Borettslaget Skaregata 20 AL
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 372 000 | 2 983 000 | 2 712 000 | 2 125 000 | 2 113 000 | 2 099 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 372 000 | 2 983 000 | 2 712 000 | 2 125 000 | 2 113 000 | 2 099 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 48 000 | 107 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 540 000 | 1 272 000 | 15 991 000 | 13 041 000 | 1 145 000 | 1 155 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 660 000 | 1 392 000 | 16 111 000 | 13 161 000 | 1 193 000 | 1 262 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 712 000 | 1 591 000 | -13 399 000 | -11 036 000 | 920 000 | 837 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 60 000 | 46 000 | 25 000 | 14 000 | 15 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 60 000 | 46 000 | 25 000 | 14 000 | 15 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 594 000 | 1 435 000 | 777 000 | 144 000 | 86 000 | 111 000 |
|
|
| Netto finans | -1 534 000 | -1 389 000 | -752 000 | -130 000 | -71 000 | -91 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 177 000 | 201 000 | -14 151 000 | -11 166 000 | 849 000 | 746 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 177 000 | 201 000 | -14 151 000 | -11 166 000 | 849 000 | 746 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 177 000 | 201 000 | -14 151 000 | -11 166 000 | 849 000 | 746 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 177 000 | 201 000 | -14 151 000 | -11 166 000 | 849 000 | 746 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 | 2 856 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 66 000 | 65 000 |
|
|
| Andre fordringer | 88 000 | 110 000 | 119 000 | 168 000 | 127 000 | 355 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 98 000 | 110 000 | 119 000 | 169 000 | 193 000 | 420 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 448 000 | 2 635 000 | 2 976 000 | 10 055 000 | 3 083 000 | 2 623 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 546 000 | 2 745 000 | 3 095 000 | 10 223 000 | 3 276 000 | 3 043 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 402 000 | 5 601 000 | 5 951 000 | 13 079 000 | 6 132 000 | 5 898 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -23 103 000 | -23 280 000 | -23 481 000 | -9 330 000 | 1 836 000 | 986 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -23 103 000 | -23 280 000 | -23 481 000 | -9 330 000 | 1 836 000 | 986 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -23 098 000 | -23 275 000 | -23 476 000 | -9 325 000 | 1 841 000 | 992 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 134 000 | 164 000 | 140 000 | 105 000 | 38 000 | 40 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 28 204 000 | 28 577 000 | 29 009 000 | 20 178 000 | 4 090 000 | 4 468 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 28 204 000 | 28 577 000 | 29 009 000 | 20 178 000 | 4 090 000 | 4 468 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 27 921 000 | 28 324 000 | 28 732 000 | 19 866 000 | 3 711 000 | 4 091 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 50 000 | 54 000 | 210 000 | 1 954 000 | 31 000 | 291 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 47 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 112 000 | 81 000 | 69 000 | 168 000 | 132 000 | 62 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 296 000 | 299 000 | 419 000 | 2 227 000 | 201 000 | 440 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 500 000 | 28 876 000 | 29 428 000 | 22 405 000 | 4 291 000 | 4 908 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 402 000 | 5 601 000 | 5 951 000 | 13 079 000 | 6 132 000 | 5 898 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,2% | 28,3% | -140,6% | -114,7% | 15,5% | |||
| Resultat av driften i % | 50,8% | 53,3% | -494,1% | -519,3% | 43,5% | 39,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 52,6% | 54,9% | -493,1% | -518,7% | 44,2% | 40,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,8% | -0,9% | 86,3% | 298,4% | 59,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,8% | -0,9% | 86,3% | 298,4% | 59,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,1 | 24,9 | 22,6 | 17,7 | 44,0 | 19,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,6 | 9,2 | 7,4 | 4,6 | 16,3 | 6,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,6 | 9,2 | 7,4 | 4,6 | 16,3 | 6,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,3 | 8,8 | 7,1 | 4,5 | 15,3 | 6,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -427,6% | -415,6% | -394,5% | -71,3% | 30,0% | 16,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -685,0% | -780,3% | -865,6% | -438,8% | 87,1% | 47,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,5% | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,2 | -1,3 | -2,4 | 2,3 | 4,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,5% | 5,3% | 7,0% | 17,0% | 3,3% | 7,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 522,1% | 510,2% | 487,5% | 154,3% | 66,7% | 75,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
