Borettslaget Tors vei 14
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 109 000 | 1 068 000 | 912 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 170 000 | 167 000 | 178 000 | 997 000 | 914 000 | 956 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 279 000 | 1 235 000 | 1 090 000 | 997 000 | 914 000 | 956 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 405 000 | 391 000 | 400 000 | 330 000 | 3 435 000 | 369 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 414 000 | 405 000 | 414 000 | 344 000 | 3 449 000 | 383 000 |
|
|
| Driftsresultat | 865 000 | 830 000 | 676 000 | 653 000 | -2 535 000 | 573 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 7 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 135 000 | 170 000 | 128 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 307 000 | 272 000 | 166 000 | 135 000 | 170 000 | 128 000 |
|
|
| Netto finans | -300 000 | -266 000 | -160 000 | -129 000 | -163 000 | -121 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 564 000 | 564 000 | 515 000 | 525 000 | -2 698 000 | 451 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 564 000 | 564 000 | 515 000 | 525 000 | -2 698 000 | 451 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 564 000 | 564 000 | 515 000 | 525 000 | -2 698 000 | 451 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 564 000 | 564 000 | 515 000 | 525 000 | -2 698 000 | 451 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 196 000 | 9 196 000 | 9 196 000 | 9 196 000 | 9 196 000 | 9 196 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 17 000 | 23 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 1 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 196 000 | 9 197 000 | 9 202 000 | 9 207 000 | 9 213 000 | 9 218 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 9 196 000 | 9 197 000 | 9 202 000 | 9 207 000 | 9 213 000 | 9 218 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 140 000 | 135 000 | 121 000 | 107 000 | 104 000 | 46 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 140 000 | 135 000 | 137 000 | 107 000 | 104 000 | 46 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 575 000 | 484 000 | 459 000 | 321 000 | 384 000 | 548 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 715 000 | 619 000 | 597 000 | 428 000 | 489 000 | 593 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 911 000 | 9 816 000 | 9 799 000 | 9 636 000 | 9 701 000 | 9 812 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 066 000 | 2 501 000 | 1 937 000 | 1 422 000 | 897 000 | 3 596 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 066 000 | 2 501 000 | 1 937 000 | 1 422 000 | 897 000 | 3 596 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 066 000 | 2 502 000 | 1 938 000 | 1 423 000 | 898 000 | 3 596 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 737 000 | 7 210 000 | 7 680 000 | 8 194 000 | 8 732 000 | 6 184 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 737 000 | 7 210 000 | 7 680 000 | 8 194 000 | 8 732 000 | 6 184 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 804 000 | 5 107 000 | 5 410 000 | 5 746 000 | 6 684 000 | 4 002 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 76 000 | 70 000 | 176 000 | 0 | 61 000 | 23 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 32 000 | 33 000 | 4 000 | 19 000 | 10 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 108 000 | 103 000 | 180 000 | 19 000 | 71 000 | 31 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 845 000 | 7 313 000 | 7 860 000 | 8 213 000 | 8 803 000 | 6 215 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 911 000 | 9 816 000 | 9 799 000 | 9 636 000 | 9 701 000 | 9 812 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,8% | 8,5% | 7,0% | 6,8% | -25,9% | |||
| Resultat av driften i % | 67,6% | 67,2% | 62,0% | 65,5% | -277,4% | 59,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 68,2% | 67,7% | 62,6% | 66,1% | -276,6% | 60,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,3% | 25,4% | 30,6% | 45,2% | -120,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,3% | 25,4% | 30,6% | 45,2% | -120,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 142,1 | 137,2 | 121,1 | 110,8 | 101,6 | 106,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,6 | 6,0 | 3,3 | 22,5 | 6,9 | 19,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,6 | 6,0 | 3,3 | 22,5 | 6,9 | 19,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,3 | 4,7 | 2,6 | 16,9 | 5,4 | 17,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,9% | 25,5% | 19,8% | 14,8% | 9,3% | 36,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 239,7% | 202,6% | 177,8% | 142,7% | 98,2% | 376,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,9 | 4,1 | 5,8 | 9,8 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 1,0% | 1,8% | 0,2% | 0,7% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,0% | 73,5% | 78,4% | 85,0% | 90,0% | 63,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
