Byhaugen Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 20 466 000 | 18 976 000 | 17 534 000 | 17 155 000 | 17 325 000 | 17 537 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 20 466 000 | 18 976 000 | 17 534 000 | 17 155 000 | 17 325 000 | 17 537 000 |
|
|
| Varekostnad | 791 000 | 679 000 | 585 000 | 498 000 | 700 000 | 691 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 159 000 | 14 636 000 | 14 329 000 | 13 020 000 | 13 712 000 | 13 977 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 416 000 | 406 000 | 426 000 | 406 000 | 435 000 | 404 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 978 000 | 3 039 000 | 2 668 000 | 2 615 000 | 2 055 000 | 2 151 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 20 344 000 | 18 760 000 | 18 008 000 | 16 539 000 | 16 902 000 | 17 223 000 |
|
|
| Driftsresultat | 122 000 | 216 000 | -474 000 | 616 000 | 423 000 | 314 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 113 000 | 113 000 | 43 000 | 20 000 | 26 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 113 000 | 113 000 | 43 000 | 20 000 | 26 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 113 000 | 113 000 | 42 000 | 19 000 | 25 000 | 38 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 234 000 | 329 000 | -431 000 | 635 000 | 448 000 | 352 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 234 000 | 329 000 | -431 000 | 635 000 | 448 000 | 352 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 234 000 | 329 000 | -431 000 | 635 000 | 448 000 | 352 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 234 000 | 329 000 | -431 000 | 635 000 | 448 000 | 352 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 208 000 | 2 836 000 | 2 162 000 | 2 356 000 | 2 416 000 | 2 073 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 379 000 | 377 000 | 389 000 | 477 000 | 502 000 | 679 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 587 000 | 3 213 000 | 2 551 000 | 2 833 000 | 2 918 000 | 2 752 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 587 000 | 3 213 000 | 2 551 000 | 2 833 000 | 2 918 000 | 2 752 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 7 000 | 3 000 | 5 000 | 115 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 528 000 | 1 320 000 | 994 000 | 1 059 000 | 1 024 000 | 923 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 535 000 | 1 327 000 | 997 000 | 1 064 000 | 1 139 000 | 949 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 068 000 | 4 353 000 | 4 790 000 | 5 347 000 | 3 702 000 | 4 454 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 604 000 | 5 680 000 | 5 787 000 | 6 411 000 | 4 840 000 | 5 403 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 190 000 | 8 893 000 | 8 338 000 | 9 244 000 | 7 759 000 | 8 154 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 301 000 | 298 000 | 298 000 | 305 000 | 305 000 | 322 000 |
|
|
| Egne aksjer | 14 000 | 7 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 315 000 | 305 000 | 301 000 | 305 000 | 305 000 | 322 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 095 000 | 5 861 000 | 5 532 000 | 5 963 000 | 5 328 000 | 4 880 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 095 000 | 5 861 000 | 5 532 000 | 5 963 000 | 5 328 000 | 4 880 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 410 000 | 6 165 000 | 5 833 000 | 6 268 000 | 5 633 000 | 5 202 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 468 000 | 666 000 | 423 000 | 948 000 | 283 000 | 917 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 782 000 | 726 000 | 727 000 | 700 000 | 801 000 | 908 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 530 000 | 1 336 000 | 1 355 000 | 1 329 000 | 1 042 000 | 1 127 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 780 000 | 2 728 000 | 2 505 000 | 2 977 000 | 2 126 000 | 2 952 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 780 000 | 2 728 000 | 2 505 000 | 2 977 000 | 2 126 000 | 2 952 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 190 000 | 8 893 000 | 8 338 000 | 9 244 000 | 7 759 000 | 8 154 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 3,8% | -4,9% | 7,5% | 5,6% | |||
| Resultat av driften i % | 0,6% | 1,1% | -2,7% | 3,6% | 2,4% | 1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,2 | 2,0 | 2,0 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 1,1% | 1,7% | -2,5% | 3,7% | 2,6% | 2,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,7% | 5,5% | -7,1% | 10,7% | 8,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,7% | 5,5% | -7,1% | 10,7% | 8,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | 2,2 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | 2,2 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,6 | 1,9 | 1,8 | 1,7 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,7% | 69,3% | 70,0% | 67,8% | 72,6% | 63,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 31,3% | 32,5% | 33,3% | 36,5% | 32,5% | 29,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,3% | 30,7% | 30,0% | 32,2% | 27,4% | 36,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 789 000 | 766 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
