | 8 170 000 | 18 484 000 | 16 941 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -98 000 | 190 000 | 124 000 | 179 000 | 201 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 14 233 000 | 11 521 000 | 8 170 000 | 18 484 000 | 16 941 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -98 000 | 190 000 | 124 000 | 179 000 | 201 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 14 246 000 | 11 822 000 | 8 405 000 | 21 783 000 | 17 250 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 500 000 | 2 130 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 500 000 | 2 130 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 974 000 | 8 002 000 | 5 869 000 | 5 272 000 | 4 919 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 340 000 | 0 | 1 590 000 | 5 097 000 | 4 251 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 17 497 000 | 16 785 000 | 15 483 000 | 12 609 000 | 12 222 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 125 000 | 0 | 14 675 000 | 11 875 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 15 319 000 | 15 223 000 | 21 935 000 | 13 571 000 | 10 739 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 41 130 000 | 40 135 000 | 44 877 000 | 51 224 000 | 44 006 000 |
|
|
| Sum gjeld | 42 630 000 | 42 265 000 | 44 877 000 | 51 224 000 | 44 006 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 56 876 000 | 54 086 000 | 53 282 000 | 73 007 000 | 61 256 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,7% | 8,7% | 13,7% | 31,2% | |||
| Resultat av driften i % | 1,6% | 2,0% | 4,4% | 11,4% | 11,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 4,1 | 3,1 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,9% | 87,6% | 88,3% | 86,5% | 86,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,7% | 2,1% | 4,4% | 11,4% | 11,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,0% | 41,8% | 33,8% | 106,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,8% | 52,6% | 21,3% | 82,4% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,9 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,0% | 21,9% | 15,8% | 29,8% | 28,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,5% | 5,4% | 4,3% | 11,9% | 10,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 28,4% | 19,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,2% | 0,4% | 0,2% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,6 | 5,3 | 2,4 | 2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,3% | 74,2% | 84,2% | 70,2% | 71,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,6% | 3,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 725 000 | 2 641 000 | 2 597 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
