Borettslaget Sørlia Boligpark
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 071 000 | 4 489 000 | 2 741 000 | 2 507 000 | 2 438 000 | 2 189 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 071 000 | 4 489 000 | 2 741 000 | 2 507 000 | 2 438 000 | 2 189 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 41 000 | 33 000 | 15 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 7 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 040 000 | 912 000 | 658 000 | 732 000 | 655 000 | 492 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 093 000 | 965 000 | 709 000 | 773 000 | 688 000 | 507 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 978 000 | 3 524 000 | 2 032 000 | 1 734 000 | 1 750 000 | 1 682 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 71 000 | 56 000 | 36 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 71 000 | 56 000 | 36 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 457 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 650 000 | 3 202 000 | 1 783 000 | 891 000 | 1 114 000 | 1 457 000 |
|
|
| Netto finans | -3 579 000 | -3 146 000 | -1 747 000 | -890 000 | -1 113 000 | -1 453 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 399 000 | 377 000 | 286 000 | 844 000 | 638 000 | 229 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 399 000 | 377 000 | 286 000 | 844 000 | 638 000 | 229 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 399 000 | 377 000 | 286 000 | 844 000 | 638 000 | 229 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 399 000 | 377 000 | 286 000 | 844 000 | 638 000 | 229 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 91 921 000 | 91 928 000 | 91 935 000 | 91 870 000 | 75 980 000 | 75 980 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 91 921 000 | 91 928 000 | 91 935 000 | 91 870 000 | 75 980 000 | 75 980 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 91 921 000 | 91 928 000 | 91 935 000 | 91 870 000 | 75 980 000 | 75 980 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 30 000 | 9 000 | 114 000 | 107 000 | 0 | 43 000 |
|
|
| Andre fordringer | 136 000 | 96 000 | 56 000 | 29 000 | 28 000 | 33 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 166 000 | 105 000 | 170 000 | 136 000 | 28 000 | 76 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 529 000 | 1 248 000 | 1 187 000 | 1 324 000 | 690 000 | 286 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 695 000 | 1 353 000 | 1 357 000 | 1 460 000 | 718 000 | 362 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 93 616 000 | 93 282 000 | 93 292 000 | 93 330 000 | 76 698 000 | 76 342 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 219 000 | 2 820 000 | 2 442 000 | 2 156 000 | 1 312 000 | 654 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 219 000 | 2 820 000 | 2 442 000 | 2 156 000 | 1 312 000 | 654 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 219 000 | 2 820 000 | 2 442 000 | 2 156 000 | 1 312 000 | 654 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 163 000 | 93 000 | 93 000 | 93 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 163 000 | 93 000 | 93 000 | 93 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 90 113 000 | 90 312 000 | 90 604 000 | 90 895 000 | 75 283 000 | 75 525 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 90 276 000 | 90 405 000 | 90 697 000 | 90 988 000 | 75 283 000 | 75 525 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 62 552 000 | 62 751 000 | 63 043 000 | 63 334 000 | 52 489 000 | 52 731 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 39 000 | 11 000 | 118 000 | 107 000 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 82 000 | 46 000 | 35 000 | 78 000 | 100 000 | 150 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 121 000 | 57 000 | 153 000 | 185 000 | 102 000 | 163 000 |
|
|
| Sum gjeld | 90 397 000 | 90 462 000 | 90 850 000 | 91 173 000 | 75 385 000 | 75 688 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 93 616 000 | 93 282 000 | 93 292 000 | 93 330 000 | 76 698 000 | 76 342 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 3,8% | 2,2% | 2,0% | 2,3% | |||
| Resultat av driften i % | 78,4% | 78,5% | 74,1% | 69,2% | 71,8% | 76,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 79,8% | 79,8% | 75,4% | 69,2% | 71,8% | 77,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,2% | 14,3% | 12,4% | 48,7% | 64,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,2% | 14,3% | 12,4% | 48,7% | 64,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 110,2 | 97,6 | 59,6 | 61,1 | 73,9 | 145,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 14,0 | 23,7 | 8,9 | 7,9 | 7,0 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 14,0 | 23,7 | 8,9 | 7,9 | 7,0 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 12,6 | 21,9 | 7,8 | 7,2 | 6,8 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,4% | 3,0% | 2,6% | 2,3% | 1,7% | 0,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 63,5% | 62,8% | 89,1% | 86,0% | 53,8% | 29,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 28,1 | 32,1 | 37,2 | 42,3 | 57,5 | 115,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 96,4% | 96,9% | 97,2% | 97,5% | 98,2% | 98,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
