Brandasund Fiskemottak AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 656 000 | 9 995 000 | 9 893 000 | 9 251 000 | 6 949 000 | 9 603 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 9 656 000 | 9 995 000 | 9 893 000 | 9 251 000 | 6 949 000 | 9 603 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 464 000 | 6 303 000 | 6 218 000 | 5 852 000 | 4 238 000 | 6 049 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 624 000 | 1 388 000 | 1 377 000 | 1 315 000 | 1 187 000 | 1 361 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 305 000 | 277 000 | 200 000 | 228 000 | 245 000 | 141 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 301 000 | 1 058 000 | 1 149 000 | 942 000 | 877 000 | 892 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 694 000 | 9 026 000 | 8 944 000 | 8 337 000 | 6 547 000 | 8 443 000 |
|
|
| Driftsresultat | 962 000 | 969 000 | 949 000 | 914 000 | 402 000 | 1 160 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 179 000 | 92 000 | 18 000 | 2 000 | 15 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 17 000 | 13 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 196 000 | 105 000 | 29 000 | 13 000 | 26 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 193 000 | 102 000 | 28 000 | 13 000 | 25 000 | 26 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 155 000 | 1 070 000 | 977 000 | 927 000 | 427 000 | 1 187 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 254 000 | 242 000 | 215 000 | 204 000 | 95 000 | 262 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 901 000 | 828 000 | 762 000 | 723 000 | 332 000 | 925 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 901 000 | 828 000 | 762 000 | 723 000 | 332 000 | 925 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 350 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 901 000 | 828 000 | -588 000 | 723 000 | 332 000 | 925 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 2 000 | 5 000 | 7 000 | 10 000 | 47 000 | 81 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 286 000 | 1 588 000 | 1 296 000 | 1 414 000 | 1 584 000 | 1 728 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 288 000 | 1 593 000 | 1 303 000 | 1 424 000 | 1 631 000 | 1 809 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 288 000 | 1 593 000 | 1 303 000 | 1 424 000 | 1 631 000 | 1 809 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 722 000 | 252 000 | 1 405 000 | 1 006 000 | 622 000 | 829 000 |
|
|
| Andre fordringer | 67 000 | 71 000 | 51 000 | 48 000 | 45 000 | 274 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 788 000 | 323 000 | 1 457 000 | 1 054 000 | 667 000 | 1 104 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 483 000 | 4 555 000 | 3 259 000 | 3 896 000 | 3 002 000 | 3 856 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 272 000 | 4 877 000 | 4 715 000 | 4 950 000 | 3 669 000 | 4 959 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 560 000 | 6 471 000 | 6 018 000 | 6 374 000 | 5 300 000 | 6 769 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 208 000 | 5 307 000 | 4 480 000 | 5 068 000 | 4 345 000 | 4 013 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 208 000 | 5 307 000 | 4 480 000 | 5 068 000 | 4 345 000 | 4 013 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 308 000 | 5 407 000 | 4 580 000 | 5 168 000 | 4 445 000 | 4 113 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 61 000 | 78 000 | 80 000 | 77 000 | 70 000 | 56 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 61 000 | 78 000 | 80 000 | 77 000 | 70 000 | 56 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 61 000 | 78 000 | 80 000 | 77 000 | 70 000 | 56 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 327 000 | 347 000 | 645 000 | 426 000 | 273 000 | 1 975 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 272 000 | 243 000 | 212 000 | 198 000 | 80 000 | 211 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 282 000 | 98 000 | 204 000 | 179 000 | 178 000 | 142 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 310 000 | 297 000 | 298 000 | 327 000 | 254 000 | 272 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 191 000 | 985 000 | 1 359 000 | 1 130 000 | 785 000 | 2 600 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 252 000 | 1 063 000 | 1 439 000 | 1 207 000 | 855 000 | 2 656 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 560 000 | 6 471 000 | 6 018 000 | 6 374 000 | 5 300 000 | 6 769 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,5% | 17,2% | 15,8% | 15,9% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | 10,0% | 9,7% | 9,6% | 9,9% | 5,8% | 12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 43,4% | 36,9% | 37,1% | 36,7% | 39,0% | 37,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,0% | 10,7% | 9,9% | 10,0% | 6,2% | 12,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,7% | 21,4% | 20,0% | 19,3% | 10,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,4% | 16,6% | 15,6% | 15,0% | 7,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,9 | 7,2 | 7,2 | 7,0 | 5,9 | 7,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,3 | 5,0 | 3,5 | 4,4 | 4,7 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,3 | 5,0 | 3,5 | 4,4 | 4,7 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,6 | 4,6 | 2,4 | 3,4 | 3,8 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,4% | 83,6% | 76,1% | 81,1% | 83,9% | 60,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65,3% | 54,1% | 46,3% | 55,9% | 64,0% | 42,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 20,5% | 13,6% | 18,0% | 15,7% | 12,2% | 47,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,8% | 15,2% | 22,6% | 17,7% | 14,8% | 38,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,3% | 0,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 628 000 | 692 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
