Braskereidfoss Kornsilo SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 72 913 000 | 86 021 000 | 63 864 000 | 60 990 000 | 63 473 000 | 43 989 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 265 000 | 213 000 | 330 000 | 165 000 | 515 000 | 493 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 73 178 000 | 86 234 000 | 64 194 000 | 61 155 000 | 63 988 000 | 44 483 000 |
|
|
| Varekostnad | 59 762 000 | 71 972 000 | 55 800 000 | 52 185 000 | 54 055 000 | 36 365 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 893 000 | 3 078 000 | 2 838 000 | 2 546 000 | 2 303 000 | 2 382 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 445 000 | 1 394 000 | 1 485 000 | 1 574 000 | 1 525 000 | 1 585 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 394 000 | 3 111 000 | 3 107 000 | 1 761 000 | 2 037 000 | 1 676 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 68 494 000 | 79 555 000 | 63 230 000 | 58 066 000 | 59 920 000 | 42 008 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 684 000 | 6 679 000 | 964 000 | 3 089 000 | 4 068 000 | 2 475 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 320 000 | 112 000 | 39 000 | 18 000 | 11 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 29 000 | 30 000 | 29 000 | 28 000 | 23 000 | 21 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 349 000 | 142 000 | 68 000 | 46 000 | 34 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 150 000 | 1 819 000 | 1 082 000 | 727 000 | 847 000 | 692 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 150 000 | 1 819 000 | 1 082 000 | 727 000 | 847 000 | 692 000 |
|
|
| Netto finans | -801 000 | -1 677 000 | -1 014 000 | -681 000 | -813 000 | -665 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 882 000 | 5 002 000 | -51 000 | 2 408 000 | 3 255 000 | 1 810 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 594 000 | 883 000 | 58 000 | 340 000 | 404 000 | 430 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 287 000 | 4 119 000 | -110 000 | 2 068 000 | 2 851 000 | 1 380 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 287 000 | 4 119 000 | -110 000 | 2 068 000 | 2 851 000 | 1 380 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 525 000 | 1 365 000 | 0 | 1 027 000 | 1 586 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 762 000 | 2 754 000 | -110 000 | 1 041 000 | 1 265 000 | 1 380 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 185 000 | 3 434 000 | 3 784 000 | 4 133 000 | 4 350 000 | 4 755 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 189 000 | 13 798 000 | 14 744 000 | 15 880 000 | 16 309 000 | 17 505 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 373 000 | 17 233 000 | 18 528 000 | 20 013 000 | 20 659 000 | 22 260 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 16 385 000 | 17 245 000 | 18 540 000 | 20 025 000 | 20 671 000 | 22 272 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 19 879 000 | 18 663 000 | 32 356 000 | 17 302 000 | 17 211 000 | 20 293 000 |
|
|
| Sum varelager | 19 879 000 | 18 663 000 | 32 356 000 | 17 302 000 | 17 211 000 | 20 293 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 169 000 | 9 880 000 | 9 219 000 | 7 834 000 | 5 824 000 | 4 928 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 169 000 | 9 888 000 | 9 219 000 | 7 834 000 | 5 826 000 | 4 928 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 384 000 | 413 000 | 438 000 | 1 617 000 | 2 611 000 | 1 038 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 30 432 000 | 28 964 000 | 42 012 000 | 26 754 000 | 25 648 000 | 26 258 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 46 817 000 | 46 209 000 | 60 552 000 | 46 779 000 | 46 319 000 | 48 530 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 102 000 | 98 000 | 100 000 | 103 000 | 100 000 | 103 000 |
|
|
| Egne aksjer | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 843 000 | 838 000 | 840 000 | 844 000 | 841 000 | 844 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 21 786 000 | 20 025 000 | 17 271 000 | 17 388 000 | 16 346 000 | 15 081 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 21 786 000 | 20 025 000 | 17 271 000 | 17 388 000 | 16 346 000 | 15 081 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 22 629 000 | 20 863 000 | 18 111 000 | 18 232 000 | 17 187 000 | 15 925 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 859 000 | 1 085 000 | 764 000 | 769 000 | 466 000 | 103 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 859 000 | 1 085 000 | 764 000 | 769 000 | 466 000 | 103 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 306 000 | 5 810 000 | 24 531 000 | 10 261 000 | 9 853 000 | 21 809 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 833 000 | 11 667 000 | 12 604 000 | 13 437 000 | 14 271 000 | 9 208 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 692 000 | 12 752 000 | 13 368 000 | 14 206 000 | 14 737 000 | 9 311 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 139 000 | 17 477 000 | 37 135 000 | 23 698 000 | 24 124 000 | 31 017 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 988 000 | 1 354 000 | 758 000 | 489 000 | 373 000 | 517 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 830 000 | 570 000 | 71 000 | 37 000 | 41 000 | 38 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 853 000 | 2 692 000 | 2 194 000 | 1 676 000 | 1 756 000 | 314 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 518 000 | 2 168 000 | 1 520 000 | 1 877 000 | 2 372 000 | 615 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 495 000 | 12 594 000 | 29 074 000 | 14 340 000 | 14 395 000 | 23 293 000 |
|
|
| Sum gjeld | 24 187 000 | 25 346 000 | 42 442 000 | 28 546 000 | 29 132 000 | 32 604 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 46 817 000 | 46 209 000 | 60 552 000 | 46 779 000 | 46 319 000 | 48 530 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,8% | 12,8% | 1,9% | 6,7% | 8,6% | |||
| Resultat av driften i % | 6,4% | 7,7% | 1,5% | 5,1% | 6,4% | 5,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 18,0% | 16,3% | 12,6% | 14,4% | 14,8% | 17,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,9% | 7,9% | 1,6% | 5,1% | 6,4% | 5,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,9% | 25,7% | -0,3% | 13,6% | 19,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,1% | 21,1% | -0,6% | 11,7% | 17,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,8 | 28,0 | 22,6 | 24,0 | 27,8 | 18,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,3 | 1,4 | 1,9 | 1,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 3,9 | 1,7 | 3,0 | 3,1 | 1,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 116,1 | 127,6 | 160,2 | 119,0 | 124,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,3% | 45,1% | 29,9% | 39,0% | 37,1% | 32,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30,9% | 24,2% | 28,2% | 29,8% | 26,9% | 35,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,1% | 2,0% | 3,2% | 2,0% | 2,0% | 3,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 90,2% | 87,7% | 40,0% | 71,7% | 65,4% | 14,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 2,3 | 1,6 | 1,7 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,7% | 27,3% | 48,0% | 30,7% | 31,1% | 48,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,0% | 27,6% | 22,1% | 30,4% | 31,8% | 19,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 361 000 | 443 000 | 451 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
