Brattvåg Tannhelse AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 446 000 | 8 673 000 | 8 897 000 | 8 311 000 | 1 468 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 463 000 | 8 673 000 | 8 897 000 | 8 311 000 | 1 468 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 464 000 | 1 228 000 | 1 341 000 | 1 339 000 | 134 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 414 000 | 2 321 000 | 2 251 000 | 2 407 000 | 547 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 485 000 | 375 000 | 198 000 | 149 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 299 000 | 1 294 000 | 1 080 000 | 1 189 000 | 394 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 662 000 | 5 218 000 | 4 870 000 | 5 084 000 | 1 088 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 801 000 | 3 455 000 | 4 027 000 | 3 227 000 | 380 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | -1 000 | 0 | 0 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | -1 000 | 8 000 | 1 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | -6 000 | 2 000 | -7 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 804 000 | 3 448 000 | 4 029 000 | 3 221 000 | 374 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 839 000 | 760 000 | 889 000 | 710 000 | 81 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 965 000 | 2 688 000 | 3 140 000 | 2 511 000 | 293 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 965 000 | 2 688 000 | 3 140 000 | 2 511 000 | 293 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 2 400 000 | 280 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -35 000 | -312 000 | 1 140 000 | 111 000 | 13 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 56 000 | 116 000 | 176 000 | 236 000 | 296 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 56 000 | 116 000 | 176 000 | 236 000 | 296 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 527 000 | 1 358 000 | 1 106 000 | 402 000 | 443 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 527 000 | 1 358 000 | 1 106 000 | 402 000 | 443 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 000 | 6 000 | 10 000 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 000 | 6 000 | 10 000 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 586 000 | 1 481 000 | 1 292 000 | 652 000 | 756 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 354 000 | 220 000 | 267 000 | 232 000 | 108 000 |
|
|
| Sum varelager | 354 000 | 220 000 | 267 000 | 232 000 | 108 000 |
|
|
| Kundefordringer | 60 000 | 117 000 | 77 000 | 26 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 72 000 | 66 000 | 93 000 | 24 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 131 000 | 183 000 | 171 000 | 50 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 321 000 | 3 376 000 | 3 001 000 | 2 867 000 | 458 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 807 000 | 3 779 000 | 3 439 000 | 3 149 000 | 585 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 393 000 | 5 260 000 | 4 731 000 | 3 801 000 | 1 341 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 912 000 | 947 000 | 1 259 000 | 119 000 | 7 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 912 000 | 947 000 | 1 259 000 | 119 000 | 7 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 942 000 | 977 000 | 1 289 000 | 149 000 | 37 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 31 000 | 41 000 | 24 000 | 29 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 31 000 | 41 000 | 24 000 | 29 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 575 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 31 000 | 41 000 | 24 000 | 604 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 186 000 | 150 000 | 220 000 | 130 000 | 180 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 870 000 | 770 000 | 872 000 | 715 000 | 52 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 174 000 | 154 000 | 126 000 | 130 000 | 92 000 |
|
|
| Utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 2 400 000 | 280 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 221 000 | 178 000 | 184 000 | 253 000 | 95 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 451 000 | 4 252 000 | 3 402 000 | 3 628 000 | 699 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 451 000 | 4 283 000 | 3 443 000 | 3 652 000 | 1 303 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 393 000 | 5 260 000 | 4 731 000 | 3 801 000 | 1 341 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 71,4% | 69,2% | 94,5% | 125,6% | |||
| Resultat av driften i % | 40,2% | 39,8% | 45,3% | 38,8% | 25,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,7 | 2,1 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,5% | 85,8% | 84,9% | 83,9% | 90,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 40,2% | 39,9% | 45,3% | 38,8% | 25,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 396,5% | 304,3% | 560,4% | 3463,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 309,0% | 237,2% | 436,7% | 2700,0% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 3,7 | 4,0 | 3,5 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,1 | 5,6 | 5,0 | 5,8 | 1,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 70,6 | 71,4 | 67,0 | 45,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,5% | 18,6% | 27,2% | 3,9% | 2,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,0% | 11,3% | 14,5% | 1,8% | 2,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 138,2% | 84,0% | 152,2% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,7% | 1,5% | 1,0% | 3,8% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -181,9% | -215,0% | 14,2% | -206,5% | -106,5% | ||
| Gjeldsgrad | 4,7 | 4,4 | 2,7 | 24,5 | 35,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 82,5% | 80,8% | 71,9% | 95,4% | 52,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,6% | 0,9% | 0,6% | 45,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
