Borettslaget Stenvågvegen 19
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 951 000 | 1 832 000 | 1 774 000 | 1 771 000 | 1 772 000 | 1 697 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 951 000 | 1 832 000 | 1 774 000 | 1 771 000 | 1 772 000 | 1 697 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 69 000 | 78 000 | 67 000 | 66 000 | 66 000 | 64 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 876 000 | 824 000 | 2 677 000 | 790 000 | 850 000 | 865 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 945 000 | 902 000 | 2 744 000 | 856 000 | 916 000 | 929 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 006 000 | 930 000 | -970 000 | 915 000 | 856 000 | 768 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 30 000 | 30 000 | 15 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 30 000 | 30 000 | 15 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 575 000 | 628 000 | 536 000 | 265 000 | 190 000 | 252 000 |
|
|
| Netto finans | -545 000 | -598 000 | -521 000 | -263 000 | -190 000 | -251 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 461 000 | 332 000 | -1 491 000 | 652 000 | 665 000 | 516 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 461 000 | 332 000 | -1 491 000 | 652 000 | 665 000 | 516 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 461 000 | 332 000 | -1 491 000 | 652 000 | 665 000 | 516 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 461 000 | 332 000 | -1 491 000 | 652 000 | 665 000 | 516 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 | 2 323 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 54 000 | 45 000 | 38 000 | 27 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 000 | 45 000 | 38 000 | 27 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 378 000 | 2 369 000 | 2 362 000 | 2 350 000 | 2 323 000 | 2 323 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 97 000 | 93 000 | 101 000 | 84 000 | 1 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 122 000 | 93 000 | 101 000 | 84 000 | 1 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 811 000 | 864 000 | 891 000 | 1 014 000 | 1 339 000 | 1 530 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 933 000 | 957 000 | 992 000 | 1 098 000 | 1 340 000 | 1 540 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 311 000 | 3 326 000 | 3 354 000 | 3 449 000 | 3 663 000 | 3 864 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 275 000 | -7 736 000 | -8 068 000 | -6 576 000 | -7 229 000 | -7 894 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 275 000 | -7 736 000 | -8 068 000 | -6 576 000 | -7 229 000 | -7 894 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -7 273 000 | -7 734 000 | -8 065 000 | -6 574 000 | -7 226 000 | -7 891 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 45 000 | 86 000 | 84 000 | 55 000 | 43 000 | 45 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 524 000 | 10 918 000 | 11 319 000 | 9 957 000 | 10 838 000 | 11 681 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 524 000 | 10 918 000 | 11 319 000 | 9 957 000 | 10 838 000 | 11 681 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 342 000 | 10 785 000 | 11 189 000 | 9 809 000 | 10 705 000 | 11 550 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 000 | 56 000 | 16 000 | 11 000 | 8 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 000 | 142 000 | 100 000 | 66 000 | 51 000 | 74 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 583 000 | 11 060 000 | 11 419 000 | 10 023 000 | 10 889 000 | 11 755 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 311 000 | 3 326 000 | 3 354 000 | 3 449 000 | 3 663 000 | 3 864 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,2% | 28,7% | -28,1% | 25,8% | 22,7% | |||
| Resultat av driften i % | 51,6% | 50,8% | -54,7% | 51,7% | 48,3% | 45,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 53,1% | 52,4% | -53,8% | 51,8% | 48,3% | 45,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,1% | -4,2% | 20,4% | -9,4% | -8,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,1% | -4,2% | 20,4% | -9,4% | -8,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,3 | 23,5 | 26,5 | 26,8 | 26,8 | 26,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 15,8 | 6,7 | 9,9 | 16,6 | 26,3 | 20,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 15,8 | 6,7 | 9,9 | 16,6 | 26,3 | 20,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,7 | 6,1 | 8,9 | 15,4 | 26,3 | 20,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -219,7% | -232,5% | -240,5% | -190,6% | -197,3% | -204,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -372,8% | -422,2% | -454,6% | -371,2% | -407,8% | -465,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,5 | -1,4 | -1,4 | -1,5 | -1,5 | -1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,8% | 4,3% | 3,0% | 1,9% | 1,4% | 1,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 317,8% | 328,3% | 337,5% | 288,7% | 295,9% | 302,3% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
