Buer Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 389 126 000 | 340 873 000 | 296 372 000 | 237 911 000 | 266 010 000 | 215 983 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 334 000 | 450 000 | 458 000 | 94 000 | 275 000 | 618 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 389 460 000 | 341 323 000 | 296 830 000 | 238 005 000 | 266 285 000 | 216 601 000 |
|
|
| Varekostnad | 172 816 000 | 150 397 000 | 127 206 000 | 104 453 000 | 145 038 000 | 115 134 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 158 058 000 | 143 562 000 | 124 151 000 | 104 599 000 | 96 615 000 | 75 241 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 476 000 | 1 029 000 | 1 007 000 | 943 000 | 838 000 | 1 886 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 928 000 | 22 753 000 | 21 654 000 | 21 560 000 | 18 960 000 | 18 908 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 357 278 000 | 317 741 000 | 274 018 000 | 231 555 000 | 261 451 000 | 211 169 000 |
|
|
| Driftsresultat | 32 182 000 | 23 582 000 | 22 812 000 | 6 450 000 | 4 834 000 | 5 432 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 973 000 | 701 000 | 1 506 000 | 2 502 000 | 344 000 | 623 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 973 000 | 701 000 | 1 506 000 | 2 502 000 | 344 000 | 623 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 240 000 | 265 000 | 1 272 000 | 1 115 000 | 1 092 000 | 2 053 000 |
|
|
| Netto finans | 5 733 000 | 436 000 | 234 000 | 1 387 000 | -748 000 | -1 430 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 37 915 000 | 24 018 000 | 23 046 000 | 7 837 000 | 4 086 000 | 4 002 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 450 000 | 5 500 000 | 5 193 000 | 1 824 000 | 966 000 | 1 390 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 30 465 000 | 18 518 000 | 17 853 000 | 6 013 000 | 3 120 000 | 2 612 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 393 000 | 12 830 000 | 11 063 000 | 2 850 000 | 2 177 000 | 916 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 154 000 | 1 154 000 | 1 154 000 | 1 154 000 | 1 154 000 | 1 154 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 584 000 | 4 965 000 | 4 030 000 | 2 703 000 | 3 279 000 | 2 186 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 738 000 | 6 119 000 | 5 184 000 | 3 857 000 | 4 433 000 | 3 340 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 435 000 | 4 228 000 | 2 714 000 | 3 021 000 | 2 389 000 | 1 785 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 877 000 | 535 000 | 0 | 0 | 305 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 485 000 | 5 105 000 | 3 249 000 | 3 021 000 | 2 389 000 | 2 090 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 11 223 000 | 11 224 000 | 8 433 000 | 6 878 000 | 6 822 000 | 5 430 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 145 000 | 1 807 000 | 1 751 000 | 1 812 000 | 1 930 000 | 2 514 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 145 000 | 1 807 000 | 1 751 000 | 1 812 000 | 1 930 000 | 2 514 000 |
|
|
| Kundefordringer | 44 848 000 | 45 068 000 | 62 898 000 | 42 907 000 | 41 525 000 | 46 544 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 982 000 | 9 547 000 | 9 137 000 | 6 111 000 | 10 903 000 | 6 832 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 54 830 000 | 54 615 000 | 72 035 000 | 49 018 000 | 52 428 000 | 53 376 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 2 469 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 3 959 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 122 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 6 550 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 51 670 000 | 38 962 000 | 18 414 000 | 14 246 000 | 8 662 000 | 8 577 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 115 195 000 | 95 384 000 | 92 200 000 | 65 076 000 | 63 020 000 | 64 467 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 126 418 000 | 106 608 000 | 100 633 000 | 71 954 000 | 69 842 000 | 69 897 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 718 000 | 718 000 | 718 000 | 718 000 | 718 000 | 718 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 416 000 | 416 000 | 416 000 | 416 000 | 416 000 | 416 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 134 000 | 1 134 000 | 1 134 000 | 1 134 000 | 1 134 000 | 1 134 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 856 000 | 29 462 000 | 21 683 000 | 13 613 000 | 10 762 000 | 8 476 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 10 175 000 | 3 517 000 | 5 780 000 | 5 999 000 | 4 929 000 | 3 964 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 19 856 000 | 29 462 000 | 21 683 000 | 13 613 000 | 10 762 000 | 8 476 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 10 175 000 | 3 517 000 | 5 780 000 | 5 999 000 | 4 929 000 | 3 964 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 31 165 000 | 34 113 000 | 28 597 000 | 20 746 000 | 16 825 000 | 13 574 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 212 000 | 4 916 000 | 4 019 000 | 2 018 000 | 1 485 000 | 1 524 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 212 000 | 4 916 000 | 4 019 000 | 2 018 000 | 1 485 000 | 1 524 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 9 000 | 17 000 | 2 368 000 | 5 253 000 | 12 175 000 | 11 459 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 586 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 1 343 000 | 1 033 000 | 364 000 | 856 000 | 1 142 000 | 1 203 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 555 000 | 5 949 000 | 4 383 000 | 2 874 000 | 2 627 000 | 2 727 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 000 | 17 000 | 2 368 000 | 5 253 000 | 12 175 000 | 11 459 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 779 000 | 18 687 000 | 22 708 000 | 13 730 000 | 15 826 000 | 17 596 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 822 000 | 4 604 000 | 3 148 000 | 1 259 000 | 1 005 000 | 105 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 204 000 | 15 720 000 | 16 054 000 | 12 304 000 | 10 271 000 | 11 159 000 |
|
|
| Utbytte | 25 000 000 | 7 906 000 | 5 261 000 | 1 879 000 | 0 | 667 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 885 000 | 19 612 000 | 18 114 000 | 13 909 000 | 11 113 000 | 12 610 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 85 699 000 | 66 546 000 | 67 653 000 | 48 334 000 | 50 390 000 | 53 596 000 |
|
|
| Sum gjeld | 95 254 000 | 72 495 000 | 72 036 000 | 51 208 000 | 53 017 000 | 56 323 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 126 418 000 | 106 608 000 | 100 633 000 | 71 954 000 | 69 842 000 | 69 897 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,7% | 23,4% | 28,2% | 12,6% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | 8,3% | 6,9% | 7,7% | 2,7% | 1,8% | 2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 3,3 | 3,4 | 3,4 | 3,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,6% | 55,9% | 57,1% | 56,1% | 45,5% | 46,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,8% | 7,1% | 8,2% | 3,8% | 1,9% | 2,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 116,2% | 76,6% | 93,4% | 41,7% | 26,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 68,6% | 40,9% | 44,8% | 15,2% | 14,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,4 | 2,4 | 2,3 | 2,8 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 80,6 | 83,2 | 72,6 | 57,6 | 75,1 | 45,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 4,1 | 4,3 | 5,0 | 6,4 | 5,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,7% | 32,0% | 28,4% | 28,8% | 24,1% | 19,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,0% | 10,0% | 9,6% | 8,7% | 6,3% | 6,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,0% | 12,2% | 16,4% | 17,8% | 20,2% | 20,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1375,2% | 1595,9% | 1401,9% | 924,0% | 654,4% | 432,4% | ||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 2,1 | 2,5 | 2,5 | 3,2 | 4,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 67,8% | 62,4% | 67,2% | 67,2% | 72,1% | 76,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,6% | 5,6% | 4,4% | 4,0% | 3,8% | 3,9% | ||
| Lederlønninger | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
