Borettslaget Persaunet Boligby
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 169 000 | 9 673 000 | 4 546 000 | 3 445 000 | 4 094 000 | 3 762 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 169 000 | 9 673 000 | 4 546 000 | 3 445 000 | 4 094 000 | 3 762 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 68 000 | 68 000 | 46 000 | 46 000 | 108 000 | 112 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 703 000 | 2 444 000 | 2 012 000 | 1 553 000 | 1 600 000 | 1 964 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 771 000 | 2 512 000 | 2 058 000 | 1 599 000 | 1 708 000 | 2 076 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 398 000 | 7 161 000 | 2 488 000 | 1 846 000 | 2 386 000 | 1 686 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 136 000 | 130 000 | 66 000 | 25 000 | 27 000 | 34 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 136 000 | 130 000 | 66 000 | 25 000 | 27 000 | 34 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 618 000 | 1 643 000 | 1 004 000 | 632 000 | 804 000 | 1 009 000 |
|
|
| Netto finans | -1 482 000 | -1 513 000 | -938 000 | -607 000 | -777 000 | -975 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -84 000 | 5 648 000 | 1 551 000 | 1 239 000 | 1 609 000 | 711 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -84 000 | 5 648 000 | 1 551 000 | 1 239 000 | 1 609 000 | 711 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -84 000 | 5 648 000 | 1 551 000 | 1 239 000 | 1 609 000 | 711 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -84 000 | 5 648 000 | 1 551 000 | 1 239 000 | 1 609 000 | 711 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 | 98 555 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 98 588 000 | 98 588 000 | 98 588 000 | 98 588 000 | 98 588 000 | 98 588 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 92 000 | 203 000 | 164 000 | 74 000 | 64 000 | 102 000 |
|
|
| Andre fordringer | 608 000 | 681 000 | 546 000 | 465 000 | 311 000 | 479 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 700 000 | 884 000 | 710 000 | 539 000 | 376 000 | 582 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 712 000 | 1 911 000 | 2 483 000 | 2 082 000 | 1 937 000 | 1 164 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 412 000 | 2 795 000 | 3 193 000 | 2 621 000 | 2 313 000 | 1 746 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 102 000 000 | 101 383 000 | 101 780 000 | 101 209 000 | 100 901 000 | 100 333 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 031 000 | 13 115 000 | 7 467 000 | 5 916 000 | 4 677 000 | 3 068 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 031 000 | 13 115 000 | 7 467 000 | 5 916 000 | 4 677 000 | 3 068 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 031 000 | 13 115 000 | 7 467 000 | 5 916 000 | 4 677 000 | 3 068 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 88 215 000 | 87 462 000 | 93 473 000 | 94 597 000 | 95 456 000 | 96 615 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 88 215 000 | 87 462 000 | 93 473 000 | 94 597 000 | 95 456 000 | 96 615 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 28 642 000 | 27 889 000 | 33 900 000 | 35 024 000 | 35 883 000 | 37 042 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 78 000 | 165 000 | 210 000 | 140 000 | 209 000 | 139 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 676 000 | 641 000 | 630 000 | 556 000 | 559 000 | 512 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 754 000 | 806 000 | 840 000 | 696 000 | 768 000 | 651 000 |
|
|
| Sum gjeld | 88 969 000 | 88 268 000 | 94 313 000 | 95 293 000 | 96 224 000 | 97 266 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 102 000 000 | 101 383 000 | 101 780 000 | 101 209 000 | 100 901 000 | 100 333 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,5% | 7,2% | 2,5% | 1,9% | 2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 19,5% | 74,0% | 54,7% | 53,6% | 58,3% | 44,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 21,4% | 75,4% | 56,2% | 54,3% | 58,9% | 45,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,6% | 54,9% | 23,2% | 23,4% | 41,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,6% | 54,9% | 23,2% | 23,4% | 41,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 105,4 | 142,3 | 98,8 | 74,9 | 37,9 | 33,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,5 | 3,5 | 3,8 | 3,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,5 | 3,5 | 3,8 | 3,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 2,4 | 3,0 | 3,0 | 2,5 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,8% | 12,9% | 7,3% | 5,8% | 4,6% | 3,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 181,8% | 135,6% | 164,3% | 171,7% | 114,2% | 81,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,8 | 6,7 | 12,6 | 16,1 | 20,6 | 31,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,5% | 86,3% | 91,8% | 93,5% | 94,6% | 96,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
