Brumunddal Røde Kors Hjelpekorps
Regnskap
| Resultatregnskap | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 428 000 | 2 669 000 | 2 193 000 | 3 044 000 | 2 357 000 | 3 276 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 454 000 | 416 000 | 419 000 | 291 000 | 187 000 | 304 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 882 000 | 3 085 000 | 2 612 000 | 3 336 000 | 2 544 000 | 3 580 000 |
|
|
| Varekostnad | 506 000 | 652 000 | 497 000 | 2 479 000 | 2 519 000 | 3 323 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 209 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 862 000 | 848 000 | 772 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 342 000 | 1 710 000 | 928 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 919 000 | 3 210 000 | 2 197 000 | 2 480 000 | 2 519 000 | 3 323 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 963 000 | -125 000 | 415 000 | 856 000 | 25 000 | 257 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 144 000 | 124 000 | 136 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 151 000 | 124 000 | 136 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -147 000 | -119 000 | -135 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 815 000 | -244 000 | 279 000 | 856 000 | 25 000 | 257 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 5 815 000 | -244 000 | 279 000 | 856 000 | 25 000 | 257 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 815 000 | -244 000 | 279 000 | 856 000 | 25 000 | 257 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 815 000 | -244 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 132 000 | 3 387 000 | 3 464 000 | 4 039 000 | 4 167 000 | 4 984 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 047 000 | 1 681 000 | 1 735 000 | 2 130 000 | 1 898 000 | 1 390 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 77 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 995 000 | 781 000 | 577 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 14 252 000 | 5 849 000 | 5 777 000 | 6 169 000 | 6 065 000 | 6 374 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 252 000 | 5 849 000 | 5 777 000 | 6 169 000 | 6 065 000 | 6 374 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 46 000 | 53 000 | 53 000 | 89 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 54 000 | 90 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 101 000 | 143 000 | 53 000 | 89 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 688 000 | 316 000 | 690 000 | 647 000 | 212 000 | 262 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 789 000 | 460 000 | 743 000 | 736 000 | 222 000 | 262 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 16 040 000 | 6 308 000 | 6 520 000 | 6 905 000 | 6 287 000 | 6 636 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 3 151 000 | 2 466 000 | 2 626 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 3 151 000 | 2 466 000 | 2 626 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 002 000 | 3 186 000 | 3 430 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 002 000 | 3 186 000 | 3 430 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 002 000 | 3 186 000 | 3 430 000 | 3 151 000 | 2 466 000 | 2 626 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 112 000 | 2 630 000 | 2 632 000 | 3 318 000 | 3 809 000 | 4 013 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 112 000 | 2 630 000 | 2 632 000 | 3 318 000 | 3 809 000 | 4 013 000 |
|
|
| Konvertible lån | 5 350 000 | 0 | 2 632 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 762 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 926 000 | 54 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 438 000 | 456 000 | 437 000 | 12 000 | -3 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 926 000 | 492 000 | 458 000 | 437 000 | 12 000 | -3 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 038 000 | 3 122 000 | 3 090 000 | 3 755 000 | 3 821 000 | 4 010 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 16 040 000 | 6 308 000 | 6 520 000 | 6 905 000 | 6 287 000 | 6 636 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,4% | -1,9% | 6,2% | 13,0% | 0,4% | |||
| Resultat av driften i % | 60,3% | -4,1% | 15,9% | 25,7% | 1,0% | 7,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,6% | 75,6% | 77,3% | 18,6% | -6,9% | -1,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 60,4% | -3,9% | 15,9% | 25,7% | 1,0% | 7,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 95,4% | -7,4% | 8,5% | 30,5% | 1,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 95,4% | -7,4% | 8,5% | 30,5% | 1,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 47,3 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 0,9 | 1,6 | 1,7 | 18,5 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 0,9 | 1,6 | 1,7 | 18,5 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,6 | 1,5 | 1,5 | 17,7 | -87,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,1% | 50,5% | 52,6% | 45,6% | 39,2% | 39,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 91,1% | 103,3% | 131,3% | 94,5% | 96,9% | 73,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 1,2 | 1,5 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,8% | 7,8% | 7,0% | 6,3% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 38,1% | 41,7% | 40,4% | 48,1% | 60,6% | 60,5% | ||
| Lederlønninger | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
