Bredli og Myhren AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 590 000 | 0 | 0 | 16 000 | 5 446 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 195 000 | 155 000 | 147 000 | 142 000 | 121 000 | 38 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 785 000 | 155 000 | 147 000 | 158 000 | 5 567 000 | 38 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 456 000 | 0 | 0 | 408 000 | 2 325 000 | 1 807 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 000 | 21 000 | 35 000 | 27 000 | 50 000 | 52 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 128 000 | 109 000 | 103 000 | 57 000 | 285 000 | 93 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 605 000 | 130 000 | 138 000 | 492 000 | 2 660 000 | 1 952 000 |
|
|
| Driftsresultat | 180 000 | 25 000 | 9 000 | -334 000 | 2 907 000 | -1 914 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 144 000 | 128 000 | 69 000 | 50 000 | 144 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 145 000 | 128 000 | 69 000 | 50 000 | 144 000 | 83 000 |
|
|
| Netto finans | -145 000 | -128 000 | -69 000 | -50 000 | -144 000 | -83 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 35 000 | -103 000 | -60 000 | -384 000 | 2 763 000 | -1 997 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 169 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 35 000 | -103 000 | -60 000 | -384 000 | 2 594 000 | -1 997 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 35 000 | -103 000 | -60 000 | -384 000 | 2 594 000 | -1 997 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 35 000 | -103 000 | -60 000 | -384 000 | 2 594 000 | -1 997 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 829 000 | 849 000 | 870 000 | 890 000 | 908 000 | 946 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 40 000 | 52 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 829 000 | 849 000 | 870 000 | 921 000 | 949 000 | 998 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 138 000 | 138 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 138 000 | 138 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 967 000 | 988 000 | 870 000 | 921 000 | 949 000 | 998 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 333 000 | 4 015 000 | 928 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 2 333 000 | 4 015 000 | 928 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 11 000 | 11 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 6 000 | 0 | 0 | 138 000 | 93 000 | 56 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 000 | 0 | 11 000 | 149 000 | 93 000 | 56 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 000 | 40 000 | 26 000 | 135 000 | 1 068 000 | 3 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 349 000 | 4 055 000 | 966 000 | 285 000 | 1 161 000 | 59 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 316 000 | 5 043 000 | 1 835 000 | 1 206 000 | 2 110 000 | 1 057 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -195 000 | -230 000 | -127 000 | 333 000 | 717 000 | -1 877 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -195 000 | -230 000 | -127 000 | 333 000 | 717 000 | -1 877 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -165 000 | -200 000 | -97 000 | 363 000 | 747 000 | -1 847 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 316 000 | 5 160 000 | 1 745 000 | 1 276 000 | 1 056 000 | 2 882 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 316 000 | 5 160 000 | 1 745 000 | 1 276 000 | 1 056 000 | 2 882 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 316 000 | 5 160 000 | 1 745 000 | 1 276 000 | 1 056 000 | 2 882 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 103 000 | 83 000 | 125 000 | -26 000 | 146 000 | -13 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 169 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | -400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 62 000 | 0 | 62 000 | -7 000 | -8 000 | 35 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 165 000 | 83 000 | 187 000 | -433 000 | 307 000 | 22 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 481 000 | 5 243 000 | 1 932 000 | 843 000 | 1 363 000 | 2 904 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 316 000 | 5 043 000 | 1 835 000 | 1 206 000 | 2 110 000 | 1 057 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 0,7% | 0,6% | -20,1% | 183,6% | |||
| Resultat av driften i % | 6,5% | 16,1% | 6,1% | -211,4% | 52,2% | -5036,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 5,2% | -2450,0% | 57,3% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 16,1% | 6,1% | -211,4% | 52,2% | -5036,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -19,2% | 69,4% | -45,1% | -69,2% | -502,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -19,2% | 69,4% | -45,1% | -69,2% | -471,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 14,2 | 48,9 | 5,2 | 3,8 | 2,7 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,5 | 0,2 | 3,8 | 2,7 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,5 | 0,1 | -0,3 | 3,5 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 465,2 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -5,0% | -4,0% | -5,3% | 30,1% | 35,4% | -174,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -5,9% | -129,0% | -66,0% | 229,7% | 13,4% | -4860,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 0,7% | 1,3% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 93,6% | 98,9% | 83,8% | |||||
| Gjeldsgrad | -21,1 | -26,2 | -19,9 | 2,3 | 1,8 | -1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 1,6% | 10,2% | -35,9% | 14,5% | 2,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 100,0% | 102,3% | 95,1% | 105,8% | 50,0% | 272,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
