Buskhellinga Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 757 000 | 1 541 000 | 1 276 000 | 1 146 000 | 1 048 000 | 1 056 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 757 000 | 1 541 000 | 1 276 000 | 1 146 000 | 1 048 000 | 1 056 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 91 000 | 91 000 | 91 000 | 91 000 | 88 000 | 91 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 033 000 | 1 863 000 | 875 000 | 927 000 | 732 000 | 608 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 124 000 | 1 954 000 | 966 000 | 1 018 000 | 820 000 | 699 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 367 000 | -413 000 | 310 000 | 128 000 | 228 000 | 357 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 166 000 | 93 000 | 11 000 | 0 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 166 000 | 93 000 | 11 000 | 0 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 469 000 | 269 000 | 79 000 | 60 000 | 70 000 | 81 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 469 000 | 269 000 | 79 000 | 60 000 | 70 000 | 81 000 |
|
|
| Netto finans | -303 000 | -176 000 | -68 000 | -60 000 | -68 000 | -73 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 670 000 | -589 000 | 243 000 | 68 000 | 160 000 | 283 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -3 670 000 | -589 000 | 243 000 | 68 000 | 160 000 | 283 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 670 000 | -589 000 | 243 000 | 68 000 | 160 000 | 283 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 670 000 | -589 000 | 243 000 | 68 000 | 160 000 | 283 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 19 000 | 5 000 | 4 000 | 24 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 62 000 | 49 000 | 188 000 | 168 000 | 170 000 | 161 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 69 000 | 68 000 | 193 000 | 173 000 | 193 000 | 173 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 784 000 | 5 534 000 | 1 174 000 | 1 092 000 | 1 129 000 | 915 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 853 000 | 5 602 000 | 1 366 000 | 1 264 000 | 1 322 000 | 1 088 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 853 000 | 5 602 000 | 1 366 000 | 1 264 000 | 1 322 000 | 1 088 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -4 872 000 | -1 202 000 | -613 000 | -856 000 | -923 000 | -1 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -4 872 000 | -1 202 000 | -613 000 | -856 000 | -923 000 | -1 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -4 872 000 | -1 202 000 | -613 000 | -856 000 | -923 000 | -1 083 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 647 000 | 6 719 000 | 1 770 000 | 1 846 000 | 1 930 000 | 2 012 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 647 000 | 6 719 000 | 1 770 000 | 1 846 000 | 1 930 000 | 2 012 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 647 000 | 6 719 000 | 1 770 000 | 1 846 000 | 1 930 000 | 2 012 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 77 000 | 84 000 | 210 000 | 274 000 | 312 000 | 154 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 78 000 | 85 000 | 210 000 | 274 000 | 316 000 | 160 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 725 000 | 6 804 000 | 1 980 000 | 2 120 000 | 2 246 000 | 2 172 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 853 000 | 5 602 000 | 1 366 000 | 1 264 000 | 1 322 000 | 1 088 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -85,9% | -9,2% | 24,5% | 9,9% | 19,1% | |||
| Resultat av driften i % | -191,6% | -26,8% | 24,3% | 11,2% | 21,8% | 33,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -182,2% | -20,8% | 25,2% | 11,2% | 21,9% | 34,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 120,8% | 64,9% | -33,1% | -7,6% | -16,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 120,8% | 64,9% | -33,1% | -7,6% | -16,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,3 | 16,9 | 14,0 | 12,6 | 11,9 | 11,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 23,8 | 65,9 | 6,5 | 4,6 | 4,2 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 23,8 | 65,9 | 6,5 | 4,6 | 4,2 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 22,9 | 65,1 | 5,6 | 4,0 | 3,6 | 5,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -262,9% | -21,5% | -44,9% | -67,7% | -69,8% | -99,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -277,3% | -78,0% | -48,0% | -74,7% | -88,1% | -102,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -5,7 | -3,2 | -2,5 | -2,4 | -2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 1,5% | 15,4% | 21,7% | 23,9% | 14,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 358,7% | 119,9% | 129,6% | 146,0% | 146,0% | 184,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
