Byggmester Askeland Moqvist AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 019 000 | 532 000 | 1 009 000 | 1 410 000 | 1 950 000 | 1 723 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 019 000 | 533 000 | 1 009 000 | 1 410 000 | 1 950 000 | 1 723 000 |
|
|
| Varekostnad | 354 000 | 193 000 | 389 000 | 644 000 | 580 000 | 700 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 388 000 | 94 000 | 504 000 | 446 000 | 860 000 | 854 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 80 000 | 80 000 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 236 000 | 240 000 | 182 000 | 294 000 | 327 000 | 311 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 058 000 | 607 000 | 1 075 000 | 1 387 000 | 1 770 000 | 1 868 000 |
|
|
| Driftsresultat | -39 000 | -74 000 | -66 000 | 23 000 | 180 000 | -145 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 43 000 | 34 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 43 000 | 34 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -43 000 | -34 000 | -7 000 | -7 000 | -7 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -82 000 | -107 000 | -72 000 | 16 000 | 173 000 | -145 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -18 000 | -8 000 | -16 000 | 4 000 | 38 000 | -32 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -64 000 | -100 000 | -56 000 | 12 000 | 135 000 | -113 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -64 000 | -100 000 | -56 000 | 12 000 | 135 000 | -113 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -64 000 | -100 000 | -57 000 | 12 000 | 135 000 | -113 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 42 000 | 24 000 | 16 000 | 0 | 0 | 34 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 42 000 | 24 000 | 16 000 | 0 | 0 | 34 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 240 000 | 320 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 7 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 240 000 | 320 000 | 0 | 0 | 3 000 | 7 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 282 000 | 344 000 | 16 000 | 0 | 7 000 | 47 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 68 000 | 24 000 |
|
|
| Sum varelager | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 68 000 | 24 000 |
|
|
| Kundefordringer | 137 000 | 123 000 | 140 000 | 392 000 | 140 000 | 89 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 13 000 | 7 000 | 10 000 | 8 000 | 11 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 144 000 | 136 000 | 147 000 | 402 000 | 148 000 | 100 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -62 000 | -37 000 | -33 000 | -7 000 | 158 000 | 47 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 149 000 | 166 000 | 181 000 | 462 000 | 374 000 | 171 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 431 000 | 510 000 | 197 000 | 462 000 | 381 000 | 218 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -196 000 | -132 000 | -33 000 | 24 000 | 12 000 | -123 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -196 000 | -132 000 | -33 000 | 24 000 | 12 000 | -123 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -166 000 | -102 000 | -3 000 | 54 000 | 42 000 | -93 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 308 000 | 392 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 308 000 | 392 000 | 40 000 | 40 000 | 41 000 | 40 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 308 000 | 392 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 23 000 | 85 000 | 21 000 | 191 000 | 35 000 | 69 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 44 000 | 15 000 | 84 000 | 92 000 | 170 000 | 98 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 222 000 | 120 000 | 54 000 | 80 000 | 91 000 | 104 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 289 000 | 220 000 | 159 000 | 368 000 | 299 000 | 271 000 |
|
|
| Sum gjeld | 597 000 | 612 000 | 199 000 | 408 000 | 340 000 | 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 431 000 | 510 000 | 197 000 | 462 000 | 381 000 | 218 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -8,3% | -20,7% | -19,7% | 5,5% | 60,1% | |||
| Resultat av driften i % | -3,8% | -13,9% | -6,5% | 1,6% | 9,2% | -8,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,5 | 3,1 | 3,3 | 6,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,3% | 63,7% | 61,4% | 54,3% | 70,3% | 59,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,8% | -13,9% | -6,5% | 1,6% | 9,2% | -8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 61,2% | 203,8% | -282,4% | 33,3% | -678,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 47,8% | 190,5% | -219,6% | 25,0% | -529,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 5,7 | 2,0 | 3,2 | 2,3 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 1,0 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | -0,2 | -0,2 | -0,2 | 0,0 | 0,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,4 | 2,9 | 5,9 | 9,8 | 8,5 | 29,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 67,1 | 123,1 | 61,1 | 37,5 | 28,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -38,5% | -20,0% | -1,5% | 11,7% | 11,0% | -42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -16,3% | -19,1% | -0,3% | 3,8% | 2,2% | -5,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,6% | 5,0% | 10,2% | 8,3% | 7,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,0% | 1,2% | 0,4% | 0,0% | 0,1% | -0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -212,1% | -81,8% | 31,8% | 142,4% | 111,8% | -416,7% | ||
| Gjeldsgrad | -3,6 | -6,0 | -66,3 | 7,6 | 8,1 | -3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 67,1% | 43,1% | 80,7% | 79,7% | 78,5% | 124,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 71,5% | 76,9% | 20,3% | 8,7% | 10,8% | 18,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 382 000 | 395 000 | 353 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
