Buen Barne- og Ungdomsskole
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 26 368 000 | 24 826 000 | 21 305 000 | 17 617 000 | 15 140 000 | 12 538 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 484 000 | 122 000 | 213 000 | 362 000 | 469 000 | 287 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 26 852 000 | 24 947 000 | 21 518 000 | 17 979 000 | 15 609 000 | 12 825 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 21 374 000 | 18 524 000 | 16 476 000 | 14 005 000 | 11 445 000 | 9 175 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 102 000 | 170 000 | 206 000 | 261 000 | 241 000 | 199 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 588 000 | 4 190 000 | 4 147 000 | 4 512 000 | 3 225 000 | 3 066 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 27 064 000 | 22 884 000 | 20 829 000 | 18 778 000 | 14 911 000 | 12 440 000 |
|
|
| Driftsresultat | -212 000 | 2 063 000 | 689 000 | -799 000 | 698 000 | 385 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 204 000 | 63 000 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 204 000 | 63 000 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 204 000 | 63 000 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -9 000 | 2 126 000 | 691 000 | -796 000 | 699 000 | 389 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -9 000 | 2 126 000 | 691 000 | -796 000 | 699 000 | 389 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -9 000 | 2 126 000 | 691 000 | -796 000 | 699 000 | 389 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -9 000 | 2 126 000 | 691 000 | -796 000 | 699 000 | 389 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 178 000 | 255 000 | 425 000 | 608 000 | 685 000 | 833 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 178 000 | 255 000 | 425 000 | 608 000 | 685 000 | 833 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 178 000 | 255 000 | 425 000 | 608 000 | 685 000 | 833 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 33 000 | 339 000 | 126 000 | 465 000 | 250 000 | 57 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 066 000 | 1 285 000 | 1 066 000 | 1 007 000 | 691 000 | 462 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 098 000 | 1 624 000 | 1 192 000 | 1 472 000 | 940 000 | 520 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 825 000 | 5 514 000 | 3 426 000 | 2 264 000 | 2 615 000 | 1 642 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 923 000 | 7 138 000 | 4 618 000 | 3 735 000 | 3 555 000 | 2 161 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 101 000 | 7 393 000 | 5 044 000 | 4 343 000 | 4 241 000 | 2 995 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 971 000 | 3 980 000 | 1 854 000 | 1 163 000 | 1 958 000 | 1 259 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 971 000 | 3 980 000 | 1 854 000 | 1 163 000 | 1 958 000 | 1 259 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 971 000 | 3 980 000 | 1 854 000 | 1 163 000 | 1 958 000 | 1 259 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 215 000 | 398 000 | 378 000 | 689 000 | 301 000 | 237 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 141 000 | 1 021 000 | 917 000 | 913 000 | 697 000 | 521 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 774 000 | 1 994 000 | 1 895 000 | 1 578 000 | 1 285 000 | 978 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 130 000 | 3 413 000 | 3 190 000 | 3 180 000 | 2 283 000 | 1 736 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 130 000 | 3 413 000 | 3 190 000 | 3 180 000 | 2 283 000 | 1 736 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 101 000 | 7 393 000 | 5 044 000 | 4 343 000 | 4 241 000 | 2 995 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,1% | 34,2% | 14,7% | -18,5% | 19,3% | |||
| Resultat av driften i % | -0,8% | 8,3% | 3,2% | -4,4% | 4,5% | 3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,5 | 4,0 | 4,6 | 4,2 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 8,5% | 3,2% | -4,4% | 4,5% | 3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,2% | 72,9% | 45,8% | -51,0% | 43,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,2% | 72,9% | 45,8% | -51,0% | 43,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 2,1 | 1,4 | 1,2 | 1,6 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,1 | 1,4 | 1,2 | 1,6 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,6 | 1,1 | 0,7 | 1,1 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,0% | 53,8% | 36,8% | 26,8% | 46,2% | 42,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,8% | 16,0% | 8,6% | 6,5% | 12,5% | 9,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,5% | 0,3% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,7 | 2,7 | 1,2 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,0% | 46,2% | 63,2% | 73,2% | 53,8% | 58,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 840 000 | 849 000 | 796 000 | 755 000 | 713 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
