Borettslaget Tunveien 20 og Betzy Kjelsbergsvei 73.
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 361 000 | 1 296 000 | 1 155 000 | 1 122 000 | 1 094 000 | 950 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 361 000 | 1 296 000 | 1 155 000 | 1 122 000 | 1 094 000 | 950 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 80 000 | 80 000 | 59 000 | 81 000 | 71 000 | 71 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 694 000 | 775 000 | 903 000 | 667 000 | 1 360 000 | 809 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 774 000 | 855 000 | 962 000 | 748 000 | 1 431 000 | 880 000 |
|
|
| Driftsresultat | 587 000 | 441 000 | 193 000 | 374 000 | -337 000 | 70 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 7 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 000 | 8 000 | 8 000 | 9 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 44 000 | 43 000 | 30 000 | 22 000 | 28 000 | 35 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 44 000 | 43 000 | 30 000 | 22 000 | 28 000 | 35 000 |
|
|
| Netto finans | -32 000 | -35 000 | -22 000 | -13 000 | -17 000 | -24 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 554 000 | 406 000 | 171 000 | 361 000 | -355 000 | 46 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 554 000 | 406 000 | 171 000 | 361 000 | -355 000 | 46 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 554 000 | 406 000 | 171 000 | 361 000 | -355 000 | 46 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 554 000 | 406 000 | 171 000 | 361 000 | -355 000 | 46 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 129 000 | 106 000 | 0 | 28 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 129 000 | 106 000 | 0 | 32 000 | 0 | 7 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 289 000 | 865 000 | 642 000 | 520 000 | 206 000 | 710 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 419 000 | 971 000 | 642 000 | 552 000 | 206 000 | 717 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 149 000 | 4 701 000 | 4 372 000 | 4 282 000 | 3 936 000 | 4 447 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 299 000 | 3 745 000 | 3 339 000 | 3 168 000 | 2 807 000 | 3 162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 299 000 | 3 745 000 | 3 339 000 | 3 168 000 | 2 807 000 | 3 162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 301 000 | 3 747 000 | 3 342 000 | 3 170 000 | 2 809 000 | 3 164 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 656 000 | 778 000 | 900 000 | 1 022 000 | 1 079 000 | 1 194 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 656 000 | 778 000 | 900 000 | 1 022 000 | 1 079 000 | 1 194 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 610 000 | 732 000 | 854 000 | 976 000 | 1 033 000 | 1 148 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 185 000 | 163 000 | 122 000 | 80 000 | 36 000 | 85 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 000 | 14 000 | 9 000 | 10 000 | 12 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 192 000 | 177 000 | 131 000 | 90 000 | 48 000 | 89 000 |
|
|
| Sum gjeld | 848 000 | 955 000 | 1 031 000 | 1 112 000 | 1 127 000 | 1 283 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 149 000 | 4 701 000 | 4 372 000 | 4 282 000 | 3 936 000 | 4 447 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,1% | 9,9% | 4,6% | 9,3% | -7,8% | |||
| Resultat av driften i % | 43,1% | 34,0% | 16,7% | 33,3% | -30,8% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 44,0% | 34,6% | 17,4% | 34,1% | -29,8% | 8,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,8% | 11,5% | 5,3% | 12,1% | -11,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,8% | 11,5% | 5,3% | 12,1% | -11,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,0 | 16,2 | 19,6 | 13,9 | 15,4 | 13,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,4 | 5,5 | 4,9 | 6,1 | 4,3 | 8,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,4 | 5,5 | 4,9 | 6,1 | 4,3 | 8,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,7 | 4,9 | 4,9 | 5,8 | 4,3 | 8,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,5% | 79,7% | 76,4% | 74,0% | 71,4% | 71,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 316,0% | 289,1% | 289,4% | 282,5% | 256,8% | 333,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 3,8% | 3,0% | 2,1% | 1,2% | 2,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 16,5% | 20,6% | 23,9% | 27,4% | 26,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
