Borettslaget Nygata 12-14
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 795 000 | 754 000 | 706 000 | 692 000 | 657 000 | 657 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 795 000 | 754 000 | 706 000 | 692 000 | 657 000 | 657 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 14 000 | 14 000 | 31 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 699 000 | 673 000 | 374 000 | 409 000 | 409 000 | 375 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 714 000 | 688 000 | 389 000 | 423 000 | 423 000 | 406 000 |
|
|
| Driftsresultat | 81 000 | 66 000 | 317 000 | 269 000 | 234 000 | 251 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 35 000 | 38 000 | 19 000 | 1 000 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 000 | 38 000 | 19 000 | 1 000 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 196 000 | 189 000 | 135 000 | 111 000 | 117 000 | 122 000 |
|
|
| Netto finans | -161 000 | -151 000 | -116 000 | -110 000 | -114 000 | -112 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -80 000 | -84 000 | 201 000 | 159 000 | 120 000 | 138 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -80 000 | -84 000 | 201 000 | 159 000 | 120 000 | 138 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -80 000 | -84 000 | 201 000 | 159 000 | 120 000 | 138 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -80 000 | -84 000 | 201 000 | 159 000 | 120 000 | 138 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 | 12 276 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 97 000 | 89 000 | 85 000 | 83 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 52 000 | 56 000 | 27 000 | 9 000 | 10 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 149 000 | 145 000 | 111 000 | 92 000 | 10 000 | 27 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 805 000 | 970 000 | 1 163 000 | 1 087 000 | 1 019 000 | 992 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 954 000 | 1 115 000 | 1 274 000 | 1 179 000 | 1 030 000 | 1 019 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 230 000 | 13 391 000 | 13 551 000 | 13 456 000 | 13 306 000 | 13 296 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 805 000 | 5 884 000 | 5 969 000 | 5 768 000 | 5 609 000 | 5 490 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 805 000 | 5 884 000 | 5 969 000 | 5 768 000 | 5 609 000 | 5 490 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 805 000 | 5 884 000 | 5 969 000 | 5 768 000 | 5 609 000 | 5 490 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 254 000 | 7 340 000 | 7 427 000 | 7 537 000 | 7 646 000 | 7 747 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 254 000 | 7 340 000 | 7 427 000 | 7 537 000 | 7 646 000 | 7 747 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 374 000 | 3 460 000 | 3 547 000 | 3 657 000 | 3 766 000 | 3 867 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 146 000 | 141 000 | 137 000 | 131 000 | 43 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 8 000 | 7 000 | 8 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 18 000 | 19 000 | 10 000 | 12 000 | 8 000 | 18 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 172 000 | 167 000 | 155 000 | 150 000 | 51 000 | 59 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 426 000 | 7 507 000 | 7 582 000 | 7 687 000 | 7 697 000 | 7 806 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 230 000 | 13 391 000 | 13 551 000 | 13 456 000 | 13 306 000 | 13 296 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,9% | 0,8% | 2,5% | 2,0% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 10,2% | 8,8% | 44,9% | 38,9% | 35,6% | 38,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 14,6% | 13,8% | 47,6% | 39,0% | 36,1% | 39,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,4% | -1,4% | 3,4% | 2,8% | 2,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,4% | -1,4% | 3,4% | 2,8% | 2,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 53,0 | 50,3 | 47,1 | 49,4 | 46,9 | 21,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,5 | 6,7 | 8,2 | 7,9 | 20,2 | 17,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,5 | 6,7 | 8,2 | 7,9 | 20,2 | 17,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,7 | 5,8 | 7,5 | 7,2 | 20,0 | 16,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,9% | 43,9% | 44,0% | 42,9% | 42,2% | 41,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 730,2% | 780,4% | 845,5% | 833,5% | 853,7% | 835,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 54,8% | 54,8% | 54,8% | 56,0% | 57,5% | 58,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
