Brennes Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 515 205 000 | 433 221 000 | 473 801 000 | 480 099 000 | 428 454 000 | 436 740 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 239 000 | 11 923 000 | 33 166 000 | 13 411 000 | 12 724 000 | 13 270 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 528 444 000 | 445 144 000 | 506 967 000 | 493 510 000 | 441 178 000 | 450 010 000 |
|
|
| Varekostnad | 422 468 000 | 352 649 000 | 389 871 000 | 395 030 000 | 349 028 000 | 350 228 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 59 852 000 | 54 273 000 | 51 240 000 | 49 761 000 | 44 465 000 | 49 896 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 166 000 | 6 505 000 | 7 395 000 | 8 197 000 | 8 562 000 | 8 577 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 550 000 | 17 712 000 | 19 936 000 | 18 133 000 | 17 561 000 | 18 939 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 509 036 000 | 431 139 000 | 468 442 000 | 471 121 000 | 419 616 000 | 427 640 000 |
|
|
| Driftsresultat | 19 408 000 | 14 005 000 | 38 525 000 | 22 389 000 | 21 562 000 | 22 370 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 320 000 | 2 643 000 | 418 000 | 433 000 | 349 000 | 654 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 012 000 | 3 121 000 | 418 000 | 433 000 | 349 000 | 654 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 672 000 | 15 809 000 | 10 155 000 | 8 087 000 | 7 813 000 | 8 170 000 |
|
|
| Netto finans | -11 660 000 | -12 688 000 | -9 737 000 | -7 654 000 | -7 464 000 | -7 516 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 748 000 | 1 317 000 | 28 788 000 | 14 735 000 | 14 098 000 | 14 854 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 593 000 | 232 000 | 2 036 000 | 3 320 000 | 3 157 000 | 3 193 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 155 000 | 1 085 000 | 26 752 000 | 11 415 000 | 10 941 000 | 11 661 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 155 000 | 1 590 000 | 26 752 000 | 11 415 000 | 10 941 000 | 11 661 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 15 000 | 40 000 | 88 000 | 136 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 2 967 000 | 1 643 000 | 1 201 000 | 1 155 000 | 1 149 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 97 000 | 453 000 | 1 545 000 | 2 634 000 | 3 678 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 3 064 000 | 2 111 000 | 2 786 000 | 3 877 000 | 4 963 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 119 494 000 | 122 282 000 | 117 945 000 | 120 282 000 | 122 963 000 | 125 857 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 165 000 | 200 000 | 235 000 | 270 000 | 305 000 | 340 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 737 000 | 8 161 000 | 10 195 000 | 11 498 000 | 14 148 000 | 15 729 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 127 396 000 | 130 644 000 | 128 375 000 | 132 049 000 | 137 416 000 | 141 926 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 16 722 000 | 17 525 000 | 18 286 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 155 000 | 155 000 | 160 000 | 160 000 | 157 000 | 157 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 876 000 | 17 679 000 | 18 446 000 | 160 000 | 157 000 | 157 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 144 272 000 | 151 387 000 | 148 932 000 | 134 995 000 | 141 449 000 | 147 045 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 85 615 000 | 115 937 000 | 87 572 000 | 79 198 000 | 64 573 000 | 80 146 000 |
|
|
| Sum varelager | 85 615 000 | 115 937 000 | 87 572 000 | 79 198 000 | 64 573 000 | 80 146 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 865 000 | 14 550 000 | 25 922 000 | 12 246 000 | 11 931 000 | 10 516 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 145 000 | 4 670 000 | 5 339 000 | 2 331 000 | 4 626 000 | 6 216 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 010 000 | 19 220 000 | 31 261 000 | 14 577 000 | 16 557 000 | 16 732 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 059 000 | 407 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 10 842 000 | 10 165 000 | 9 438 000 | 10 053 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum investeringer | 11 901 000 | 10 572 000 | 9 438 000 | 10 053 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 45 234 000 | 45 581 000 | 47 947 000 | 30 777 000 | 38 098 000 | 26 792 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 161 759 000 | 191 309 000 | 176 217 000 | 134 606 000 | 119 232 000 | 123 673 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 306 031 000 | 342 696 000 | 325 149 000 | 269 601 000 | 260 681 000 | 270 718 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 55 107 000 | 54 255 000 | 77 665 000 | 61 042 000 | 58 868 000 | 57 169 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 696 000 | 1 201 000 | 1 146 000 | 1 131 000 | 1 040 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 55 107 000 | 54 255 000 | 77 665 000 | 61 042 000 | 58 868 000 | 57 169 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 696 000 | 1 201 000 | 1 146 000 | 1 131 000 | 1 040 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 59 607 000 | 59 451 000 | 83 366 000 | 66 689 000 | 64 499 000 | 62 708 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 001 000 | 3 659 000 | 3 580 000 | 3 398 000 | 3 282 000 | 3 062 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 001 000 | 3 659 000 | 3 580 000 | 3 398 000 | 3 282 000 | 3 062 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 159 155 000 | 166 780 000 | 165 620 000 | 104 869 000 | 110 403 000 | 114 833 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 161 156 000 | 170 439 000 | 169 200 000 | 108 267 000 | 113 685 000 | 117 895 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 99 155 000 | 106 780 000 | 105 620 000 | 92 869 000 | 98 403 000 | 102 833 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 39 419 000 | 53 918 000 | 34 451 000 | 26 470 000 | 26 402 000 | 38 918 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 283 000 | 1 477 000 | 2 249 000 | 3 250 000 | 2 943 000 | 3 382 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 973 000 | 5 917 000 | 5 303 000 | 5 807 000 | 5 100 000 | 5 432 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 593 000 | 51 494 000 | 30 580 000 | 59 118 000 | 48 052 000 | 42 383 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 85 268 000 | 112 806 000 | 72 583 000 | 94 645 000 | 82 497 000 | 90 115 000 |
|
|
| Sum gjeld | 246 424 000 | 283 245 000 | 241 783 000 | 202 912 000 | 196 182 000 | 208 010 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 306 031 000 | 342 696 000 | 325 149 000 | 269 601 000 | 260 681 000 | 270 718 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 5,1% | 13,1% | 8,6% | 8,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,7% | 3,1% | 7,6% | 4,5% | 4,9% | 5,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,3 | 1,7 | 1,9 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 18,0% | 18,6% | 17,7% | 17,7% | 18,5% | 19,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,2% | 3,8% | 7,7% | 4,6% | 5,0% | 5,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,0% | 1,8% | 38,4% | 22,5% | 22,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,3% | 2,2% | 35,7% | 17,4% | 17,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,8 | 8,2 | 9,9 | 9,9 | 9,9 | 9,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,7 | 2,4 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,7 | 1,2 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,7 | 0,3 | 0,5 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,9 | 3,0 | 4,5 | 5,0 | 5,4 | 4,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 85,9 | 103,9 | 77,0 | 65,5 | 74,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,5% | 17,3% | 25,6% | 24,7% | 24,7% | 23,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,3% | 13,4% | 16,4% | 13,5% | 14,6% | 13,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,7% | 1,4% | 1,9% | 1,7% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 89,3% | 67,7% | 118,3% | 50,5% | 56,9% | 41,9% | ||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 4,8 | 2,9 | 3,0 | 3,0 | 3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,9% | 32,9% | 22,3% | 35,1% | 31,6% | 33,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 52,7% | 49,7% | 52,0% | 40,2% | 43,6% | 43,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 269 000 | 2 140 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
