Konkursåpning 10.04.2026
Burgers N Shakes AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 970 000 | 5 741 000 | 6 279 000 | 5 445 000 | 1 099 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 69 000 | 96 000 | 27 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 038 000 | 5 837 000 | 6 306 000 | 5 445 000 | 1 099 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 275 000 | 2 540 000 | 2 973 000 | 2 497 000 | 482 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 834 000 | 1 868 000 | 1 733 000 | 1 790 000 | 313 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 159 000 | 194 000 | 179 000 | 131 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 209 000 | 1 145 000 | 1 091 000 | 967 000 | 188 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 477 000 | 5 747 000 | 5 976 000 | 5 385 000 | 986 000 |
|
|
| Driftsresultat | -439 000 | 90 000 | 330 000 | 60 000 | 113 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 7 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 14 000 | 3 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 306 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 316 000 | 14 000 | 3 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -310 000 | -7 000 | -3 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -748 000 | 83 000 | 328 000 | 60 000 | 113 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 27 000 | 72 000 | 12 000 | 25 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -748 000 | 56 000 | 256 000 | 48 000 | 88 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -748 000 | 56 000 | 256 000 | 48 000 | 88 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -748 000 | 56 000 | 256 000 | 48 000 | 88 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 150 000 | 485 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 22 000 | 50 000 | 606 000 | 646 000 | 52 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 171 000 | 535 000 | 606 000 | 646 000 | 52 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 171 000 | 535 000 | 606 000 | 646 000 | 52 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 000 | 45 000 | 39 000 | 50 000 | 46 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 000 | 45 000 | 39 000 | 50 000 | 46 000 |
|
|
| Kundefordringer | 18 000 | 22 000 | 46 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 43 000 | 10 000 | 8 000 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 392 000 | 370 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 33 000 | 457 000 | 426 000 | 20 000 | 2 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 129 000 | 325 000 | 403 000 | 474 000 | 455 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 183 000 | 828 000 | 868 000 | 543 000 | 503 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 354 000 | 1 362 000 | 1 474 000 | 1 189 000 | 555 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -300 000 | 448 000 | 392 000 | 136 000 | 88 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -300 000 | 448 000 | 392 000 | 136 000 | 88 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -276 000 | 473 000 | 416 000 | 160 000 | 113 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 4 000 | 8 000 | 2 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 4 000 | 8 000 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 45 000 | 169 000 | 75 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 45 000 | 169 000 | 79 000 | 8 000 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 45 000 | 169 000 | 75 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 43 000 | 132 000 | 203 000 | 40 000 | 71 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 30 000 | 76 000 | 6 000 | 23 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 123 000 | 119 000 | 147 000 | 143 000 | 97 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 419 000 | 440 000 | 553 000 | 831 000 | 249 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 585 000 | 721 000 | 979 000 | 1 020 000 | 440 000 |
|
|
| Sum gjeld | 630 000 | 890 000 | 1 058 000 | 1 028 000 | 442 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 354 000 | 1 362 000 | 1 474 000 | 1 189 000 | 555 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -50,3% | 6,8% | 24,9% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | -8,7% | 1,5% | 5,2% | 1,1% | 10,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,9 | 4,1 | 4,7 | 6,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,2% | 55,8% | 52,7% | 54,1% | 56,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -8,6% | 1,7% | 5,2% | 1,1% | 10,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -759,4% | 18,7% | 113,9% | 44,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -759,4% | 12,6% | 88,9% | 35,2% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 3,1 | 3,6 | 3,0 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 1,1 | 0,9 | 0,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 1,1 | 0,8 | 0,5 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 103,4 | 56,4 | 76,2 | 49,9 | 10,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 5,3 | 6,0 | 5,4 | 6,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -78,0% | 34,7% | 28,2% | 13,5% | 20,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -5,5% | 8,1% | 6,6% | 2,9% | 10,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 14,0% | 5,3% | 13,4% | 128,5% | 221,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,7% | 0,8% | 1,2% | 3,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1827,3% | 237,8% | -284,6% | -956,0% | 137,0% | ||
| Gjeldsgrad | -2,3 | 1,9 | 2,5 | 6,4 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 165,3% | 52,9% | 66,4% | 85,8% | 79,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 12,4% | 5,4% | 0,7% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
