Borgenveien 50 Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 876 000 | 833 000 | 908 000 | 860 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 017 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 993 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 017 000 | 876 000 | 833 000 | 908 000 | 860 000 | 993 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 357 000 | 357 000 | 357 000 | 357 000 | 357 000 | 357 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 339 000 | 137 000 | 151 000 | 141 000 | 155 000 | 144 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 696 000 | 494 000 | 508 000 | 498 000 | 512 000 | 501 000 |
|
|
| Driftsresultat | 321 000 | 382 000 | 325 000 | 410 000 | 348 000 | 492 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 35 000 | 23 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 21 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 36 000 | 25 000 | 17 000 | 16 000 | 18 000 | 21 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 556 000 | 390 000 | 304 000 | 310 000 | 333 000 | 346 000 |
|
|
| Netto finans | -520 000 | -365 000 | -287 000 | -294 000 | -315 000 | -325 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -199 000 | 16 000 | 37 000 | 115 000 | 32 000 | 168 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -44 000 | 3 000 | 8 000 | 25 000 | 7 000 | 37 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -156 000 | 12 000 | 29 000 | 90 000 | 25 000 | 131 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -156 000 | 12 000 | 29 000 | 90 000 | 25 000 | 131 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 124 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -32 000 | 12 000 | 29 000 | 90 000 | 25 000 | 131 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 22 000 | 13 000 | 8 000 | 9 000 | 16 000 | 29 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 22 000 | 13 000 | 8 000 | 9 000 | 16 000 | 29 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 823 000 | 9 180 000 | 9 536 000 | 9 893 000 | 10 250 000 | 10 606 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 8 823 000 | 9 180 000 | 9 536 000 | 9 893 000 | 10 250 000 | 10 606 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 845 000 | 9 192 000 | 9 545 000 | 9 902 000 | 10 266 000 | 10 635 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 588 000 | 578 000 | 561 000 | 533 000 | 656 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 782 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 782 000 | 588 000 | 578 000 | 561 000 | 533 000 | 656 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 34 000 | 239 000 | 669 000 | 13 000 | 261 000 | 719 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 816 000 | 827 000 | 1 246 000 | 574 000 | 794 000 | 1 375 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 661 000 | 10 019 000 | 10 791 000 | 10 477 000 | 11 060 000 | 12 010 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 184 000 | 215 000 | 203 000 | 174 000 | 84 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 184 000 | 215 000 | 203 000 | 174 000 | 84 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 284 000 | 315 000 | 303 000 | 274 000 | 184 000 | 139 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 9 377 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 377 000 | 9 696 000 | 10 480 000 | 10 176 000 | 10 866 000 | 11 846 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 377 000 | 9 696 000 | 10 480 000 | 10 176 000 | 10 866 000 | 11 846 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 8 000 | 7 000 | 19 000 | 0 | 17 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 8 000 | 7 000 | 27 000 | 10 000 | 25 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 377 000 | 9 704 000 | 10 487 000 | 10 203 000 | 10 876 000 | 11 871 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 661 000 | 10 019 000 | 10 791 000 | 10 477 000 | 11 060 000 | 12 010 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,6% | 3,9% | 3,2% | 3,9% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 31,6% | 43,6% | 39,0% | 45,2% | 40,5% | 49,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 35,1% | 46,5% | 41,1% | 46,9% | 42,6% | 51,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -66,4% | 5,2% | 12,8% | 50,2% | 19,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -52,1% | 3,9% | 10,1% | 39,3% | 15,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 103,4 | 178,0 | 21,3 | 79,4 | 55,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 103,4 | 178,0 | 21,3 | 79,4 | 55,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 29,9 | 95,6 | 0,5 | 26,1 | 28,8 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,9% | 3,1% | 2,8% | 2,6% | 1,7% | 1,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 27,9% | 36,0% | 36,4% | 30,2% | 21,4% | 14,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 33,0 | 30,8 | 34,6 | 37,2 | 59,1 | 85,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 97,1% | 96,8% | 97,1% | 97,1% | 98,2% | 98,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
