Brenno Sag & Høvleri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 701 000 | 759 000 | 739 000 | 1 531 000 | 1 391 000 | 1 369 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 200 000 | 0 | 1 133 000 | 0 | 0 | 150 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 901 000 | 759 000 | 1 872 000 | 1 531 000 | 1 391 000 | 1 519 000 |
|
|
| Varekostnad | 303 000 | 487 000 | 734 000 | 683 000 | 416 000 | 647 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 545 000 | 515 000 | 656 000 | 675 000 | 615 000 | 593 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 000 | 11 000 | 28 000 | 98 000 | 98 000 | 98 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 338 000 | 313 000 | 302 000 | 368 000 | 335 000 | 272 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 197 000 | 1 326 000 | 1 720 000 | 1 824 000 | 1 464 000 | 1 610 000 |
|
|
| Driftsresultat | -296 000 | -567 000 | 152 000 | -293 000 | -73 000 | -91 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 54 000 | 30 000 | 53 000 | 17 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 30 000 | 53 000 | 17 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -54 000 | -30 000 | -53 000 | -14 000 | -14 000 | -15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -351 000 | -598 000 | 99 000 | -307 000 | -87 000 | -106 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -351 000 | -598 000 | 99 000 | -307 000 | -87 000 | -106 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -351 000 | -598 000 | 99 000 | -307 000 | -87 000 | -106 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -350 000 | -598 000 | -151 000 | -307 000 | -87 000 | -106 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 12 000 | 14 000 | 16 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 5 000 | 16 000 | 27 000 | 53 000 | 149 000 | 246 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 15 000 | 26 000 | 37 000 | 65 000 | 163 000 | 262 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 26 000 | 37 000 | 65 000 | 163 000 | 262 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 424 000 | 380 000 | 226 000 | 895 000 | 769 000 | 791 000 |
|
|
| Sum varelager | 424 000 | 380 000 | 226 000 | 895 000 | 769 000 | 791 000 |
|
|
| Kundefordringer | 97 000 | 116 000 | 43 000 | 52 000 | 48 000 | 37 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 24 000 | 1 369 000 | 20 000 | 41 000 | 32 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 98 000 | 140 000 | 1 412 000 | 72 000 | 89 000 | 68 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 72 000 | 93 000 | 88 000 | 229 000 | 539 000 | 534 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 595 000 | 613 000 | 1 726 000 | 1 196 000 | 1 397 000 | 1 394 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 610 000 | 639 000 | 1 763 000 | 1 261 000 | 1 561 000 | 1 656 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -212 000 | 138 000 | 736 000 | 887 000 | 1 194 000 | 1 281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -212 000 | 138 000 | 736 000 | 887 000 | 1 194 000 | 1 281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -12 000 | 338 000 | 936 000 | 1 087 000 | 1 394 000 | 1 481 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 460 000 | 142 000 | 542 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 460 000 | 142 000 | 542 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 10 000 | 112 000 | 2 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 38 000 | 63 000 | 52 000 | 91 000 | 92 000 | 100 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 115 000 | 86 000 | 121 000 | 82 000 | 71 000 | 72 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 622 000 | 301 000 | 827 000 | 175 000 | 167 000 | 175 000 |
|
|
| Sum gjeld | 622 000 | 301 000 | 827 000 | 175 000 | 167 000 | 175 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 610 000 | 639 000 | 1 763 000 | 1 261 000 | 1 561 000 | 1 656 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -47,6% | -47,3% | 10,1% | -20,6% | -4,5% | |||
| Resultat av driften i % | -32,9% | -74,7% | 8,1% | -19,1% | -5,2% | -6,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 0,6 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 56,8% | 35,8% | 0,7% | 55,4% | 70,1% | 52,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -32,9% | -74,7% | 8,1% | -18,9% | -5,2% | -6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -215,3% | -93,9% | 9,8% | -24,7% | -6,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -215,3% | -93,9% | 9,8% | -24,7% | -6,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,5 | 2,9 | 2,3 | 2,3 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 2,0 | 2,1 | 6,8 | 8,4 | 8,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,8 | 1,8 | 1,7 | 3,8 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 1,3 | 3,2 | 3,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,7 | 1,3 | 3,2 | 0,8 | 0,5 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 477,6 | 224,0 | 274,9 | 438,5 | 675,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2,0% | 52,9% | 53,1% | 86,2% | 89,3% | 89,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,3% | 44,5% | 50,0% | 71,0% | 100,2% | 97,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,3% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -6,4% | 82,1% | 397,8% | 114,2% | 160,1% | 154,1% | ||
| Gjeldsgrad | -51,8 | 0,9 | 0,9 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 102,0% | 47,1% | 46,9% | 13,9% | 10,7% | 10,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 516 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
