Borettslaget Vøyenløkka
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 075 000 | 4 048 000 | 3 523 000 | 3 476 000 | 3 487 000 | 3 469 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 665 000 | 1 316 000 | 647 000 | 711 000 | 1 763 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 739 000 | 5 364 000 | 4 170 000 | 4 187 000 | 5 250 000 | 4 476 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 273 000 | 205 000 | 205 000 | 183 000 | 183 000 | 160 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 513 000 | 3 297 000 | 2 896 000 | 2 747 000 | 2 615 000 | 3 287 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 786 000 | 3 502 000 | 3 101 000 | 2 930 000 | 2 798 000 | 3 447 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 047 000 | 1 862 000 | 1 069 000 | 1 257 000 | 2 452 000 | 1 029 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 378 000 | 69 000 | 58 000 | 56 000 | 62 000 | 62 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 378 000 | 69 000 | 58 000 | 56 000 | 62 000 | 62 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 106 000 | 735 000 | 451 000 | 309 000 | 378 000 | 470 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 106 000 | 735 000 | 451 000 | 309 000 | 378 000 | 470 000 |
|
|
| Netto finans | -728 000 | -666 000 | -393 000 | -253 000 | -316 000 | -408 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -7 774 000 | 1 196 000 | 676 000 | 1 005 000 | 2 135 000 | 621 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -7 774 000 | 1 196 000 | 676 000 | 1 005 000 | 2 135 000 | 621 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -7 774 000 | 1 196 000 | 676 000 | 1 005 000 | 2 135 000 | 621 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -7 774 000 | 1 196 000 | 676 000 | 1 005 000 | 2 135 000 | 621 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 | 1 718 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 115 000 | 77 000 | 9 000 | 34 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre fordringer | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 30 000 | 29 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 145 000 | 107 000 | 38 000 | 34 000 | 30 000 | 32 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 866 000 | 5 185 000 | 4 538 000 | 4 645 000 | 4 308 000 | 2 740 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 011 000 | 5 291 000 | 4 577 000 | 4 679 000 | 4 338 000 | 2 772 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 16 729 000 | 7 009 000 | 6 294 000 | 6 396 000 | 6 056 000 | 4 489 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -15 638 000 | -7 863 000 | -9 059 000 | -9 735 000 | -10 739 000 | -12 875 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -15 638 000 | -7 863 000 | -9 059 000 | -9 735 000 | -10 739 000 | -12 875 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -15 604 000 | -7 829 000 | -9 025 000 | -9 701 000 | -10 705 000 | -12 841 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 1 322 000 | 1 322 000 | 1 322 000 | 1 322 000 | 1 390 000 | 1 364 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 32 011 000 | 14 582 000 | 15 158 000 | 15 885 000 | 16 597 000 | 17 202 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 32 011 000 | 14 582 000 | 15 158 000 | 15 885 000 | 16 597 000 | 17 202 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 30 689 000 | 13 260 000 | 13 836 000 | 14 563 000 | 15 207 000 | 15 838 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 135 000 | 93 000 | 6 000 | 94 000 | 62 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 18 000 | 27 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 168 000 | 136 000 | 155 000 | 118 000 | 102 000 | 129 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 321 000 | 256 000 | 161 000 | 212 000 | 164 000 | 129 000 |
|
|
| Sum gjeld | 32 332 000 | 14 838 000 | 15 319 000 | 16 097 000 | 16 761 000 | 17 331 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 16 729 000 | 7 009 000 | 6 294 000 | 6 396 000 | 6 056 000 | 4 489 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -56,2% | 29,0% | 17,8% | 21,1% | 47,7% | |||
| Resultat av driften i % | -148,7% | 34,7% | 25,6% | 30,0% | 46,7% | 23,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -140,7% | 36,0% | 27,0% | 31,4% | 47,9% | 24,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 66,4% | -14,2% | -7,2% | -9,9% | -18,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 66,4% | -14,2% | -7,2% | -9,9% | -18,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,4 | 26,2 | 20,3 | 22,9 | 28,7 | 28,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 46,8 | 20,7 | 28,4 | 22,1 | 26,5 | 21,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 46,8 | 20,7 | 28,4 | 22,1 | 26,5 | 21,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 46,3 | 20,3 | 28,2 | 21,9 | 26,3 | 21,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -93,3% | -111,7% | -143,4% | -151,7% | -176,8% | -286,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -329,3% | -146,0% | -216,4% | -231,7% | -203,9% | -286,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -1,9 | -1,7 | -1,7 | -1,6 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,9% | 3,7% | 2,6% | 3,3% | 2,7% | 2,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 191,4% | 208,0% | 240,8% | 248,4% | 274,1% | 383,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
