Brand Wine Estates AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 083 000 | 17 858 000 | 17 254 000 | 19 843 000 | 15 298 000 | 10 813 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 26 000 | 31 000 | 35 000 | 19 000 | 30 000 | 36 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 109 000 | 17 889 000 | 17 289 000 | 19 863 000 | 15 328 000 | 10 849 000 |
|
|
| Varekostnad | 15 972 000 | 12 774 000 | 12 410 000 | 12 993 000 | 12 990 000 | 8 598 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 492 000 | 2 555 000 | 2 190 000 | 1 220 000 | 758 000 | 803 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 000 | 9 000 | 0 | 58 000 | 113 000 | 119 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 804 000 | 1 262 000 | 973 000 | 934 000 | 713 000 | 892 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 277 000 | 16 600 000 | 15 573 000 | 15 205 000 | 14 574 000 | 10 412 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 832 000 | 1 289 000 | 1 716 000 | 4 658 000 | 754 000 | 437 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 21 000 | 24 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 627 000 | 71 000 | 133 000 | 83 000 | 562 000 | 259 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 648 000 | 95 000 | 136 000 | 83 000 | 562 000 | 260 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 631 000 | 446 000 | 286 000 | 196 000 | 226 000 | 241 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 995 000 | 828 000 | 435 000 | 395 000 | 360 000 | 329 000 |
|
|
| Netto finans | 1 653 000 | -733 000 | -299 000 | -312 000 | 202 000 | -69 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 485 000 | 555 000 | 1 417 000 | 4 347 000 | 955 000 | 368 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 332 000 | 136 000 | 318 000 | 970 000 | 273 000 | 107 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 152 000 | 420 000 | 1 099 000 | 3 377 000 | 682 000 | 261 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 152 000 | 420 000 | 1 099 000 | 3 377 000 | 682 000 | 261 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 5 400 000 | 0 | 209 000 | 750 000 | 1 400 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 248 000 | 420 000 | 891 000 | 2 627 000 | -718 000 | 261 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 9 000 | 18 000 | 0 | 0 | 58 000 | 171 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 000 | 18 000 | 0 | 0 | 58 000 | 171 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 5 697 000 | 7 264 000 | 3 739 000 | 3 739 000 | 3 739 000 | 3 519 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 63 000 | 2 136 000 | 3 406 000 | 2 864 000 | 1 489 000 | 530 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 61 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 763 000 | 9 403 000 | 7 147 000 | 6 603 000 | 5 228 000 | 4 160 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 772 000 | 9 421 000 | 7 147 000 | 6 603 000 | 5 286 000 | 4 331 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 735 000 | 5 436 000 | 3 229 000 | 4 131 000 | 2 630 000 | 3 735 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 735 000 | 5 436 000 | 3 229 000 | 4 131 000 | 2 630 000 | 3 735 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 254 000 | 2 590 000 | 3 025 000 | 2 183 000 | 2 192 000 | 1 943 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 602 000 | 425 000 | 279 000 | 376 000 | 640 000 | 546 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 856 000 | 3 015 000 | 3 304 000 | 2 559 000 | 2 832 000 | 2 489 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 501 000 | 776 000 | 1 118 000 | 1 074 000 | 1 009 000 | 1 066 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 092 000 | 9 228 000 | 7 651 000 | 7 763 000 | 6 472 000 | 7 290 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 19 863 000 | 18 649 000 | 14 798 000 | 14 366 000 | 11 758 000 | 11 621 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 665 000 | 665 000 | 665 000 | 665 000 | 665 000 | 665 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 032 000 | 4 668 000 | 4 248 000 | 3 357 000 | 731 000 | 1 448 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 032 000 | 4 668 000 | 4 248 000 | 3 357 000 | 731 000 | 1 448 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 732 000 | 5 368 000 | 4 948 000 | 4 057 000 | 1 431 000 | 2 148 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 3 294 000 | 2 612 000 | 2 050 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 127 000 | 8 945 000 | 5 883 000 | 5 833 000 | 6 352 000 | 6 750 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 127 000 | 8 945 000 | 5 883 000 | 5 833 000 | 6 352 000 | 6 750 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 833 000 | 3 333 000 | 3 833 000 | 4 333 000 | 4 833 000 | 5 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 000 | 1 757 000 | 1 477 000 | 1 445 000 | 1 019 000 | 1 419 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 332 000 | 136 000 | 318 000 | 970 000 | 225 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 865 000 | 1 188 000 | 900 000 | 897 000 | 800 000 | 604 000 |
|
|
| Utbytte | 2 700 000 | 0 | 209 000 | 0 | 1 400 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 094 000 | 1 255 000 | 1 062 000 | 1 164 000 | 531 000 | 700 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 004 000 | 4 336 000 | 3 966 000 | 4 476 000 | 3 975 000 | 2 723 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 131 000 | 13 281 000 | 9 849 000 | 10 309 000 | 10 327 000 | 9 473 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 19 863 000 | 18 649 000 | 14 798 000 | 14 366 000 | 11 758 000 | 11 621 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,7% | 8,3% | 12,7% | 36,3% | 11,2% | |||
| Resultat av driften i % | 8,7% | 7,2% | 9,9% | 23,5% | 4,9% | 4,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 24,2% | 28,5% | 28,1% | 34,5% | 15,1% | 20,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,7% | 7,7% | 10,7% | 23,9% | 8,6% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 98,2% | 10,8% | 31,5% | 158,4% | 53,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 88,8% | 8,1% | 24,4% | 123,1% | 38,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 14,1 | 7,0 | 7,9 | 16,3 | 20,2 | 13,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,1 | 1,9 | 1,7 | 1,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 0,9 | 1,1 | 0,8 | 1,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 2,3 | 3,8 | 3,1 | 4,9 | 2,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 125,9 | 122,1 | 106,8 | 93,7 | 88,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,7% | 28,8% | 33,4% | 28,2% | 12,2% | 18,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,2% | 30,0% | 28,6% | 20,4% | 9,3% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,5% | 1,7% | 1,8% | 1,6% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 123,6% | 90,0% | 114,1% | 79,6% | 94,9% | 122,3% | ||
| Gjeldsgrad | 10,5 | 2,5 | 2,0 | 2,5 | 7,2 | 4,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,3% | 23,3% | 26,8% | 31,2% | 33,8% | 23,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 56,0% | 48,0% | 39,8% | 40,6% | 54,0% | 58,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 731 000 | 753 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
