Byggmester Espevik & Monsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 024 000 | 8 926 000 | 7 498 000 | 7 420 000 | 5 305 000 | 3 467 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 9 024 000 | 8 926 000 | 7 498 000 | 7 420 000 | 5 305 000 | 3 467 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 886 000 | 4 591 000 | 4 127 000 | 3 046 000 | 1 972 000 | 1 234 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 155 000 | 2 921 000 | 2 221 000 | 2 571 000 | 2 558 000 | 1 646 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 102 000 | 84 000 | 66 000 | 29 000 | 30 000 | 38 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 716 000 | 1 108 000 | 533 000 | 660 000 | 657 000 | 577 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 859 000 | 8 704 000 | 6 947 000 | 6 306 000 | 5 217 000 | 3 495 000 |
|
|
| Driftsresultat | 165 000 | 222 000 | 551 000 | 1 114 000 | 88 000 | -28 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 2 000 | 1 000 | -1 000 | 0 | -5 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 167 000 | 223 000 | 550 000 | 1 114 000 | 83 000 | -28 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 36 000 | 49 000 | 121 000 | 245 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 130 000 | 174 000 | 429 000 | 869 000 | 71 000 | -28 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 130 000 | 174 000 | 429 000 | 869 000 | 71 000 | -28 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 400 000 | 290 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 130 000 | 174 000 | 29 000 | 579 000 | 71 000 | -28 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 312 000 | 397 000 | 389 000 | 185 000 | 146 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 180 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 154 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 492 000 | 397 000 | 389 000 | 185 000 | 146 000 | 154 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 492 000 | 397 000 | 389 000 | 185 000 | 146 000 | 154 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 896 000 | 1 092 000 | 1 911 000 | 231 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 10 000 | 9 000 | 7 000 | 11 000 | 7 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 906 000 | 1 102 000 | 1 920 000 | 238 000 | 40 000 | 7 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 115 000 | 436 000 | 964 000 | 2 027 000 | 1 228 000 | 734 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 021 000 | 1 538 000 | 2 884 000 | 2 265 000 | 1 268 000 | 741 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 512 000 | 1 935 000 | 3 274 000 | 2 450 000 | 1 415 000 | 895 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 54 000 | 54 000 | 54 000 | 54 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 198 000 | 1 068 000 | 900 000 | 871 000 | 293 000 | 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 198 000 | 1 068 000 | 900 000 | 871 000 | 293 000 | 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 258 000 | 1 128 000 | 954 000 | 925 000 | 346 000 | 275 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 18 000 | 14 000 | 11 000 | 4 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 18 000 | 14 000 | 11 000 | 4 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 000 | 14 000 | 11 000 | 4 000 | 2 000 | 200 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 298 000 | 270 000 | 1 186 000 | 138 000 | 224 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 32 000 | 47 000 | 114 000 | 242 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 606 000 | 165 000 | 377 000 | 581 000 | 561 000 | 242 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 300 000 | 311 000 | 231 000 | 560 000 | 271 000 | 149 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 236 000 | 793 000 | 2 308 000 | 1 521 000 | 1 067 000 | 420 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 254 000 | 807 000 | 2 319 000 | 1 525 000 | 1 069 000 | 620 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 512 000 | 1 935 000 | 3 274 000 | 2 450 000 | 1 415 000 | 895 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,6% | 8,6% | 19,3% | 57,6% | 7,6% | |||
| Resultat av driften i % | 1,8% | 2,5% | 7,3% | 15,0% | 1,7% | -0,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 3,4 | 2,6 | 3,8 | 4,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 45,9% | 48,6% | 45,0% | 58,9% | 62,8% | 64,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,9% | 2,5% | 7,3% | 15,0% | 1,7% | -0,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,0% | 21,4% | 58,5% | 175,3% | 26,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,9% | 16,7% | 45,7% | 136,7% | 22,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,1 | 3,4 | 2,9 | 2,1 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,9 | 1,2 | 1,5 | 1,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,9 | 1,2 | 1,5 | 1,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,5 | 0,4 | 1,3 | 1,2 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,1% | 58,3% | 29,1% | 37,8% | 24,5% | 30,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,9% | 12,6% | 12,7% | 12,5% | 6,5% | 7,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 69,7% | 57,6% | 210,8% | 381,3% | 534,5% | 3,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,4% | 0,2% | 0,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,7 | 2,4 | 1,6 | 3,1 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,2% | 41,0% | 70,5% | 62,1% | 75,4% | 46,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 0,7% | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 22,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
