Brattli Takst og Byggvurdering AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 000 | 0 | 0 | 497 000 | 77 000 | 90 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 000 | 0 | 0 | 497 000 | 77 000 | 90 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 271 000 | 321 000 | 343 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 98 000 | 127 000 | 21 000 | 261 000 | 142 000 | 337 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 98 000 | 127 000 | 21 000 | 532 000 | 463 000 | 680 000 |
|
|
| Driftsresultat | -93 000 | -127 000 | -21 000 | -35 000 | -386 000 | -590 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 459 000 | 248 000 | 589 000 | 0 | 166 000 | 334 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 14 000 | 12 000 | 0 | 7 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 473 000 | 260 000 | 589 000 | 7 000 | 177 000 | 334 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 40 000 | 31 000 | 36 000 | 358 000 | 377 000 | 324 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 350 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 000 | 31 000 | 36 000 | 1 608 000 | 402 000 | 1 674 000 |
|
|
| Netto finans | 433 000 | 229 000 | 553 000 | -1 601 000 | -225 000 | -1 340 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 340 000 | 102 000 | 532 000 | -1 637 000 | -611 000 | -1 930 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 33 000 | 0 | 0 | 0 | -38 000 | -101 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 307 000 | 102 000 | 532 000 | -1 637 000 | -573 000 | -1 829 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 307 000 | 102 000 | 532 000 | -1 637 000 | -573 000 | -1 829 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 307 000 | 102 000 | 532 000 | -1 637 000 | -573 000 | -1 829 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 574 000 | 4 877 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 574 000 | 4 902 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 943 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 2 443 000 | 2 443 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 943 000 | 7 017 000 | 7 345 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 137 000 | 163 000 | 111 000 | 111 000 | 124 000 | 107 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 459 000 | 942 000 | 589 000 | 0 | 166 000 | 334 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 596 000 | 1 105 000 | 700 000 | 111 000 | 290 000 | 441 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 597 000 | 1 106 000 | 701 000 | 112 000 | 291 000 | 441 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 540 000 | 2 049 000 | 1 644 000 | 1 055 000 | 7 307 000 | 7 786 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 33 000 | 33 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 127 000 | 127 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 354 000 | -1 661 000 | -1 943 000 | -2 475 000 | -839 000 | -266 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 354 000 | -1 661 000 | -1 943 000 | -2 475 000 | -839 000 | -266 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 227 000 | -1 533 000 | -1 840 000 | -2 372 000 | -736 000 | -163 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 33 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 33 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 301 000 | 344 000 | 344 000 | 348 000 | 5 113 000 | 4 758 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 334 000 | 344 000 | 344 000 | 348 000 | 5 113 000 | 4 796 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 301 000 | 344 000 | 344 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 12 000 | 2 000 | 5 000 | 11 000 | 13 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 403 000 | 3 219 000 | 3 130 000 | 3 064 000 | 2 913 000 | 3 110 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 17 000 | 18 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 432 000 | 3 239 000 | 3 140 000 | 3 079 000 | 2 930 000 | 3 153 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 766 000 | 3 583 000 | 3 484 000 | 3 427 000 | 8 043 000 | 7 949 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 540 000 | 2 049 000 | 1 644 000 | 1 055 000 | 7 307 000 | 7 786 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,2% | 7,2% | 42,1% | -0,7% | -2,8% | |||
| Resultat av driften i % | -1860,0% | -7,0% | -501,3% | -655,6% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 7600,0% | -5,6% | -271,4% | -284,4% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -24,6% | -6,0% | -25,3% | 105,3% | 135,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -22,2% | -6,0% | -25,3% | 105,3% | 127,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -79,7% | -74,8% | -111,9% | -224,8% | -10,1% | -2,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -24540,0% | -477,3% | -955,8% | -181,1% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 8,3% | 10,4% | 10,1% | 9,9% | 1,6% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,1% | -0,8% | -0,6% | -0,5% | 1,6% | 1,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,3 | -2,3 | -1,9 | -1,4 | -10,9 | -48,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 157,9% | 158,1% | 191,0% | 291,8% | 40,1% | 40,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,7% | 16,8% | 20,9% | 33,0% | 70,0% | 61,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
